Zaniedbane ulice

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: Goscinny »

Działki są własnością Gminy, a kto gospodaruje nimi - nie wiem, ale na pewno nie są prywatne.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: Kulfon »

To odnoga Mościckiego a co z nią nie tak bo przechodzę tam czasami i nic takiego tam zaniedbanego nie zauważyłem ? jeśli chodzi o ulice :)
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: LordRuthwen »

Zapadnięta kostka przy studzience?

Wysłane z mojej budki telefonicznej



dymny
Obywatel
Posty: 64
Rejestracja: 29-08-2017, 16:32

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: dymny »

Zastanawiam się... te zarośla w pasie zieleni na al. Jana Pawła II, ograniczające widoczność przed przejściami i na wyjeździe z Ablewicza, to tylko w ramach cięcia kosztów czy celowe działanie pn. "kwietne łąki" ? :mrgreen:

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: LordRuthwen »

Ok, to skoro teren jest miasta, gdzie można zgłosić coś takiego, żeby było najskuteczniej zgłoszone?
I najlepiej jakby nie było olane.ObrazekObrazek

Wysłane z mojej budki telefonicznej


Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: Goscinny »

Ja nie wiem o co ci chodzi. Przecież kostka betonowa jest najlepszym materiałem na chodniki, tak ostatnio słyszałem. Właściciele instalacji podziemnych tak chcą - ponoć.
A że trochę krzywo jest - nie można przyzwyczajać się do równej ulicy, bo potem każda nierówność cię może zaskoczyć. Taka ulica jak powyżej stymuluje twoje zmysły i podtrzymuje czujność.


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: Bastekxyz »

Obawiam się, że tylko: http://zdik.tarnow.pl/telefony-interwencyjne/

Przy zgłoszeniu możesz dodać, że uszkodzenie zagraża życiu lub zdrowiu - zazwyczaj działa :P

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: LordRuthwen »

Bo zagraża, dziękuję.

Wysłane z mojej budki telefonicznej



rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: rafalt »

Ja bym poprosił o usunięcie tego krzaku. (prosiłem)

Dzwoniłem w zimę aby na wiosnę usunęli, ale niestety nie podziałało.
Niestety nie mogę się odwołać. Nie mam numeru sprawy, nie mam kto odebrał a ja nawet już nie pamiętam kiedy dzwoniłem.

Po prostu czekać aż przyjdzie taki dzień kiedy krzaczek będzie troszkę bujniejszy i roztargnione dziecko uświadomione o "trybie nieśmiertelności" wkroczy sobie wprost pod samochód.
p001.jpg
p001.jpg (50.55 KiB) Przejrzano 4446 razy
LordRuthwen pisze:
28-06-2021, 00:06
Bo zagraża, dziękuję.
A tobie ZDIK nadał numer sprawy?
Czy po prostu osoba która została oddelegowana do odbierania telefonów w miły sposób Cię zbyła, abyś miał poczucie że sprawa będzie załatwiona i że spełniłeś swój obywatelski obowiązek.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: LordRuthwen »

Nie wiem, wysłałem maila dopiero dzisiaj. Nie dzwoniłem - wysłałem maila, bo jestem w stanie udowodnić w ten sposób, że to zrobiłem i co było w treści :)


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: rafalt »

LordRuthwen pisze:
28-06-2021, 12:42
Nie wiem, wysłałem maila dopiero dzisiaj. Nie dzwoniłem - wysłałem maila, bo jestem w stanie udowodnić w ten sposób, że to zrobiłem i co było w treści :)
No faktycznie to ja się wyfrajeżyłem bo zadzwoniłem i nie mam dowodu :(

Ale to i tak nie zmienia faktu, że numeru sprawy i inna osoba ma problem aby się odnieść do tej sprawy.


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: Bastekxyz »

LordRuthwen pisze:
28-06-2021, 12:42
wysłałem maila
Daj znać jak odpiszą. Ja im nasmarowałem 4 tygodnie temu maila na temat źle działającej sygnalizacji przy Zbylitowskiej/Chemicznej i na razie cisza.


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: rafalt »

Bastekxyz pisze:
28-06-2021, 13:14
LordRuthwen pisze:
28-06-2021, 12:42
wysłałem maila
Daj znać jak odpiszą. Ja im nasmarowałem 4 tygodnie temu maila na temat źle działającej sygnalizacji przy Zbylitowskiej/Chemicznej i na razie cisza.
I jak nie ma sprawy ciężko jest wywnioskować czy ktoś w ogóle rozpatrzył naszą prośbę.
Ja parę lat temu interweniowałem kilkukrotnie o zmianę konfiguracji świateł, Mostowa-Gumniska i ja miałem wrażenie że jest po prostu jak napisałem. Pogadaj sobie, pogadaj a ja i tak cię zleję.
Problemem było przejście na jednym cyklu od sklepu wod-kan-co-gaz na drugą stronę Gumniskiej. Oczywiście dało się, ale trzeba było szybko biec do przycisku.

