Europejski tydzień bez samochodu - trwa... a u nas?

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Europejski tydzień bez samochodu - trwa... a u nas?

Post autor: Marcin Zaród »

Cytat ze strony ministerstwa środowiska:

"Zapraszamy władze lokalne miast do włączenia się do koordynowanej przez Ministerstwo Środowiska kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, która odbędzie się w dniach 16-22 września br.

Hasło tegorocznej kampanii to: Wybierze wygodną alternatywę! Nie warto zamykać się w samochodzie!

Kampania to doskonała okazja dla władz lokalnych do testowania i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań skutkujących poprawą komunikacji publicznej, pieszej i rowerowej. To możliwość promocji miasta jako miejsca przyjaznego środowisku naturalnemu oraz poprawie życia mieszkańców i zwiększenia atrakcyjności miasta. "

Sam DZIEŃ bez samochodu to czwartek 22 września!

Trójmiasto działa - http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/10 ... ,id,t.html

Jeszcze jest czas, żeby zrobić coś w Tarnowie. Gdyby u nas w czwartek można było jeździć komunikacją na dowód rejestracyjny, to TEMI może by to jeszcze na środę wydrukowało...

Ja na pewno zorganizuję u siebie w szkole (V LO) akcję, ruszymy z uczniami o godz. 13.30 spod szkoły na Rynek na rowerach. Jest ktoś jeszcze chętny?

Ech, gdzie te czasy, gdy uczestnicy tarnowskiego forum z Marcinem Golcem na czele zjeżdżali w dół Krakowską?

PS. Poszły na FB wiadomości z zapytaniem do Pana Prezydenta Ścigały i Pani Wiceprezydent Latałowej...


Rowerowy Tarnów
Obywatel
Posty: 17
Rejestracja: 20-05-2011, 21:43
Kontakt:

Post autor: Rowerowy Tarnów »

Krakowską na dzień dzisiejszy można zrobić nie zjazd ale zawody w trialu. Zamknijmy inną ulicę to kierowcy nas zjedzą. Osobiście proponuje spotkać się na Wałowej pod Salą Lustrzaną, tak się składa że w czwartek będzie Rada Miasta. Możemy zabrać dzwonki, gwizdki, trąbki i pokazać Prezydentowi i Radnym że wciąż na coś musimy czekać. Wystarczyło by przedstawić jedną spójną deklarację, którą Prezydent mógł by zaakceptować do realizacji w określonym czasie. Godzina 13.30 jest dobra dla uczniów, proponuje przeciągnąć happening od 14 do 16 w wskazanym wcześniej miejscu.
"My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem"


BLAST
Obywatel
Posty: 79
Rejestracja: 27-03-2010, 13:50
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BLAST »

Zupełnie nieświadomie wziąłem dzisiaj udział w tygodniu bez samochodu :D Potrzebowałem się dostać w okolice burku i obawiając się korków wybrałem autobus ;)
Korków i wielkiego tłoku nie zaobserwowałem więc radość z mojej decyzji była mniejsza niż oczekiwałem ale krzywda mi się też nie stała ;)
Pożyjemy jeszcze trochę, ceny benzyny oraz gazu pójdą w górę, to więcej osób będzie sobie robiło dni, tygodnie, a może i miesiące bez samochodu :D
Zapomniałbym dodać, że "30", którą wracałem ledwo jechała, falujące obroty i prawie gasnący silnik :)


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

BLAST pisze:Pożyjemy jeszcze trochę, ceny benzyny oraz gazu pójdą w górę, to więcej osób będzie sobie robiło dni, tygodnie, a może i miesiące bez samochodu :D
Przyszłość zaczyna się dziś... A konkretnie, nagle się okazało, że w ostatnich tygodniach około 50% moich sąsiadów przesiadło się na rowery, żeby dojechać gdzieś na miasto. Jeszcze kilka tygodni takiej zawieruchy remontowej i będziemy mieli najwyższy współczynnik rowerzystów w Polsce (i dobrze) ;)


Rowerowy Tarnów - uczniów będę musiał "odstawić" z powrotem do szkoły przed godz. 15.00, ale potem chętnie wrócę i przyłączę się na Wałowej już z własnymi dzieciakami...

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Marcin Zaród pisze:
BLAST pisze:Pożyjemy jeszcze trochę, ceny benzyny oraz gazu pójdą w górę, to więcej osób będzie sobie robiło dni, tygodnie, a może i miesiące bez samochodu :D
Przyszłość zaczyna się dziś... A konkretnie, nagle się okazało, że w ostatnich tygodniach około 50% moich sąsiadów przesiadło się na rowery, żeby dojechać gdzieś na miasto. Jeszcze kilka tygodni takiej zawieruchy remontowej i będziemy mieli najwyższy współczynnik rowerzystów w Polsce (i dobrze) ;)
Za kilka tygodni to będziesz miał pogodowe zawieruchy i nie uświadczysz jednego rowerzysty na ulicy. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6855
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Aaa tam, płozy i do dzieła :)


Rowerowy Tarnów
Obywatel
Posty: 17
Rejestracja: 20-05-2011, 21:43
Kontakt:

Post autor: Rowerowy Tarnów »

No to do dzieła, w czwartek Wałowa będzie należała do rowerzystów, oby pogoda dopisała.
"My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem"

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Rowerowy Tarnów pisze:Osobiście proponuje spotkać się na Wałowej pod Salą Lustrzaną, tak się składa że w czwartek będzie Rada Miasta
a możeby tak zebrać się w innym miejscu, dalekim od światłego patronatu RM, fotografów, tub propagandowych i wyborczego smrodu*?


