Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ

rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: rafalt »

krzychu pisze:
10-12-2020, 18:41
zjazd z A4 w Niedomicka ma sens

polaczenie Kwiatkowskiego z A4 Tarnow Zachod ( Most Na Dunajcu ) jest koniecznoscia
Zgadzam się most nie mosty.


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: drogfan »

Pasuje też zjazd do drogi od Żabna i nowego mostu

Wysłane z mojego ASUS_X01BDA przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: LordRuthwen »

Tak w ramach szybkości przejazdu Borusowa vs Szczucin, testowane dziś. Założenia - nie przekraczam setki i mam w poważaniu resztę zakazów nie licząc wyprzedzania. Czas mierzony od ronda na obwodnicy Dąbrowy do wyjazdu na DK73 w Busku.
Przez Borusową w okolicach godziny 16: 37 minut
Przez Szczucin w okolicach godziny 21: 41 minut
Bliżej "godzin szczytu" tylko Borusowa, nie wyobrażam sobie takiego czasu jadąc o tej porze DK73.


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: bart11 »

LordRuthwen pisze:
11-03-2021, 00:09
Tak w ramach szybkości przejazdu Borusowa vs Szczucin, testowane dziś. Założenia - nie przekraczam setki i mam w poważaniu resztę zakazów nie licząc wyprzedzania. Czas mierzony od ronda na obwodnicy Dąbrowy do wyjazdu na DK73 w Busku.
Przez Borusową w okolicach godziny 16: 37 minut
Przez Szczucin w okolicach godziny 21: 41 minut
Bliżej "godzin szczytu" tylko Borusowa, nie wyobrażam sobie takiego czasu jadąc o tej porze DK73.
16 minut z Dąbrowy do Buska ??? - jechałeś ambulansem? Ja wiem, 10 km bliżej, ale to wciąż jest 40 km. Nawet na autostradzie ciężko wyciągnąć taki czas.

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: LordRuthwen »

@bart11 w okolicach godziny 16 wyszło 37 minut :)


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: bart11 »

LordRuthwen pisze:
11-03-2021, 00:44
@bart11 w okolicach godziny 16 wyszło 37 minut :)
No tak :) Teraz mi wyszło, że mialeś średnią ponad 140km/h po wioskach :D
Wniosek prosty - pora spać.

* W godzinach szczytu darowałbym sobie jednak Dąbrowe, bo sprawniej będzie przez Żabno (tylko 1 szt. świateł na drodze wojewódzkiej) niż turlać się po dwóch rondach w Lisiej Górze + rondo na A4 + ul. Wiśniowa/Brzozówka.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: TomekMKM »

Jechałem dwa tygodnie temu w piątek po południu przez Żabno-Korczyn-Busko do Kielc.
Wyszło mi 1.40 h. Uważam, że bardzo dobry wynik. Oczywiście w tym czasie należy dodać przejazd przez Szkotnik i Klikowską w szczycie popołudniowym.

Online

petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: petr »

Dzisiaj rano po godz. 7 jechałem z Westerplatte przez Niedomice - Żabno - Borusowa do Buska i dalej na północ.
Czas podobny jak przez Szczucin za zwyczaj, ale spokojnie bez szarpania się na 73, pustka na drodze, parę aut na całej trasie.
Powrót - ok. godz. 19 w Busku gogle mapa pokazała 16 min dłużej przez 73. Pojechałem tak jak rano i luzik może z 2 auta po drodze widziałem :)
pozdrawiam
petr

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: TomekMKM »

Ja z Kielc w nocy wracałem już 73. Generalnie zastanawiałem się nad powrotem przez Bonusową, ale na niekorzyść zadziałała pora nocna i dość kiepskie warunki pogodowe w połączeniu z miernym stanem infrastruktury, zwłaszcza po małopolskiej stronie.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: defekator »

" Dziewięć ofert wpłynęło w przetargu na drugi etap remontu mostu na Dunajcu w Ostrowie (Małopolskie), ogłoszonym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie. Ma powstać zupełnie nowa przeprawa, usadowiona na wzmocnionych przyczółkach i podporach.

Most w Ostrowie, znajdujący się na trasie najkrótszego połączenia między autostradą A4 i tarnowską dzielnicą Mościce, zamknięto z dnia na dzień pod koniec listopada 2019 roku z powodu fatalnego stanu technicznego, zagrażającego bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Jak podał w środę Powiatowy Zarząd Dróg, w postępowaniu wpłynęło dziewięć ofert. Najtańszą, opiewającą na ponad 27,5 mln zł, złożyło konsorcjum firm Wolmost z Rzeszowa (lider) i Mostostal Kielce (partner), a najdroższą, za prawie 33 mln zł - firma Remost z Dębicy."
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: Rodowity »

Bardzo ciekawe są te oferty, tym bardziej, że cena np stali w tym roku wzrosła o 40% i to nie koniec podwyżek, materiały budowlane idą ostro w górę


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: drogfan »

Oby jak najtaniej

Wysłane z mojego ASUS_X01BDA przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: TomekMKM »

Również ciekawe jest to, że między najdroższą a najtańszą ofertą jest różnica zaledwie 5,5 miliona złotych.
Mimo, że to kwota, która wydaje się abstrakcyjna, jest to relatywnie niska wartość.
W przetargach w budownictwie nierzadko zdarza się, że różnica w ofertach wynosi kilkadziesiąt procent.
To świadczy o tym, że albo na rynku jest posucha i wszyscy oferenci chcieliby realizować tą inwestycję, nawet kosztem minimalizacji zysku, albo że przetarg był dobrze przygotowany od strony zamawiającego, a wszyscy oferenci realnie skroili swoje oferty.


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: drogfan »

Tutaj chyba jest na tyle prosty projekt że nie ma takiego rozstrzalu, a kasa jest w ogóle

Wysłane z mojego ASUS_X01BDA przy użyciu Tapatalka



wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

Post autor: wejss »

Między najtańszą ofertą na najdroższą jest 20% różnicy. Czy ja wiem czy to tak mało.

ODPOWIEDZ