Nowe rondo tymczasowe

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: hurricane »

Często zmieniają pas w połowie, bo właśnie zbyt szybko na rondo wjadą, albo jak już wjadą na rondo to zamiast trzymać się powolutku obwiedni to ścinają zakręt, bo się spieszą...

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: Goscinny »

Ale taka jest idea tego ronda, żeby z wewnętrznego przerzucało na zewnętrzny - a ludzie jadą tak, żeby się kurczowo trzymać tego wewnętrznego.
Dlatego jakieś "bumpery" by się tam przydały do nauki poprawnej jazdy turbiną :)


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: hurricane »

Ja wiem jaka jest idea ronda turbinowego, sam za nimi postulowałem na tym forum wielokrotnie. Chodzi mi o to, że jeden baran z drugim wpadają na rondo np. z lewego pasa z taką prędkością, że jedyną możliwością żeby się wyrobili jest ścięcie drogi albo przez sąsiedni pas albo przez powierzchnię wyłączoną. Wczoraj stałem przy tym rondzie z 15 minut i może 5 kierowców pojechało tak jak trzeba, wolno trzymają się swojego pasa, który wyrzuci ich na odpowiedni wyjazd... Nic dziwnego, że w dni robocze rondo traci 1/3 swojej przepustowości przez takie zachowania. Autobusy się nie liczą, bo one z racji gabarytów nie mają szans się trzymać pasa...

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: Goscinny »

Coś dłubią przy rondzie. Ekipa z kółeczkiem do pomiarów biega po rondzie. Za małe zrobili? :)


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: sylw3st3r »

ostatnio na rondzie postawili betonowe słupy, dzisiaj donice i wysypywali kamieniami, czyżby kolejne tymczasowe rondo zostało na stałe?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: LordRuthwen »

I oto jesteśmy :)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=khb9-n7kdqg[/youtube]


farciarzgilmore
Archont
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: farciarzgilmore »

To smutne, że po naszych drogach jeździ tylu idiotów.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: LordRuthwen »

Za powyższą wypowiedź, gdybym tylko mógł, dałbym Ci order i Nobla!

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: Goscinny »

I widać ile osób nie ma pojęcia co to jest linia ciągła, co oznaczają znaki poziome pokazujące z którego pasa gdzie wolno jechać, co to jest to takie w paski wewnątrz ronda :)
Tragedia - wysokie krawężniki dookoła obszaru wyłączonego z ruchu nauczyłyby co niektórych poprawnej jazdy.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: Roberto »

Aż oczy bolą. To się nadaje wyłącznie do przesłania na stopagresjidrogowej@malopolska.policja.gov.pl


farciarzgilmore
Archont
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: farciarzgilmore »

5:53 szary Citroen C3 ... jak dla mnie wygrał ten program.


Beny
Archont
Posty: 506
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: Beny »

No ładnie ładnie a ja się dziwiłem czemu co chwile słychać od strony ronda tyle sygnałów dźwiękowych, mieszkam koło ronda ale nie mam bezpośredniego widoku, teraz już wiem jak nasi zdolni kierowcy jeżdżą, sam ostatnio zostałem przyciśnięty do prawego krawężnika bo Pan z obszaru wyłączonego z ruchu próbował zjechać z ronda ,(widzę ze to standard na tym rondzie). A wystarczy przecież patrzeć przed siebie i pod koła linie żółte wyraźne a strzałki dokładnie pokazują gdzie można z danego pasa jechać. Film z dokładnymi tablicami rejestracyjnymi powinien być przesłany na policje a kierowcy powinni być ukarani.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: ClNEK »

4:17 czarna taksówka (mercedes) już mi raz na mieście pokazała jak to ma wszelakie przepisy w dupie....


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: hurricane »

ClNEK pisze:4:17 czarna taksówka (mercedes) już mi raz na mieście pokazała jak to ma wszelakie przepisy w dupie....
To jak będziesz miał jakiś boczek, drzwi, tyłek do robienia to trzeba nadziać tę taksówkę na siebie delikatnie... W Tarnowie idealny przykład jak można prawy boczek zrobić - to wszelkie wyjazdy ze stref zamieszkania, bo 90% kierowców nie wie, że ci ze strefy wyjeżdżający ustępują absolutnie wszystkim...

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe rondo tymczasowe

Post autor: TomekMKM »

Kwintesencją jest takze, z reszta wielokrotnie tutaj omawiane, skrzyżowanie Targowej ze Św.Anny.

ODPOWIEDZ