Naziemna telewizja cyfrowa w Tarnowie

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

huziu pisze:Najlepiej taką antenę obliczyć na częstotliwość wypadającą pomiędzy tymi kanałami czyli ok. 578MHz i zastosować zamiast drutów jakieś rurki np. miedziane z uwagi na łatwiejsze lutowanie.

Z dawnych czasów pamiętam, że im większa średnica elementów anteny, tym szersze pasmo jej działania, a z uwagi iż kanał telewizyjny ma szerokość 8MHz nie jest to bez znaczenia. Przy obliczaniu anteny można uwzględnić współczynnik skrócenia, który przyjmuje się różny w zależności od średnicy rurki i materiału z jakiego jest wykonana, chociaż w tym przypadku nie musi być aż takiej dokładności.
Wszystko się zgadza z jednym wyjątkiem. Ja nie lutuję - kostka elektryczna ;))


gabi
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 17-06-2012, 22:03

Post autor: gabi »

do BENY

"do MUX2 jest nadawany na kanale 23 ktory jest latwo odbieralny przez wiekszosc tunerow, natomiast MUX1 jest nadawany na kanale 45 ktory moze byc przez niektore tunery nieosiągalny"

Też miałam podobną historię tyle, że zakupiony na allegro tuner ciął się na MUX2, MUX1 chodził znakomicie. Co ciekawe u mojej babci chodziły oba :) i w sumie oddałam go jej. Sama kupiłam nowy tuner dvbt w Tuchowie w polecanym przez koleżankę sklepie Blue Box w rynku. Sprzedawcy od razu przygotowali mi go do pracy, włączyli jakieś opcje uzależnione od anteny, chyba coś o zasilaniu :) Teraz odbieram wszystkie kanały bez problemu.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

TomekMKM pisze:Ja nie lutuję - kostka elektryczna
zachęcam do lutowania - możesz się zdziwić efektem :)
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

odświeżam temat odnośnie tunerów. Pytanie do Agorowych Ekspertów - potrzebuję coś w miarę dobrego i w przystępnej cenie do laptopa, a właściwie netbooka (USB). Powód? Prosty! W tym tygodniu jadę w Polskę, a chciałbym Euro pooglądać, a nie chcę się prosić gdzie popadnie...

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

TomekMKM pisze:Pytanie do Agorowych Ekspertów - potrzebuję coś w miarę dobrego i w przystępnej cenie do laptopa, a właściwie netbooka (USB).
Ja mam coś takiego
http://allegro.pl/tuner-dvb-t-usb-cable ... 78166.html
(aukcja pierwsza z brzegu), urządzonko smiga bez najmniejszego problemu na stacjonarnym PC'ecie. Jak z wydajnością "mniejszych" maszynek i z gorszym sygnałem nie testowałem.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein


Miłek
Prytan
Posty: 131
Rejestracja: 28-05-2011, 00:38
Lokalizacja: Piaskówka

Post autor: Miłek »

Dzisiaj na groupnie pojawiło się coś takiego z Androidem na pokładzie
http://www.groupon.pl/deals/cala-polska ... 179&a=1661
w cenie 349 zł
Trochę mnie korci ciekawe co to warte i czy da się zrootować...


kris_s8
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 30-03-2012, 20:11

Post autor: kris_s8 »

@TomekMKM Na innym forum najbardziej polecane jest MT4161


Mathias88
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 17-02-2011, 18:47

Post autor: Mathias88 »

dziala wam TVP 2 ? mi zniknela jakis czas temu...

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

dwójka przeniosła się na inne miejsce, poszukaj :)
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

A mi zniknęło jakiś czas temu EPG z TVP2. Ktoś wie co jest grane?


Mathias88
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 17-02-2011, 18:47

Post autor: Mathias88 »

epg nie dziala mi do zadnego kanału... na dodatek codzien musze przestawiac antene bo klatkuje ;/ obecnie mam skierowana jakos na krakow...


kris_s8
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 30-03-2012, 20:11

Post autor: kris_s8 »

jakos ok 20 czerwca zmienili cos w identyfikacji kanałow tvp i mogą występować różne problemy (np. brak epg, dzwięku, txt). Należy ponownie zeskanować MUX 1 (przeszukać kanał 25)

do Mathias88 spróbuj przestawić antenę na marcinkę. Jaki masz poziom sygnału, ile masz kilosów do marcinki, może masz za mocny (przesterowany) sygnał i trzeba będzie do anteny wsadzić symetryzator zamiast wzmacniacza a do tv zwykłą wtyczkę (bez zasilacza)


Mathias88
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 17-02-2011, 18:47

Post autor: Mathias88 »

przestawilem, wyszukalem ponownie i znalazlo tvp 2, jak narazie nie ma zaklocen :)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Hmmm dzisiaj mi antena znalazła 59 kanałów...

Poza MUXami już dobrze znanymi znalazło też szereg kodowanych kanałów, do których oczywiście nie mam dostępu ; )


Dominikcbr
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 30-10-2011, 21:27

Post autor: Dominikcbr »

Jako że pewnie niedługo wyłączą sygnał analogowy to trzeba coś posprzątać na dachu domu ;) Do tej pory były dwie anteny.
Mam w palnie założyć jakąś jedną dobrą antenę i do tego taki rozgałęźnik http://allegro.pl/wzmacniacz-rozgalezni ... 81909.html Potrzebuję kogoś porady jak to się sprawdzi, sygnał by był rozdzielony na 3 TV ze strychu, długość kabli ok 10-15m, do marcinki mam jakieś 15-20km w linii prostej, bardzo możliwe że jakbym dobrze popatrzył z dachu to zobaczył bym maszt z nadajnikami.

ODPOWIEDZ