Ścieżki rowerowe

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Ścieżki rowerowe

Post autor: sotiv »

Dokładnie, zwęzić drogę, zlikwidować progi i postawić policjantów z radarem na Lotniczej w godzinach popołudniowych. W okresie letnim utarg z mandatów ogromny :) Taka pusta prosta droga, aż żal nie przycisnąć, to nic że na całym osiedlu ograniczenie do 30 i wszystkie równorzędne :)

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ścieżki rowerowe

Post autor: Leon »

Wystarczy, że patrol będzie się pojawiał na krótkie chwile ale systematycznie. Nie stać i czekać tylko na krótki czas kilka razy dziennie w różnym czasie. Drogi równorzędne tez powinny uspokoić ruch.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ścieżki rowerowe

Post autor: Leon »

Jakieś dwa 2-3 tyg temu dzwoniłem do ZDiK w sprawie zimowego sprzątania dróg, ciągów pieszo-rowerowych. Pogoda była sprzyjająca ( bez śniegu i na plusie) więc nie trzeba było robić zimowego utrzymania a w zamian posprzątać główne ulice z dziadostwa które tam jest. Obiecali że przyjrzą się temu. W międzyczasie było trochę zimy ale znowu mamy niby wiosnę a to jest przy krawężnikach (zwłaszcza główne drogi) to ciężko opisać. Jadę wczoraj przez Mościce ok 22 a tu czyszczara :D tyle już miała na przyczepie, że się wysypywało. Biorę więc dziś za telefon i znowu do ZDiK. Pytam czy to jakieś grubsze sprzątanie i co z tym co zgłaszałem wcześniej. Pani poinformowała mnie, że ciąg przy Mościckiego został wczoraj zlecony. Teraz zobaczymy jak się spiszą ekipy :)

W razie zgłoszenia o sprzątanie 14/ 688 31 48


samek
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 04-06-2010, 22:32

Re: Ścieżki rowerowe

Post autor: samek »

Może posprzątają Słowackiego na wysokości Pałacu Młodzieży od strony Parku Strzeleckiego.Po kilku tygodniach Tico KT 662... "odjechało" i zostawiło po sobie stertę brudu.


Anna_Han
Metoikos
Posty: 4
Rejestracja: 13-02-2018, 20:54
Lokalizacja: Tarnów Gumnska
Kontakt:

Re: Ścieżki rowerowe

Post autor: Anna_Han »

Na Lotniczej katastrofa - z dzieckiem nie polecam, tylko nerwówka zamiast przyjemności :(

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ścieżki rowerowe

Post autor: Goscinny »

Badanie na zlecenie UM Warszawa:
"Nawierzchnia dróg rowerowych i jej wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo rowerzystów"
http://www.zm.org.pl/download/prezentac ... bracje.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

"WNIOSKI:
Długotrwała jazda rowerem po nawierzchniach pokrytych kostką betonową powoduje wyraźnezagrozenie dla zdrowia rowerzystów, tak więc powinno się unikać stosowania kostki
brukowej do budowy dróg rowerowych. W zasadzie nalezy dązyć do zakazu jejukładania. Najlepszą, czyli generującą najmniej drgań nawierzchnię do jazdy rowerem
stanowi mastyks grysowy (SMA), rozściełany mechanicznie i zagęszczany walcami."

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Ścieżki rowerowe

Post autor: LordRuthwen »

UM Warszawy zlecił wykonanie badań szkodliwości drgań w zależności od powierzchni - opracowanie tutaj: http://www.zm.org.pl/download/prezentac ... bracje.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Ścieżki rowerowe

Post autor: aaee »

Zanim w Tarnowie stworzą ścieżki z SMA to ja przejdę na emeryturę. Mamy czerwiec, a większość ścieżek wyglada tak samo jak w dniu którym skończyła się zima.

Powinni zabronić tworzenia ciągów pieszo rowerowych. A te obecne przerobić oddzielone i z porzadna nawierzchnia.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ścieżki rowerowe

Post autor: irekjj »

Co Wy porównujecie 2 milionową Warszawę do ledwie 100 tys. Tarnowa???
Zapoznajcie się najpierw z budżetem jednego i drugiego miasta, dochodami, zarobkami mieszkańców, standardem życia, itd.
Takie porównanie, jakie zestawiliście jest żenujące i przede wszystkim skrajnie niesprawiedliwe dla Tarnowa.
Żeby było jasne, nie jestem ślepym wyznawcą teorii że tutaj jest idealnie, ale FC Barcelony nikt nie zestawia z Bruk-Betem....


