Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ

hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: hurricane »

dddsss pisze:
19-11-2020, 23:25
Z tego co mi wiadomo to starostwo nie dostanie kasy na most. aczkolwiek moje informacje są nie oficjalne!!!, także ten tego...
A przecież Powiat ma taki światły, zgodny z linią partii zarząd... Teraz jak oni biedni wytłumaczą, że ich rząd pieniążków nie dał.... Tak na serio, to byłaby tragedia i miejmy nadzieję, że to info się nie potwierdzi.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: Goscinny »

W sensie, że rozbiorą i tyle? Ciekawe...

A wójt Żabna chce z kasy unijnej robić obwodnicę. Z kasy UNIJNEJ :)


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: Kulfon »

W Tvpis tak to zrobią żeby to była wina Tuska ... jak kasy nie ma ? ...przecież Polska była i chyba dalej jest najlepiej przygotowana w Europie na pandemię to już się przezekaz zmienił ? :)
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: Bastekxyz »

dddsss pisze:
19-11-2020, 23:25
Z tego co mi wiadomo to starostwo nie dostanie kasy na most. aczkolwiek moje informacje są nie oficjalne!!!, także ten tego...
Więcej o tym tutaj: https://starnowa.tv/z-powodu-pandemii-p ... -ostrowie/


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: Kulfon »

Patrzcie jakiego mamy specjalistę nawet ''krakowskiego dukata'' dostał ...sami sobie nagrody przyznają :lol:
Samorządowy kreator przedsiębiorczości serio ? :lol:

''Starosta tarnowski Roman Łucarz został laureatem "Krakowskiego Dukata" w kategorii "Samorządowy Kreator Przedsiębiorczości". Nagrodę wręczył marszałek Małopolski Witold Kozłowski, który również nominował szefa samorządu powiatu tarnowskiego do tego wyróżnienia.''

https://www.tarnow.net.pl/articles/s/i/ ... agrodzony-
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: ad2222 »



Wprawdzie dalej poza tematem wątku, ale wklejam film z postępu prac na moście Borusowa/Nowy Korczyn. Zwróćcie uwagę, że to było miesiąc temu.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński



dymny
Obywatel
Posty: 64
Rejestracja: 29-08-2017, 16:32

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: dymny »

dddsss pisze:
19-11-2020, 23:25
Z tego co mi wiadomo to starostwo nie dostanie kasy na most. aczkolwiek moje informacje są nie oficjalne!!!, także ten tego...

Możliwe. Za chwile startuje budowa mostu na Dunajcu w ciągu DW 973 i rozbudowa ul. Witosa, praktycznie od ronda na Chemicznej do ronda autostradowego.
Będą 2 mosty obok siebie?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: hurricane »

dymny pisze:
02-12-2020, 23:07
Możliwe. Za chwile startuje budowa mostu na Dunajcu w ciągu DW 973 i rozbudowa ul. Witosa, praktycznie od ronda na Chemicznej do ronda autostradowego.
Będą 2 mosty obok siebie?
Tak, w ciągu drogi powiatowej most ma być wybudowany. Zobaczymy, jeśli faktycznie kasy na most nie będzie to ciekawe, czy starostowie tak będą się szczerzyć do mediów, przecież jak to gawiedzi wytłumaczą, my z PiS a nasz rząd z PiS nam nie da?? Tu będzie trzeba logiki rodem z reżymowej telewizji.


dymny
Obywatel
Posty: 64
Rejestracja: 29-08-2017, 16:32

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: dymny »

hurricane pisze:
03-12-2020, 10:09
dymny pisze:
02-12-2020, 23:07
Możliwe. Za chwile startuje budowa mostu na Dunajcu w ciągu DW 973 i rozbudowa ul. Witosa, praktycznie od ronda na Chemicznej do ronda autostradowego.
Będą 2 mosty obok siebie?
Tak, w ciągu drogi powiatowej most ma być wybudowany. Zobaczymy, jeśli faktycznie kasy na most nie będzie to ciekawe, czy starostowie tak będą się szczerzyć do mediów, przecież jak to gawiedzi wytłumaczą, my z PiS a nasz rząd z PiS nam nie da?? Tu będzie trzeba logiki rodem z reżymowej telewizji.
To wiem, że ma być 2 mosty :D Jednak szczerze mówiąc nie widzę ekonomicznego uzasadnienia by budować ten na drodze powiatowej.
Te pieniądze (media podają 30mln zł) myślę, ze można byłoby inaczej zagospodarować. No cóż, ale skoro mamy most na Więckówce w Wojniczu to może będzie 2 mosty na Dunajcu.
Może ktoś wyżej jednak się zreflektował i zaczynają się plotki o braku wsparcia finansowego.


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: rafalt »

dymny pisze:
03-12-2020, 22:43
...
To wiem, że ma być 2 mosty :D Jednak szczerze mówiąc nie widzę ekonomicznego uzasadnienia by budować ten na drodze powiatowej.
Te pieniądze (media podają 30mln zł) myślę, ze można byłoby inaczej zagospodarować. No cóż, ale skoro mamy most na Więckówce w Wojniczu to może będzie 2 mosty na Dunajcu.
Może ktoś wyżej jednak się zreflektował i zaczynają się plotki o braku wsparcia finansowego.
Nie pisz takich rzeczy że tarnów może zawalczyć o lepsze połączenie z Krakowem.
Przecież w Tarnowie i powiecie to by drogę zrobili przez Szczecin i powiedzieli że tak było taniej i ekonomicznie.

A tak naprawdę wystarczy popatrzeć na most w Borusowej. Wiele projektów da się zrobić, ale jest jeden warunke obie strony muszą chcieć.
Tutaj widzę obie strony nie chcą (tylko mówią że chcą), i asekuracyjnie robią coś (aby nie powiedzieć że nic nie robią).

KTO te dzieci wpóścił do tej piaskownicy.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: TomekMKM »

A może to był taki pomysł na "legalną" rozbiórkę.
Rozbiorą most w Ostrowie do końca, nie odbudują, ale za to postawią nowy na łączniku. Wszyscy się ucieszą, że mają most, a że nie ten - no cóż. Przy okazji ten w Ostrowie będzie już rozebrany i problem z głowy. Dwie pieczenie na jednym ogniu. Tak tylko gdybam...

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: mirak »

A tak z ciekawości jak jest planowane połączenie Ostrowa z mostem autostradowym?
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: hurricane »

Najbliższy duży most autostradowy jest między Komorowem a Bobrownikami, więc raczej nie. Domyślam się, że chodzi o most w ciągu DW973 jako nowego łącznika do autostrady. Tak, Ostrów będzie włączony do tego łącznika przez rondo, które obecnie już istnieje tą samą wąską drogą, którą przez lata wjeżdżaliśmy na autostradę.


dymny
Obywatel
Posty: 64
Rejestracja: 29-08-2017, 16:32

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: dymny »

mirak pisze:
04-12-2020, 12:43
A tak z ciekawości jak jest planowane połączenie Ostrowa z mostem autostradowym?
Jeśli chodzi o budowę nowego mostu na DW 973 i rozbudowę istniejącej drogi to zakres inwestycji jest mniej więcej taki jak na załączniku.
Zakładany czas realizacji 2021 - 2023.
Załączniki
Screenshot_OpenStreetMap.png
Screenshot_OpenStreetMap.png (555.83 KiB) Przejrzano 6520 razy

ODPOWIEDZ