Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Leon »

Trochę za dużo przerabiania, ogólnie też większy ruch ( hałas). Przejedź się przy Romanowicza, każdy przejazd inny + przekraczanie jezdni (z lewej na prawą stronę).

Polecam stronę Fb z Warszawy, jak tam działają dla rowerzystów

https://www.facebook.com/PelnomocnikRowerowyWarszawa/" onclick="window.open(this.href);return false;


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: szopen »

Leon pisze:Przejedź się przy Romanowicza, każdy przejazd inny + przekraczanie jezdni (z lewej na prawą stronę).
Przekraczanie jezdni na Romanowicza obecnie uważam za duży plus, gdyż pozwala na ominięcie imho bardzo niebezpiecznego miejsca obok budynku przy skrzyżowaniu Romanowicza i Alei Piaskowej - https://goo.gl/maps/rnE612AWKnz" onclick="window.open(this.href);return false;. Co prawda według oznakowania na tym fragmencie CP-R-u nie było i nie ma, ale mało kto się do tego stosował i ludzie i tak rowerami jeździli. A widoczność w tym miejscu jest zerowa i raz już jak szedłem al. Piaskową w stronę Romanowicza, to miałem nieprzyjemność zderzyć się z dziadkiem na rowerze, który wyskoczył zza rogu.

Co do Romanowicza, to w zupełności satysfakcjonowało by mnie zrobienie asfaltowej połówki na północnej części od skrzyżowania z Klikowską do przejazdu przez jezdnię gdzie droga dla rowerów przenosi się na południową stronę ulicy.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: defekator »

Od piątku wracają rowery miejskie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Jan Kowalski »

W sam raz na wielkanocny śnieg :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: gnite »

Czy ja dobrze widziałem, że zlikwidowali przejazd przez Romanowicza wzdłuż Klikowskiej? Wysokie krawężniki postawili tam gdzie do tej pory się przejeżdżało. Chyba że tylko został przesunięty bardziej wgłąb i nie zauważyłem.

Awatar użytkownika

powolniak
Obywatel
Posty: 38
Rejestracja: 22-11-2017, 09:08

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: powolniak »

Przejazd został przesunięty dwa czy trzy metry w głąb Romanowicza. Wg mnie dobre posunięcie ponieważ samochody skręcające w Klikowską nie będą stawały na ścieżce oczekując na wjazd. A dodatkowo dołożono przy przejściu "nawierzchnię" (oznaczenia) dla niewidomych.
Inna sprawa dlaczego nadal jeszcze nie namalowano tam pasów...

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: gnite »

Dzięki, skoro tak to wszystko ok. Właśnie przez brak malowania na szybki rzut oka wyglądało jak by w ogóle był zlikwidowany.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: ad2222 »

Świetne posunięcie - być może zmusi to rowerzystów do zmniejszenia prędkości przed wjazdem na przejazd dla rowerów. Poza tym widoczność ścieżkiw tym miejscu, przez szpaler drzew, była bardzo mała dla samochodów skręcających z Romanowicza w Klikowską.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: ad2222 »

Świetne posunięcie - być może zmusi to rowerzystów do zmniejszenia prędkości przed wjazdem na przejazd dla rowerów. Poza tym widoczność ścieżki w tym miejscu, przez szpaler drzew, była bardzo mała dla samochodów skręcających z Romanowicza w Klikowską.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Leon »

Ciąg rowerowy jest w ul. Klikowskiej wiec wyjeżdzający z Romanowicza muszą ustąpić pierwszeństwa jak też skręcający w Romanowicza. Podobne rozwiązanie jest w Mościcach ( Kwiatkowskiegi- Indyka). A że kierowcy samochodów uważają se za najważniejszych to zdarzają sie rózne sytuacje i będą. Moim zdaniem to rozwiązanie na Romanowicza jest o wiele gorsze niż było.
Zobaczcie sobi na street view w Holanhii jak to tam funkconuje.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: LordRuthwen »

Ale nie jesteśmy w Holandii tylko w Polsce i tu rowerzysta, nawet jak ma pierwszeństwo przed samochodem, pozostaje rowerzystą.
Taki układ jak do tej pory był był zły, bo:
- wielu ludzi na to nie zwracało uwagi a rowerzysta ważący z rowerem około 100 kg i nieosłonięty niczym w starciu z samochodem o masie na dzień dobry x10 ma takie średnie szanse
- jadąc samochodem od Romanowicza NIE DAŁO SIĘ bezpiecznie wyjechać na Klikowską nie łamiąc przepisów, bo musiałeś stanąć na ścieżce, żeby cokolwiek zobaczyć.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Leon »

To że nie jesteśmy w Holandii nie znaczy że dobrych rozwiązań nie należy wdrażać. Czemu zawsze rowerzystom ma być pod górkę ?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: LordRuthwen »

Bo dopóki nie zmienisz mentalności rowerzysta nigdy nie będzie miał pierwszeństwa a gips. Do tego piję.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Jan Kowalski »

Pierwszeństwo będzie miał, ale najczęściej będzie o tym rozmawiał na oddziale ortopedii. :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Leon »

Niestety, wszyscy jesteśmy użytkownikami jezdni i trzeba się wzajemnie szanować. Trzeba też o tym rozmawiać i edukować.

ODPOWIEDZ