--------------------------------------------------------
* - politycznie poprawni mówią o atmosferze
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Rowerowy Tarnów
Obywatel
Posty: 17
Rejestracja: 20-05-2011, 21:43
Kontakt:

Post autor: Rowerowy Tarnów »

w lesie to jest Puchar Tarnowa, na który przychodzi parę osób, a wielu mieszkańców nawet o nim nie wie
chcesz coś przekazać musisz być widoczny
"My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem"

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Rowerowy Tarnów pisze:w lesie to jest Puchar Tarnowa, na który przychodzi parę osób, a wielu mieszkańców nawet o nim nie wie
chcesz coś przekazać musisz być widoczny
ja rozumiem, że UM musi via spęd np. na Wałowej przekazać UM, że są po prostu niesamowici i oby tak dalej ale takich akcji parę już było (oczywiście nic z nich nie wynikło i nie wyniknie poza odfajkowaną kolejną pozycją w kalendarzyku PR).
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Ja z uczniami na pewno będziemy na rynku, bo to bodaj tradycyjne miejsce spotkań.

Natomiast pokazanie radzie miasta, że w mieście jest dużo rowerzystów, to żadne przypochlebianie się, tylko IMHO milczące żądanie, żeby ścieżek było więcej i były robione bardziej z głową... Nie od razu trzeba biegać na salę lustrzaną i bić pokłony. Podjechać - stanąć - pojechać...

A propos, ciekawe, ilu radnych w tym dniu dotrze na obrady na rowerze?

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Marcinie, czy naprawdę wierzysz, że jakieś pokazywanie i demonstrowanie, zwłaszcza inspirowane przez UM coś zmieni?

Jak dotąd odbyło się już parę spędów, imprezy zaliczone i co? i nic. Będą kolejne spędy, demonstracje a nawet wiece, i co? I dalej nic.

Jeżeli chcemy aby nam było lepiej, musimy o to zadbać sami a już na pewno nie wpasowywać się w działania władzy, która sam widzisz, jak głęboko ma i rowerzystów i wiele innych spraw.

Pozwól sobie przypomnieć moją propozycję gremialnej zbiórki cyklistów i uprzątnięcia jednej z zachaszczonych ścieżek...
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

maup pisze:Marcinie, czy naprawdę wierzysz, że jakieś pokazywanie i demonstrowanie, zwłaszcza inspirowane przez UM coś zmieni?

Pozwól sobie przypomnieć moją propozycję gremialnej zbiórki cyklistów i uprzątnięcia jednej z zachaszczonych ścieżek...
Chwila, jakie inspirowane przez UM. Na razie wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że UM najwyraźniej w ogóle zapomniał o Dniu bez Samochodu, więc o co kaman?

Co do tego, czy zmieni? Nie wiem, jeżdżę na rowerze do pracy kiedy się da, "pokazuję" że się da od pewnie 10 lat albo więcej... Efekt taki, że wreszcie zaczął się zapełniać podszkolny parking rowerowy (zadaszony;), i to rowerami uczniów podobnie jak ja dojeżdżających do szkoły. Więc teraz po prostu ruszymy się i wpadniemy na Rynek. Może będziemy jedyni w Tarnowie? Trudno...

Co do propozycji, przypomnę również, że szybko się do tego pomysłu zgłosiłem, ale potem uczestnicy forum się wzajemnie, delikatnie mówiąc, zagryźli w związku z tematem... Ścieżka została wycięta przez miasto bodaj pod koniec albo w środku wakacji....

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Maup z tego co pamiętam byłeś jednym z najbardziej krytykujących wszelkie inicjatywy, rusz się raz przyjedz gdziekolwiek i powiedz co Ci leży na sercu, najłatwiej narzekać i krytykować innych nie ruszając się z domu, owszem akcje z wycinką "wymyśliłeś" ale po paru postach znalazłeś tysiąc wymówek by swój pomysł olać.
Uprzedzę kolejne Twoje posty, nikt z Rowerowego Tarnowa, czy też z uczestników Masy nie robi nic na niczyje zlecenie. Jeździmy co miesiąc bo tak nam się podoba i nikt nam na drodze stawać swoją krytyką nie będzie.
Jeśli chcesz na ten temat dyskutować zapraszam 30 września na Rynek, daj znać to przyjadę trochę wcześniej.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

starówka pisze:Maup z tego co pamiętam byłeś jednym z najbardziej krytykujących wszelkie inicjatywy (...) akcje z wycinką "wymyśliłeś" ale po paru postach znalazłeś tysiąc wymówek by swój pomysł olać (...) nikt z Rowerowego Tarnowa, czy też z uczestników Masy nie robi nic na niczyje zlecenie. Jeździmy co miesiąc bo tak nam się podoba i nikt nam na drodze stawać swoją krytyką nie będzie (...)
Nie wszelkie tylko sztuczne lub/i bezsensowne. Co do wycinki - akcja poległa w dużej mierze z Twojej winy - może spróbuj przeczytać ze zrozumieniem wątek o Masie Krytycznej a w szczególności swoje wypowiedzi pod koniec będące w dużej mierze przyczyną zamknięcia wątku przez administrację Forum. Tam też znajdziesz wpisy, w których Rowerowy Tarnów chwali się błogosławieństwem władz miasta.
Ponieważ sięgasz po argumenty ad personam stwierdzam, że brak Ci argumentów ad meritum, a co za tym idzie dalsza dyskusja między nami nie ma najmniejszego sensu.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

ODPOWIEDZ