Budżet Obywatelski 2020

ODPOWIEDZ

Autor tematu
tarnowski meloman
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 12-06-2018, 09:53

Budżet Obywatelski 2020

Post autor: tarnowski meloman »

W poniedziałek zaczyna się głosowanie w tegorocznym Budżecie Obywatelskim.
W zeszłym roku zabrakło naprawdę niewiele, więc próbujemy ponownie i zachęcamy, by oddać głos na projekt "Fortepian dla Tarnowa" - projekt nr 1.
Z muzycznym pozdrowieniem.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Budżet Obywatelski 2020

Post autor: Jan Kowalski »

Miasto przedstawiło wyniki głosowania w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej ponownie cieszyło się największym poparciem mieszkańców. Tak jak trzy lata temu, także w tym roku właśnie ten projekt zebrał najwięcej, bo 1349 głosów mieszkańców.

Tarnowianie w trwającym dwa tygodnie głosowaniu zdecydowali również, że cztery miliony złotych z miejskiej kasy zostaną przeznaczone na kolejny etap rewitalizacji Parku Sanguszków, czyli stworzenie w nim ogrodu włoskiego (1040 głosów), na drugi etap budowy ulicy Poziomkowej (959 głosów) oraz na prowadzenie „Klubu zdrowej mamy i dziecka 2020”, który będzie integrował tarnowskie mamy, uczył profilaktyki zdrowotnej i organizował zajęcia (795 głosów).

Decyzją mieszkańców zrealizowany zostanie również projekt budowy ulicy Czereśniowej w pierwszym etapie (756 głosów), a na Górze Św. Marcina powstaną trasy do uprawiania kolarstwa, czyli Bike Park Marcinka. Zrealizowany ma zostać również projekt „Ożywiamy Starówkę”, zakładający wykorzystanie w centrum Tarnowa stylowych, mobilnych straganów, które będą służyć lokalnym artystom, mieszkańcom i przedsiębiorcom, chętnym do udziału w targach. Tarnowianie wybrali również do realizacji projekt „Fortepian dla Tarnowa”, czyli kupno nowego, najwyższej klasy instrumentu, który byłby używany podczas konkursów i koncertów, organizowanych przez miejskie instytucje. Wykonawcy poszczególnych zadań będą wyłaniani w drodze postępowań przetargowych lub otwartych konkursów ofert.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Budżet Obywatelski 2020

Post autor: kari »

Do 30 września(poniedziałek) można oddać głos na jeden z projektów Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.
https://www.bo.malopolska.pl" onclick="window.open(this.href);return false;.

ODPOWIEDZ