Skrzyżowanie Nowodąbrowska - Spokojna/Błonie

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Skrzyżowanie Nowodąbrowska - Spokojna/Błonie

Post autor: sajdak »

Czy może mi ktoś wytłumaczyć co kieruje kierującymi :-) jadącymi do Lisiej Góry i dalej, którzy na wyżej wymienionym skrzyżowaniu stoją w tych bardziej obciążonych godzinach po 2-3 zmiany świateł (jadąc z dołu od Gemini) zamiast skręcić na warunkowym w prawo i znacznie szybciej poruszać się dalej do swojego celu przez ronda i obwodnicą prowadzącą do autostrady?
Ruch na Nowodąbrowskiej w Krzyżu ostatnio znacznie wzrósł bardzo ciężko się włączyć do ruchu albo przejść przez jezdnię...
...

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Skrzyżowanie Nowodąbrowska - Spokojna/Błonie

Post autor: LordRuthwen »

Też się nad tym nie raz zastanawiałem, tyle, że ja akurat tam najczęściej w lewo chcę.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Skrzyżowanie Nowodąbrowska - Spokojna/Błonie

Post autor: Goscinny »

Bo na dojeździe do autostrady stoją i suszą :) Albo boją się ronda. Albo od wojny jeździli po staremu i im do dzisiaj zostało.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Skrzyżowanie Nowodąbrowska - Spokojna/Błonie

Post autor: Jan Kowalski »

Jak widać to zasadnicza różnica. 400 metrów i dodatkowy stres przejechania przez rondo.
Załączniki
spo.JPG
spo.JPG (31.45 KiB) Przejrzano 8725 razy
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Autor tematu
sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Skrzyżowanie Nowodąbrowska - Spokojna/Błonie

Post autor: sajdak »

Teraz suszą w Krzyżu poniżej Stokrotki w stronę LG dość często - więc ten argument upada, chyba te 400m albo ronda ich przerażają:-)
Chyba trzeba postawić ze 2 progi zwalniające w Krzyżu i będzie mniejszy ruch, a na pewno powolniejszy...
...


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Skrzyżowanie Nowodąbrowska - Spokojna/Błonie

Post autor: Mistyczny »

Też czasem zastanawiam sie dlaczego tak jadą, tym bardziej że pierwszeństwo na skrzyżowaniu przy Shellu ma relacja Błonie-Spokojna.
Rozwiązaniem problemu jest wprowadzenie pakietu rozwiązań uspokajających ruch na Nowodąbrowskiej. Po przedłużeniu Jana Pawła II ta ulica powinna służyć okolicznym mieszkańcom a nie tranzytowi. Jeśli prędkość będzie fizycznie ograniczona to kierowcy wybiorą szybsza alternatywę.


green123
Archont
Posty: 872
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Skrzyżowanie Nowodąbrowska - Spokojna/Błonie

Post autor: green123 »

Jest bardzo źle ostatnio też to zauważyłem. W zimie takiego ruchu nie było, gdzieś od miesiąca powrócił ruch jak ze stare 73 10 lat temu. Coś słyszałem, że ktoś by w tym miejscu chciał rondo. Jakby rzeczywiście ono powstało, to były już armadegon na mieszkańców ulicy Nowodąbrowskiej. Teraz chociaż te światła przetrzymują auta i po parunastu sekundach można spokojnie przejść na drugą stronę ulicy. Gdyby było rondo ruch byłby w tym miejscu stały i aż strach pomyśleć, gdyby komuś się spieszyło np na autobus i wpadłby ktoś pod auto.

Awatar użytkownika

Autor tematu
sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Skrzyżowanie Nowodąbrowska - Spokojna/Błonie

Post autor: sajdak »

Tylko czy jest możliwy znak ograniczenia prędkości dla rejestracji KTA KDA RMI TBU itp ? żarcik mode off
...


Ricardo
Archont
Posty: 645
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: Skrzyżowanie Nowodąbrowska - Spokojna/Błonie

Post autor: Ricardo »

sajdak pisze:Tylko czy jest możliwy znak ograniczenia prędkości dla rejestracji KTA KDA RMI TBU itp ? żarcik mode off
Mówisz masz
Obrazek

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Skrzyżowanie Nowodąbrowska - Spokojna/Błonie

Post autor: Leon »

Korzystam z tego skrzyżowania średnio 2 x w tygodniu, najczęściej jednak w weekendy. Osobiście wybieram wariant Nowodąbrowska -(mniejszy ruch, spokojniejsza jazda, lepsza nawierzchnia.)

A czemu nie łonie ? Fatalna nawierzchnia :!: większe natężenie ruchu aut i pieszych, FATALNE RONDO :!: :!: :!: Raz o mało nie zostałem wgnieciony w wewnętrzną część ronda przez TIRa który zjeżdżał na JP.

Mnie jednak wkurza inna sytuacja. Wjazd z Nowodąbrowskiej, od Lisiej Góry, w Spokojną . Bardzo często prawy pas z warunkowym zajęty przez KT , jadących prosto- do centrum. Inna sprawa, że powinien tam być prawoskręt całkiem osobny.


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Skrzyżowanie Nowodąbrowska - Spokojna/Błonie

Post autor: GregTrN »

Leon pisze:Mnie jednak wkurza inna sytuacja. Wjazd z Nowodąbrowskiej, od Lisiej Góry, w Spokojną . Bardzo często prawy pas z warunkowym zajęty przez KT , jadących prosto- do centrum. Inna sprawa, że powinien tam być prawoskręt całkiem osobny.
Dość często korzystam z tego skrzyżowania i mam zupełnie inne spostrzeżenia. Abstrahując już od tego że prawy pas służy do jazdy na wprost. Najczęściej już na skrzyżowaniu Błonie, Nowodąbrowska, Spokojna jadąc Nowodąbrowską od północy w kierunku miasta wszyscy zajmują środkowy pas z zamiarem skrętu na następnym skrzyżowaniu do największej tarnowskiej atrakcji czyli Gemini. Blokując tym samym dojazd do często pustego prawego pasa.

ODPOWIEDZ