Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:Wybory za pasem. Powiedział coś, co daje nadzieję, robiąc z Łucarza złego policjanta, bo on i tak jest na celowniku.
Ta jak nazywasz "logika pisu" jest logiką ponadpartyjną. Przypomnij sobie ile miała kosztować Krakowska, a ile kosztowała. Albo hala Jaskółka.
To świadczy tylko o fachowości urzędników.
Racja. Z kosztorysami to ponadpartjne dyletanctwo.
A tutaj hicior jak dlamnie. Mieszkancy protestują, chca budowy obwodnicy tymczasem.... Brakuje konsensusu pomiędzy mieszkańcami odnośnie przebiegu drogi. :lol: :lol: :lol:

http://www.rdn.pl/news/wojciech-skruch- ... awic-wideo" onclick="window.open(this.href);return false;

2025 widzę na horyzoncie. :D
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: drogfan »

budujemy mosty dla pana starosty,
moznaby dopuscic na wlasne ryzyko ruch pieszych i cyklistow,

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: Jan Kowalski »

Obawiam się, że nie ma tu miejsca na "dopuszczenia na własne ryzyko", bo gdy most się zawali, to pociągnięci będą odpowiedzialni za most, bez względu na informację.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: drogfan »

wydaje mi sie ze takie opcje ze korzystasz z boiska na wlasne ryzyk fiyzk bez asysty, plus monitoring nadzor, taka furtka, a w ogole to miasto ma problem z wjazdami, na tuchowskiej np za niski wiadukt,

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: Jan Kowalski »

Boisko się nie zawali. Tuchowska, jak i większość wiaduktów jest dopuszczona warunków, bo nie ma odbioru. Natomiast most jest po raporcie, z którego wynika możliwość zawalenia się mostu. Później nie byłoby gadania, ze chodzili na własne ryzyko, tylko dlaczego tam mogli chodzić.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:Boisko się nie zawali. Tuchowska, jak i większość wiaduktów jest dopuszczona warunków, bo nie ma odbioru. Natomiast most jest po raporcie, z którego wynika możliwość zawalenia się mostu. Później nie byłoby gadania, ze chodzili na własne ryzyko, tylko dlaczego tam mogli chodzić.
Dokładnie. I zarzuty prokuratorskie za niedopełnienie obowiązków i furtka do ubiegania si eo odszkodowanie czy zadośćuczynienie jakby ktoś zginął.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Aghar
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 17-03-2014, 08:40
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: Aghar »

Piesi nie mogą chodzić po moście bo jak tłumaczyli autorzy ekspertyzy ludzie idąc krokiem marszowym będą stanowili większe zagrożenie dla mostu niż samochody - prawda o tyle że trafią w częstotliwość drgań własnych mostu.
Sprawdzenie na pieszych zapewne zrobili jak przy projektowaniu: pełne chodniki (400-500 kg/m2) co drugie przęsło jakby naprawdę ludzie mieli chodzić zorganizowanymi kolumnami - ja wiem że tak wynika z normy ale bez przesady.
No chyba, że chodziło o to ukryć fakt, że z obliczeń im wychodziło że most nie wytrzymuje własnego ciężaru.


dymny
Obywatel
Posty: 64
Rejestracja: 29-08-2017, 16:32

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: dymny »

drogfan pisze:wydaje mi sie ze takie opcje ze korzystasz z boiska na wlasne ryzyk fiyzk bez asysty, plus monitoring nadzor, taka furtka, a w ogole to miasto ma problem z wjazdami, na tuchowskiej np za niski wiadukt,
"Najlepsze" w tym wszystki jest to (czego nie może pojąć szary mieszkaniec Ostrowa), że w maju po moscie mogły jeździć łajby z masą mineralno-asfaltowa, walce, frezarki, a w listopadzie nie może przejść pieszy. :lol: ;)


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: drogfan »

Właśnie chodzi o to, by byli kryci i nikt nie mógł się stawiać, taki kompromis, przymknięcie oka, no my zamknęliśmy. Każdy ma swój rozum, znaki są bariery, a dziura w płocie, skrót, jak to w życiu.


Wysłane z mojego ASUS_X01BDA przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: Leon »

Nie można było ogłosić przetargu na projekt i czekac z gotowymi papierami projektu jak most byłby już bardzo kiepski ?


TomaszTrn
Obywatel
Posty: 75
Rejestracja: 08-02-2020, 10:37

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: TomaszTrn »

Niech każdy sam sobie sparafrazuje... :mrgreen:
Załączniki
poczta-polska_2016-11-19_22-23-36.jpg
poczta-polska_2016-11-19_22-23-36.jpg (86.2 KiB) Przejrzano 7267 razy

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: ad2222 »

Nie wiecie może, czy most jest aktualnie przejezdny dla rowerzystów?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: szopen »

ad2222 pisze:
07-07-2020, 19:51
Nie wiecie może, czy most jest aktualnie przejezdny dla rowerzystów?
Jeśli masz w miarę lekki rower i nie boisz się delikatnej wspinaczki, to jest przejezdny. :evil: Ale nie ma gwarancji czy po drugiej stronie nie czeka radiowóz.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: irekjj »

Google nadal rowerzystów nawiguje przez most....


dddsss
Obywatel
Posty: 65
Rejestracja: 22-12-2010, 23:36

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: dddsss »

Z tego co mi wiadomo to starostwo nie dostanie kasy na most. aczkolwiek moje informacje są nie oficjalne!!!, także ten tego...
Maciek

ODPOWIEDZ