ul: kasprowicza

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ

Autor tematu
jary
Obywatel
Posty: 9
Rejestracja: 31-03-2015, 14:52

ul: kasprowicza

Post autor: jary »

Jak może być ulicą 2 kierunkową od Romanowicza do słowackiego a szczególnie od Paderewskiego do Słowackiego jak samochody tam sie nie mieszczą albo jednokierunkowa albo bez parkowania -ale lobby ING jest wieksze!!!!!

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: ul: kasprowicza

Post autor: TomekMKM »

Zapraszam nieopodal, w rejon skrzyżowań PCK-Klikowska i PCK-Parkowa. Tam to jest wesoło z przejazdem, gdy każdy parkuje jak chce, wystawiając pół samochodu na jezdnię, i to nierzadko nawet i na samym skrzyżowaniu.
Ostatnio zmieniony 15-09-2017, 19:45 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 1 raz.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: ul: kasprowicza

Post autor: wejss »

A ja mam takie pytanie. Jak to jest, że np. na ulicy Grottgera samochody parkują po prawej stronie a już na PCK parkują po lewej stronie. Przecież mamy ruch prawostronny. Więc dlaczego na Grottgera stoją po prawej stronie? Dalej jest Wojtarowicza i tam już auta stoją po lewej stronie drogi. Czy to nie jest jakiś błąd? Czy na drodze jednokierunkowej można stać po obu stronach? Wyjeżdżając z Wojtarowicza i przecinając Słowackiego w Grottgera jedzie się zygzakiem.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: ul: kasprowicza

Post autor: TomekMKM »

Zależnie od oznakowania może być dowolnie. Myślę, że znaczącą rolę odgrywa tutaj ilość wyjazdów do posesji, czyli potencjalnych miejsc bez parkowania. Poza tym, te ulice dawniej miały różne konfiguracje "jednokierunkowosci" i sporo z nimi kombinowano, być może coś pozostalo z tamtych czasów i nie uległo zmianie.

Na PCK, dla przykładu, parking był od zawsze (od kiedy pamietam), wyznaczony (a wcześniej to chyba nawet niewyznaczony), po stronie południowej, zanim wprowadzono jeden kierunek ruchu.


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: ul: kasprowicza

Post autor: aaee »

Na Grottgera, po lewej od kierunku jazdy widniał znak B36 zakaz zatrzymywania się, a po prawej jest tylko znak D3 jednokierunkowa. Może dlatego?

ODPOWIEDZ