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Ścieżki rowerowe

Post autor: sotiv »

W którym miejscu jest jakieś porównanie? Warszawa wykonała badania, które wnioskują, że kostka nie nadaje się ścieżkę rowerową. Myślę, że takimi dokumentami można podeprzeć się wszędzie, że nie należy robić ścieżki z kostki. Chyba, że ta Warszawska jest inna niż Tarnowska :D


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ścieżki rowerowe

Post autor: irekjj »

Poniżej jest porównanie, no chyba że ja języka polskiego nie rozumiem....
aaee pisze:Zanim w Tarnowie stworzą ścieżki z SMA to ja przejdę na emeryturę.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ścieżki rowerowe

Post autor: Goscinny »

Skoro da się zrobić "ścieżkę" z kostki, to dlaczego nie można jej zrobić z asfaltu? Drożej nie będzie.
Doskonałym przykładem, że się da jest kawałek Romanowicza i kawałek wzdłuż parku na Piłsudskiego. Tam można było zrobić ścieżkę z SMA, ale już kawałek wzdłuż parku na Romanowicza wykonano z kostki betonowej i nie ma tam ścieżki, która połączyłaby te dwa asfaltowe kawałki.
Trzeba chcieć. Ja rozumiem, że "ścieżki po tarnowsku" to jest zamontowanie przy chodniku znaku (często nieprawidłowego), który dopuszcza tam ruch rowerów i chwalenie się w mediach ile to nowych ścieżek (!) miasto oddało do użytku, ale nie tędy droga.

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Ścieżki rowerowe

Post autor: gnite »

To zamiast porównywać z Warszawą można spróbować ze 100-tysięcznym Kaliszem: http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/kalisz-bez-kostki" onclick="window.open(this.href);return false;.
Wprawdzie mowa o chodnikach, ale skoro można wyrzucić to badziewie z chodników, to tym bardziej można z DDR i DDPiR.


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Ścieżki rowerowe

Post autor: szopen »

Może Kalisz i Warszawa nie mają za miedzą "słonia", którego trzeba dokaramiać regularnie kupując kostkę. Innego racjonalnego wytłumaczenia dla ładowania kostki gdzie popadnie nie widzę, bo ani to ładne (na dłuższą metę) ani nie jest to też chyba najtańsza z możliwych nawierzchni. To co powstało przy Parku Strzeleckim jest tego najlepszym przykładem, a wydaje mi się, że na spokojnie można było zmieścić tam asfaltowy fragment dla rowerzystów na wzór tego wzdłuż Piłsudskiego, który byłby dobrym łącznikiem pomiędzy wspomnianym odcinkiem, a tym który zaczyna się przy Lidlu.

Link do tych badań ze stolicy warto zachować by podrzucić go władzy w dobrym momencie, np. na jesieni kiedy to planowane jest uruchomienie roweru miejskiego. Wtedy na pewno na prawo i lewo będą przechwałki jaki to Tarnów jest prorowerowy. :D

A tak jeszcze w rowerowym temacie, to prawnik za darmo ostatnio na fejsbukach na swoim fanpagu rzucił pomysłem montażu rowerowych stacji serwisowych przy tarnowskich ścieżkach.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Ścieżki rowerowe

Post autor: ad2222 »

Dzisiaj zrobiłem sobie rozgrzewkę rowerową, wracam do Tarnowa - akurat padło na Klikowską. W duchu już się cieszę - osobna ścieżka, full wypas. Jak na nią wjechałem, po parudziesięciu metrach zastanawiałem się czy nie zjechać na asfalt - takiej nierównej ścieżki jeszcze chyba w życiu nie widziałem. Wybujało mnie bardziej niż na jachcie... A niby kostka niefazowana.

Z tego co pamiętam, to jedyna obrona kostki to był tekst, że jak strzeli jakaś instalacja pod spodem, to łatwo się tam dostać i łatwo przywrócić stan sprzed naprawy. Góóó...zik prawda. Asfalt też można ładnie wyciąć, naprawić instalację i załatać dziurę.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