Nowe rondo tymczasowe

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: Mr Greenback »

Urzędnicy przekonują, że skrzyżowania okrężne zdecydowanie przyspieszają jazdę i zmniejszają kolizyjność. Trzy ronda powstaną w północnej części miasta i jedno w południowo – wschodniej.

http://www.rdn.pl/news/pomysl-nowe-ronda" onclick="window.open(this.href);return false;

O ile pamiętam to ciagle mówili o rondzie Hodowlana/Mościckiego i o rondzie Szujskiego /Szkotnika. I jakoś nie widzę wciąż tych rond....Ale ponieważ są wybory to się pewnie ruszą i będą te 4 deklarowane :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: Jan Kowalski »

Na Szkotniku nie mogą, bo tarnowski think-tank uznał, ze bardziej tam jest potrzebny parking Okońskiego dla Centermedu :)
Najważniejszym pomysłem jest rondo prze Wojska Polskiego..
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: kari »

Trochę dużo tych rond w Tarnowie będzie. I kolejne w planach..


Beny
Archont
Posty: 506
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: Beny »

Zeby to jeszcze Tarnowianie potrafili sprawnie i pewnie jezdzic po tych rondach, mieszkam kolo tego tymczasowego ronda na lwowskiej i co chwila slysze klaksony co chwile ktos wymusza pierwszeństwo, ostatnio na rondzie kolo Lidla pan niby zawodowy kierowca autobusa po prostu sobie wjechal pod moją maske kiedy ja bylem na rondzie a bylem juz pod jego wjazdem dobrze ze kątem oka widzialem ze w ogóle nie zwalnia i co mu zrobisz on jest wiekszy pewnie uważa ze ma nieograniczone pierwszeństwo.Inna strona medalu to szereg tych niezdecydowanych czasami jestem świadkiem, korek przez cala ulice i co ?? okazuje sie ze ten korek jest do ronda bo co druga osoba nie jeździ na tyle zdecydowanie by przejechać przez rondo tylko czeka i czeka...Ronda mają rozładowywać korki a nie je powodować, maja tez byc jednymi z najbezpieczniejszych skrzyżowań, no ale trzeba umiec na nich sie poruszac, przede wszystkim patrzec na znaki i odpowiednio sygnalizować opuszczanie ronda.


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: aaee »

Polecam się przejechać po Dębicy i przeliczyć ile mają rond. Bardzo przyjemnie mi się tam jeździ po rondach, nie wiem jak z korkami bo rzadko jeżdżę tam w "godzinach szczytu" chociaż nie wiem kiedy takie tam są...

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe rondo - Lwowska/Starodąbrowska

Post autor: Goscinny »

I rondo robi się coraz mniej tymczasowe :)
Właśnie żółte linie zostały zastąpione przez białe, a stare oznaczenia zostały częściowo starte, żeby nie robić zamieszania.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Nowe rondo - Lwowska/Starodąbrowska

Post autor: hurricane »

Goscinny pisze:I rondo robi się coraz mniej tymczasowe :)
Kolejarze ogłosili, że remont wiaduktów ma po kolejowemu "opóźnienie na czas nieokreślony" to i linie na rondzie usystematyzowali... :lol:. Pewnie zostanie na amen jak Starodąbrowska/Słoneczna :).


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: aaee »

Nie miał bym nic przeciwko budowaniem nowych rond w Tarnowie...

Ale...

Jest jedno ale one są za małe... Autobusy się na nich nie mieszczą i tu nie chodzi o to że jedna linia jeździ tamtędy czasem, tylko cały czas kilka, jest miejsce gdzie poszerzyć każde rondo więc w czym problem zrobić to tak jak powinno być ...


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: faleQ »

Problem jest w braku pieniędzy.

Tap tap na chinolu

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: Goscinny »

Przerobienie tego ronda, albo tego wyżej, koło Tesco na rondo "stałe" to koszty po kilkanaście baniek na każde. A tymczasowe można zrobić za ułamek tej kwoty a będzie działać tak samo. :)

ODPOWIEDZ