Nie wiem jak jest teraz bo po prostu staram się w tym miejscu nie przechodzić.
No ale teraz przejście przez Gumniską,
a) Na słupkach nie wyświetla się czytelnie informacja czy przycisk zadziałał czy nie zadziałał
b) Zmienił bym trochę konfigurację cyklu. To są moje obserwacje nie mierzyłem stoperem.
STAN AKTUALNY
- Samochody jadą gumniską w obie strony
- System sprawdza czy wciśnięto przycisk (przejścia przez gumniską) KEY1
- Jeżeli nie wciśnięto przycisku wyłancza kierunek do miasta
- Inicjalizuje kierunek od centrum w mostową, KEY 2
- Przejscie przez mostową jest zabronione

Czas między KEY1 a KEY2 to około 10s.

Osoby wciskające przycisk widzą światło zielone w kierunku gumniska do centrum.
Światło zmienia się na czerwone. A oni nie dostają możliwości przejścia.
Możliwość przejścia dopiero dokładnie w następnym cyklu. (Cykle są teraz długie)

Moja propozycją jest aby przycisk przejścia można było wcisnąć przynajmniej do momentu czerwonego światła kierunek zachodni gumniska.
Wiem że wtedy lewoskręt z Gumnisiej w mostową w tym cyklu będzie musiał być wydłużony.

Wiele osób myśli że światła nie działają lub nie nacisnęli przycisku.

No i tak jak napisałem, zagmatwałem, pewnie nawet nikt tego nie doczyta. A jak doczyta to i tak nic z tego nie wie. Dlatego czasem lepiej jest mieć interakcję tej drugiej osoby.

No ale co taki szaraczek jak ja może wymagać.

Mogę płacić podatki i dziękować że nie jest gożej.


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: Bastekxyz »

Na Chemicznej jest podobna sytuacja, bo niestety ktoś ją "zoptymalizował" w taki sposób, żeby pieszy stał przed przejściem najdłużej jak to możliwe, a wystarczy zrobić kopiuj/wklej ze Zbylitowskiej/Czerwonych Klonów.
Na Zbylitowskiej jest tak, że jeśli pieszy wciśnie przycisk kilka sekund PO rozpoczęciu nadawania sygnału zielonego dla ruchu kołowego to sygnalizator da mu sygnał zielony.

Z kolei na Chemicznej trzeba rozbić namiot i czekać cierpliwie na kolejny cykl - nawet jeśli przycisk został wciśnięty na długo przed rozpoczęciem nadawania sygnału zielonego dla samochodów.


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: rafalt »

Bastekxyz pisze:
28-06-2021, 14:59
Na Chemicznej jest podobna sytuacja, bo niestety ktoś ją "zoptymalizował" w taki sposób, żeby pieszy stał przed przejściem najdłużej jak to możliwe, a wystarczy zrobić kopiuj/wklej ze Zbylitowskiej/Czerwonych Klonów.
Na Zbylitowskiej jest tak, że jeśli pieszy wciśnie przycisk kilka sekund PO rozpoczęciu nadawania sygnału zielonego dla ruchu kołowego to sygnalizator da mu sygnał zielony.

Z kolei na Chemicznej trzeba rozbić namiot i czekać cierpliwie na kolejny cykl - nawet jeśli przycisk został wciśnięty na długo przed rozpoczęciem nadawania sygnału zielonego dla samochodów.
Zbylitowska+Chemiczna i Zbylitowska+Czerwonych kolonów pewnie nie są w tarnowskim systemie inteligentnych świateł.
A Prezydent mówił że wszystkie światła są. (UPSS).
I właśnie dlatego AI jest dobra do podejmowania decyzji bo uczysz ją i implementujesz jednakowo w całym mieście.
No ale AI musi jeść, musi mieć dane, musi wiedzieć że pieszy czekający 2 minuty aby przejść to bardzo niepożądany efekt.
A mam wrażenie że w tarnowskiej implementacji zapomniano o pieszych.
Ocena jest jedna, główny ciąg ma być maksymalnie przejezdny bo to 70% ruchu, a inni niech czekają.
I rozumiem to, ale mam wrażenie że ktoś miejscami przesadził z degradację innych uczestników ruchu.

ODPOWIEDZ