Naziemna telewizja cyfrowa w Tarnowie

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

Kimlorek
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 22-06-2010, 07:29
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: Kimlorek »

Witam, jutro pewnie kupię ten tuner, zobaczymy jak będzie działał, ale mam jeszcze jedną sprawę, czy w tym programie co jest w zestawie jest opcja, że jak wyłączę tuner pilotem to i mi się wyłączy komputer? Jeżeli nie, to jaki inny program polecacie z taką funkcją? Ponieważ od łóżka do laptopa mam kawałek i nie będzie mi się chciało specjalnie wstawać :P Najlepiej jakby się laptop wyłączał, z poziomu użytkownika, czyli Start - Zamknij.

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Tego nie wiem, bo akurat z tego pilota nie korzystam. Możesz natomiast dokupić sobie specjalny pilot do komputera, który sobie skonfigurujesz jak będziesz chciał, a w połączeniu z programem Mediaportal, który obsługuje różne tunery (w tym ten) da Ci to ogromne możliwości i wygodę :)


Kimlorek
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 22-06-2010, 07:29
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: Kimlorek »

A ile taki pilot kosztuje? I gdzie go szukać?

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Np. na ul. Goldhammera zaraz od strony ul. Wałowej, tam jest taki sklep z pilotami i wiem że na pewno takie mają. Ile kosztuje nie wiem, bo nie pytałem o cenę.


Kimlorek
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 22-06-2010, 07:29
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: Kimlorek »

Dziękuję Panu bardzo za informacje.


andrew
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 02-10-2010, 19:30

Post autor: andrew »

ul.Długa- włożyłem kawałeczek kabla antenowego do końcówki w tv. Znalazło 8 programów w super jakości.


hughes
Prytan
Posty: 109
Rejestracja: 15-12-2010, 00:09
Kontakt:

Post autor: hughes »

czy ktos zauwazyl ze ogladajac telewizje cyfrowa w ostatnich dniach to nastepuje zacinanie programow?

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

U mnie nic takiego się nie dzieje.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Tuner - Ferguson Ariva T60
Antena - nożyczki do paznokci
Miejsce - Lisia Góra

Działa b.dobrze.


Kimlorek
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 22-06-2010, 07:29
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: Kimlorek »

Zakupiłem ten tunerek Not Only TV, czy jak mu to tam. Na początku nic nie łapało, w domu 0 sygnału, ale wystarczyło wystawić tego pizdryka za okno i już max sygnał. Polecam :D

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

A jak Ci działa oryginalny program Total Media dołączony do tunera? U mnie czasami się przycinał.


Kimlorek
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 22-06-2010, 07:29
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: Kimlorek »

Hmm, powiedzmy, że czasem się zatnie, znaczy tak się obraz rozmaże, ale jakoś mi to nie przeszkadza. Poza tym, nie znam innego prócz tego i tego od Ciebie, którego zaraz pobiorę.

#edit.
Mam taką sprawę, ponieważ kiedyś czytałem, że Windows Media Center to dobry program do korzystania z tunera. Okazało się, że posiadam takowy program (razem z Windowsem był dołączony?) lecz teraz jest pytanie, czy on jest w 100% darmowy?


yakhub
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 22-03-2010, 17:49

Post autor: yakhub »

Do osób szukających tunera:

Zakupiłem takie coś:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1799436554

Całość jest dosyć tandetna, a antenka budzi śmiech (10cm patyczek), ale po wystawieniu antenki na parapet okna (Studzianki, parter) bez problemu wystarcza do odbioru TV. IMHO nie ma sensu inwestować w droższe tunery do PC - takie byle-co w zupełności wystarcza do odbioru, zwłaszcza, gdyby udało się dokupić trochę większą i porządniejszą antenkę (bo ta raczej długo nie pociągnie).

Uwaga - odbiór dosyć mocno angażuje procesor (czyżby dekodowanie softwareowe?), więc na starszych komputerach może być problem.


Bastekxyz
Archont
Posty: 944
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Mógłbyś wrzucić jakieś screeny ?, bo jestem ciekaw jaka jest jakość na takim tandetnym tunerze :P [też się przymierzam do zakupu] :)

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Tandetny tuner nie ma nic do rzeczy, bo jego zadaniem jest tylko odbiór sygnału, a jakość obrazu zależy od zastosowanego kodeka. Weź pod uwagę, że również różne stacje nadają z różną jakością, jak i rozdzielczością obrazu. Możesz się cofnąć na 6 podstronę wątku. Wrzuciłem tam kiedyś screeny, lecz nie sugeruj się jakością, bo są one skompresowane i zmniejszone na potrzeby forum.

ODPOWIEDZ