Naziemna telewizja cyfrowa w Tarnowie

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

kris_s8 pisze: Więc wtedy pozostaje poczekać do wyłączenia analogówki (lipiec 2013rok) albo (nie jestem pewny czy tak się uda) założyć na kablu antenowym coś w stylu tłumika sygnału
Wystarczy wyłączyć wzmacniacz z gniazda, u teściowej tak zrobiłem i śmiga bez problemu, ze wzmacniaczem nie łapało mi sygnału cyfrowego


kris_s8
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 30-03-2012, 20:11

Post autor: kris_s8 »

Tylko że @Gościnny pisze że ma AZART a z tego co mi wiadomo to koło tv raczej nie ma wtyczki. Pozostaje włamać się do skrzynki i wyciągnąć wtyczkę z prądu :D

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Nie wiedziałem co to AZART, douczyłem się i rzeczywiście to może nie być tak proste jak mi sie wydawało ;)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Z drugiej strony instalacja azart, to kupa kabli, a w Tarnowie na widelcu odbiera, to i na azarcie powinno. Jak mi się uda pożyczyć gdzieś dekoder to przetestuję i powiem jak to wygląda.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

No właśnie nie wiem co jest u mnie grane. Podpiąłem synkowi dekoder wiwa i znalazło wszystkie programy z multipleksu 2. Tylko, że nie da się oglądać bo strasznie tnie obraz i "pixeluje". Zaznaczam, że mieszkam na Ablewicza a za antenę służy mi ok 10 cm kabla antenowego, który poprotu na końcu odciąłem i tak sobie wisi.

Czy któryś z kolegów "w temacie" może mi powiedzieć co wpiąć do dekodera żeby odbierał nie montując anteny zewnętrznej?

Pzdr

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2341
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

farciarzgilmore pisze:No właśnie nie wiem co jest u mnie grane. Podpiąłem synkowi dekoder wiwa i znalazło wszystkie programy z multipleksu 2. Tylko, że nie da się oglądać bo strasznie tnie obraz i "pixeluje". Zaznaczam, że mieszkam na Ablewicza a za antenę służy mi ok 10 cm kabla antenowego, który poprotu na końcu odciąłem i tak sobie wisi.

Czy któryś z kolegów "w temacie" może mi powiedzieć co wpiąć do dekodera żeby odbierał nie montując anteny zewnętrznej?

Pzdr
Może nawiń na ten przewód widelec? ;)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

farciarzgilmore pisze:co wpiąć do dekodera żeby odbierał nie montując anteny zewnętrznej
Może dłuższy kabel? Albo chociaż taką najzwyklejszą antenę pokojową
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Ciężko powiedzieć na czym będzie Ci działać. U mnie akurat działa nawet na palcu, nie mówiąc już o widlicach. Przyłóż do kabla coś metalowego to będziesz miał pogląd jak duża musi być antena.


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

mi czasem zacina i robi sie pixeloza


kris_s8
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 30-03-2012, 20:11

Post autor: kris_s8 »

Trzeba lepszą antenę.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Pokombinowałem i jest lepiej. Poprostu dekoder potrzebował dłuższego druta :-) Mam pytanie w temacie. Posiadam Na innym TV cyfrę+ i kończy mi się abonament. Póki co nie będę przedłużał umowy a chciałbym dalej oglądać programy tylko zmieniam dekoder. Czy jak zakupię nowy dekoder np. Ferguson Ariva 210 to bez żadnej karty będę mógł oglądać kanały FTA? Oczwyiście z hotbirda. Drugie pytanie czy w tych kanałach FTA są te polskie TVP, Polsat, TVN itp?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6899
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Przestałem się interesować tematem jakieś 7 lat temu, ale wtedy się dało korzystać bez karty z przerobionym softem na odbiorniku.
http://laki.dvhk.pl/
Tu masz ogarnięte tematy odbiorników.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

farciarzgilmore,

Kanały FTA odbierzesz na dekoderze ale te programy o których piszesz nie są darmowe. Listę programów masz np. tutaj:

Dla Hotbirda:
http://pl.kingofsat.net/pos-13E-fta_pol.php

Dla Astry:
http://pl.kingofsat.net/pos-19.2E-fta_pol.php

Nie wiem czemu tam jest Canal+ ale on na pewno nie jest FTA.
3150 A Rh+


kris_s8
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 30-03-2012, 20:11

Post autor: kris_s8 »

Ale jescze dodam że wymieniony dekoder to jest tzw combo w który podpinasz kabel z satelity i zwykłą antenę i masz możliwość oglądania z satelity darmowa kanały (np. viva polska, tele 5, polonia 1) i z marcinki naziemną telewizję cyfrową gdzie aktualnie nadają (m.in. polsat, tvn, tvn7) i mam nadzieję że za niedługo (tvp 1,2,3 ,ttv, eskę) i to też oczywiście za free.


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

kupilem takie cos do laptopa fajna sprawa szukam tylko jakiegos alternatywnego softu

http://www.media-tech.eu/produkty/tunery/MT4167

ODPOWIEDZ