Zaniedbane ulice

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

Autor tematu
pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Zaniedbane ulice

Post autor: pilips1982 »

Nie macie wrażenia, że nawet ulice świeżo po remontach nie są odpowiednio oczyszczane i sprzątane?
Codziennie jeżdżę przez SAG I TAM już trawa zarasta chodniki i ścieki. A przecież taki rozwój "roślinności" degraduje czy to asfalt czy to kostkę.
A poniżej zdjęcie z ul. Limanowskiego. Generalnie wg mnie to jest skandal.


Autor tematu
pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: pilips1982 »

Jak widać. Sięga mi po pachy ;)
Załączniki
20180825_214046-741x1493.jpg
20180825_214046-741x1493.jpg (368.8 KiB) Przejrzano 14554 razy


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: kari »

Takich ulic jest więcej. Nikt nic sobie z tego nie robi.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: Kulfon »

Ja ostatnio miałem ''przyjemność'' przejść się chodnikiem od ronda Okrężna/Lwowska w stronę ''nowego'' szpitala zostały tylko 2 płytki nie zarośnięte przez zielsko z bodajże 8 chodnik totalnie pokrzywiony kupa śmieci krajobraz jak po tornado....szok.Ogólnie chodniki w mieście to dramat widać że kult samochodu trwa w najlepsze.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


kokosanka
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 30-08-2018, 08:46

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: kokosanka »

przejść się takim chodnikiem, to żadna przyjemność.


Autor tematu
pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: pilips1982 »

Forum działa cuda :D i krzaczorów przy znakach już nie ma, jak na załączonej fotce ;)
Moja propozycja jest taka, że jedyną chyba drogą do uprzątnięcia miasta będzie wrzucanie tu po kolei takich "kwiatków". Skuteczność jest imponująca bo nie zabrało to służbom nawet tygodnia ;)
Załączniki
20180831_180026.jpg
20180831_180026.jpg (1.4 MiB) Przejrzano 14279 razy

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: Leon »

To nie jest droga do celu. Po to sa urzędnicy i odpowiednie instytucje żeby było jak należy. Płacimy przecież na to :!: :!: :!:


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: ClNEK »

Pozatym gdyby to ktos na bieżąco usuwał to by nie zdazylo kostki pokrzywic...


Autor tematu
pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: pilips1982 »

Może płacimy, może to nieodpowiednia droga do celu, ale efekty są jakie są.
Jak sami się za to nie weźmiemy to wygląda na to, że nikt za nas tego nie zrobi...


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: japoneczka01 »

Niedawno był remont jezdni ul. Lwowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Drzewną z powodu zapadliska. Dziury pozaklejano asfaltem, a kamienie brukowe, które wyjęto z jezdni ul. Drzewnej ułożono na kupkę i postawiono koziołka biało-czerwonego przy tej kupce/kupie. Tak już 2 tygodnie koziołek pilnuje tych kamieni, aby ktoś nie ukradł? Nie wiadomo dlaczego tego nie uprzątnięto. niestety nie mam zdjęcia, ale to jest przy postoju TAXI na ul. Drzewnej.


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: japoneczka01 »

Chyba mój post o kupce kamieni poskutkował, bo wróciły na swoje miejsce czyli na jezdnię należącą do ul. Drzewnej. Wielkie brawa dla drogowców.
A co do chwastów, to Straż Miejska twierdzi, że samodzielnie nie wolno im interweniować. Tylko interweniują jak ktoś zgłosi.To samo dotyczy nieodśnieżonych chodników w zimie tylko interweniują jak się zgłosi. Ale przy Burku jak ktoś na chwilę przystanie samochodem, to wyrastają jak spod ziemi i wlepiają mandaty, a przecież nikt nie zgłaszał wcześniej, że ktoś zaparkował. widać z tego, że działania Straży Miejskiej są wybiórcze. :-(


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: wejss »

Jechaliście ostatnio PCK na odcinku od Grottgera do Klikowskiej? Wygląda jak pole po bombardowaniu. Ciężko się przedrzeć i nie uszkodzić auta. Przypomina mi drogi na Ukrainie.


Zygmunt
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 06-07-2013, 11:13

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: Zygmunt »

Za Gazetą Krakowską:
Wystarczyło pół godziny intensywnego deszczu, aby unieruchomić pół Tarnowa. Woda zalała przejazdy pod wszystkimi wiaduktami kolejowymi w mieście. Najgorzej było przy ul. Gumniskiej, ale problemy z przejazdem były również na Tuchowskiej, Krakowskiej, Warsztatowej i w Mościcach.
https://gazetakrakowska.pl/tarnow-pod-w ... 4-14317121

Całe szczęście, że jest wiadukt na Zbylitowskiej. Kto to planował? Same przejazdy pod torami i tylko jeden wiadukt nad? Do tego nie sprawne przepompownie i zapchane kratki odpływowe. A co jeśli spadnie deszcz i zabraknie prądu? Przepompownie nie zadziałają i zostaną w ruchu amfibie? A może promy uruchomimy pod wiaduktami. Piszę tak ponieważ jestem wkurzony :evil: , miałem dzisiaj napięty grafik a tu miasto stanęło w korkach przez jedną burzę.. I taka sytuacja się powtarza w koło i w koło.

Inne pytanie. Jak duży jest koszt poszerzenia zjazdów z obwodnicy na ul.Tuchowską do dwóch pasów? Chodzi o skręt w prawo i w lewo. W tej chwili jedno próbujące skręcić w lewo auto blokuje wszystkich. W godzinach szczytu rano i po południu korek a południowym węźle sięga od Tuchowskiej do pasa obwodnicy. Więc pytam jaki może być koszt przesunięcia barierki i rowu odwadniającego i nawet nie musi być asfalt. Nawet niech to kamieniem wysypią. tłuczeń może być, naprawdę. Pas drogowy jest szeroki i sobie rośnie trawa. Chodzi o barierkę i rów odwadniający. Już któryś rok słyszę obiecanki w mediach i nic...


Pzet
Prytan
Posty: 173
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: Pzet »

Jadę sobie dziś koło 10:00 Krakowską, a tam nie wiadomo skąd zalany wiadukt :shock:
Znowu PKP będzie zwalać winę na Tauron?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Zaniedbane ulice

Post autor: LordRuthwen »

Może ktoś z Was się orientuje kto odpowiada za stan tej ulicy?
https://www.google.pl/maps/@50.0113117, ... 312!8i6656
Załączniki
Mościckiego.png
Mościckiego.png (115.09 KiB) Przejrzano 8267 razy

ODPOWIEDZ