BO 2018

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

BO 2018

Post autor: defekator »

https://bo.tarnow.pl/publikacja-nadesla ... -2018.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tutaj jest lista projektów. Jest kilka ciekawych - choć może nieco kontrowersyjnych - jak np. centrum do grania w CSa. Mi najbardziej podoba się projekt miejskiej plaży. No i zastanawia mnie gdzie oni chcą wcisnąć kolejny plac zabaw na osiedlu Zielonym i do w dość perfidny sposób, bo jego budowa jest połączona z innymi inwestycjami w jednym projekcie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: BO 2018

Post autor: Goscinny »

Po nazwach można od razu określić, które projekty są tworzone przez urzędników a nie przez "obywateli" :)

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: BO 2018

Post autor: mirak »

Szczególnie przy ostatnim nie łapię co ma się złożyć na te 150 tyś
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: BO 2018

Post autor: defekator »

Obiło mi się o uszy w radio, że w Krakowie można w BO głosować listownie. Tymczasem u nas jedyna możliwość głosu to droga elektroniczna i karta miejska. Co prawda w regulaminie jest zapis, że w razie potrzeby osobom niepełnosprawnym miasto umożliwi głosowanie w domu, niemniej jednak mam wrażenie, że jest to typowy "tyłkochron" aby nikt się nie doczepił o dyskryminację osób mniej sprawnych.
Tak czy siak w połączeniu z obostrzeniami dotyczącymi zgłaszania projektów w postaci 100 podpisów pod każdym z nich odnoszę wrażenie, że to wszystko jest realizowane tak aby z jednej strony jakiś tam BO był aby można się było w kampanii czym pochwalić a z drugiej BO realizowany jest nie w taki sposób aby wycisnąć z niego jak największe korzyści dla mieszkańców i maksymalnie im ułatwić udział a w taki aby się przy nim jak najmniej narobić. Ewentualnie aby za kilka lat go zamknąć ze względu na "nikłe zainteresowanie".


I jeszcze jedna sprawa. Czy można gdzieś znaleźć szczegółowe opisy tych projektów? Bo te na stronie są raczej enigmatyczne a mnie na prawdę nurtuje gdzie pomysłodawcy chcą umieścić kolejny plac zabaw na osiedlu Zielonym?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: BO 2018

Post autor: Jan Kowalski »

Widziałem wczoraj na jednym z bloków na Lwowskiej kartkę zachęcającą do głosowania na projekt plaży nad Wątokiem. podpisany był autor projektu i... radna Krakowska. Pytanie: Czy pani radna ma coś wspólnego z projektem, czy podpina się jak Ciepiela z wąsem na bilbord w zeszłym roku?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: BO 2018

Post autor: Dominik_PCH »

Nasza pani od etyki wszystkich tarnowian mieszka na skowronków, więc można wnioskować po Twoim wpisie, że za rok również będzie kandydować do RM.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: BO 2018

Post autor: Jan Kowalski »

Tak mi to wyglądało na podpięcie się pod kogoś, żeby nikt nie myślał, że jest niepotrzebna. Ale wolałem zapytać, bo może akurat była współinicjatorką pomysłu.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: BO 2018

Post autor: Dominik_PCH »

Plaża już idzie drugi raz. Rok temu o emerytce nikt nie pisał / wspominał.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: BO 2018

Post autor: Jan Kowalski »

Pięć projektów, wybranych przez mieszkańców Tarnowa, zostanie zrealizowanych w szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego. W zakończonym 28 czerwca głosowaniu elektronicznym udział wzięło 6497 osób, o 312 więcej, niż rok temu. - Z przyjemnością informuję, że głosowanie zostało rozstrzygnięte. Mieszkańcy wskazali zadania, które będziemy realizowali w 2018 roku – mówi Sekretarz Miasta Tarnowa, Aleksandra Mizera.



Zwycięskie projekty to: Strefa Rekreacji Terlikówka, na którą zagłosowało 1299 osób, prowadzenie Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej, wskazane przez 770 głosujących, remonty chodników i nawierzchni ulicy na Osiedlu Strusina, wybrane przez 713 mieszkańców, fontanna dla Parku Sanguszków, która dostała 451 głosów i plaża miejska nad Wątokiem przy ulicy Południowej, wskazana przez 450 osób. Łączna pula zadań wynosi 2 108 307 (dwa miliony sto osiem tysięcy trzysta siedem) złotych. Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, na mocy regulaminu budżetu obywatelskiego, podwyższył pochodzącą z miejskiego budżetu kwotę dwóch milionów złotych, aby zrealizować również zadanie, dotyczące utworzenia plaży miejskiej nas Wątokiem, które – jako piąte w kolejności - uzyskało kolejno najwyższą liczbę głosów.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: BO 2018

Post autor: Goscinny »

Ciekaw jestem ile projekt plaży zaprezentowany przez urzędników będzie miał wspólnego z wizją mieszkańców (patrz: amfiteatr) i ile tam wcisną kostki betonowej :)

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: BO 2018

Post autor: dropszot »

Jan Kowalski pisze:W zakończonym 28 czerwca głosowaniu elektronicznym udział wzięło 6497 osób, o 312 więcej, niż rok temu.
Prawie 5-procentowy przyrost. Widać dynamiczny rozwój...

Po raz kolejny widać, że BO wciąż stanowi rozwiązanie, które tylko pozoruje tworzenie społeczeństwa obywatelskiego.

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: BO 2018

Post autor: defekator »

dropszot pisze: Po raz kolejny widać, że BO wciąż stanowi rozwiązanie, które tylko pozoruje tworzenie społeczeństwa obywatelskiego.

Z jednej strony tak, co sam powyżej krytykowałem, z drugiej muszę przyznać, że mimo tego wśród zwycięzców mamy dość małą reprezentację myślenia w stylu "Moje miasto - moje auto" która dominowała w poprzednich edycjach. Plaży nad Wątkiem kibicowałem od zeszłorocznej edycji - coś takiego to jest sedno BO.

Szkoda, że frekwencja w głosowaniu była marna - ale taka chyba miała być w zamyśle.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


aaee
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: BO 2018

Post autor: aaee »

Ja w tym roku przegapiłem głosowanie... Słaba reklama, kiepsko. No i podpisać się można pod projektem :)


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: BO 2018

Post autor: faleQ »

Goscinny pisze:Ciekaw jestem ile projekt plaży zaprezentowany przez urzędników będzie miał wspólnego z wizją mieszkańców (patrz: amfiteatr) i ile tam wcisną kostki betonowej :)
Nie no przecież to plaża, ma tam być dużo piasku. A że wszystko wykostkują, to powiedzą, że to piasek w kostkach Obrazek

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


pilips
Obywatel
Posty: 99
Rejestracja: 02-08-2013, 13:58
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: BO 2018

Post autor: pilips »

dropszot pisze: Po raz kolejny widać, że BO wciąż stanowi rozwiązanie, które tylko pozoruje tworzenie społeczeństwa obywatelskiego.
Nie zgodzę się - społeczeństwo obywatelskie charakteryzuje się m. in. tym, że obywatel interesuje się tym, co dzieje się w jego otoczeniu.
Ja interesując się moim miastem odwiedzam np. stronę tarnow.pl i nie zwracając uwagi na propagandę sukcesu pana Prezydenta bez problemu wyłowiłem info o głosowaniu na BO, terminach, sposobie oddawania głosów etc.
Dla chcącego nic trudnego, problem w braku chcących.
Ot, tyle w temacie.

ODPOWIEDZ