World of Tanks

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6897
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Dobra panowie, SU-152 jest fajny :)
T20, KW i Tiger schodzą na raz :)
JagdTiger na dwa razy i to z 450 m
I niech żyją pociski odłamkowo-burzące :D buahahaha

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

LordRuthwen pisze: I niech żyją pociski odłamkowo-burzące :D buahahaha
A jak oceniasz ich skuteczność po patchu?
Bo ja zauważyłem, że po kombinowaniu z nimi przez WG to na KW z trollguna wychodzi ewidentnie mniej obrażeń, tak, że praktycznie zarabiam teraz wyłącznie na 107 mm.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6897
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

defekator, oceniam je tak jak napisałem w tym samym poście, widzisz jakie czołgi schodzą na raz, w KW mam 107, HE mam tylko w suni :)
Zawyżam sobie średnią, pierwszy pojazd, gdzie mam grubo powyżej 50% zwycięstw :) bo w większości mam kolo połowy

Kod: Zaznacz cały

Pojazd	Bitwy	Zwycięstwa
SU-152 	66 	41
No i wyobraźcie sobie moje zdziwienie jak 5 razy zrykoszetowałem E-75, a jakie musiało być jego :P

Awatar użytkownika

Citric
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 18-12-2011, 20:48
Lokalizacja: Tarnów, os. Zielone

Post autor: Citric »

No fakt że jak siądzie to fajne hity zadaje to 152mm, tylko że czasem aż szlak człowieka chce trafić gdy tygrys który ma 511hp stoi tyłkiem pod kątem prostym a tu tylko za 191hp dmg, gdy 1min wcześniej siadło w t20 za 1100hp... ja to bym brał ze 4sztuki pocisku ACP na takie sytuacje ale skąd można wiedzieć kiedy się na coś takiego trafi :/
Skuteczność po patchu oceniam bardzo dobrze, wcześniej (miałem to na becie [dawno temu]) nie opłacało się z tego strzelać bo nawet w PZ4 zabierało tylko 150hp. KW z "trollgunem" jest nieopłacalne, jak Cię rzuci na e75 to możesz zapłakać, niby pisze że dmg ma po 800 czy jakoś tak ale wielokrotnie na tygrysie trafiałem na KW z tym kikutem. Strzelił do mnie 6 razy zabierając mi ~900hp, z czego raz zrykoszetował a kiedy indziej nie trafił z dystansu 40m :)
Jak wrażenia w starciach przeciwko żabojadom?
– Co zmieniłby pan na terenie gminy?
– Najlepsza jest metoda warstwowa. Warstwa ziemi-warstwa komunistów–warstwa ziemi i warstwa komunistów.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6897
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Żabojady to takie gówienka, tylko niektóre trudno trafić bo są małe i szybkie.
Ale jak się trafiało T-50 na pełnym biegu z 400 m to i do tego można przywyknąć :)


wadas
Prytan
Posty: 170
Rejestracja: 22-12-2011, 16:02

Post autor: wadas »

T54 ma 56 km/h , a Francuski topowy medium 65/h maks! :) Zwrotność podobna. Działko zdecydowanie lepsze niż T54. Może rozmiary trochu większe niż t54, ale i tak zapowiada się najmocniejszy medium tieru 9.

http://www.youtube.com/watch?v=upYhWQhsd1c



Mnie dziś jakiś mały scout (medium?) zaskoczył. Patrze jakiś maluszek jedzie, to strzeliłem, niestety pudło. Myślę, to nic za drugim pociskiem go ściągnę, a on mnie objechał i całą serie po 30% na pocisk władował w bok i tył. W 7 sekund leżałem. Uważajcie na te gówienka AMX 13 90 i mocniejsze ich wersje :shock: .

Awatar użytkownika

Citric
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 18-12-2011, 20:48
Lokalizacja: Tarnów, os. Zielone

Post autor: Citric »

Jak grałem na becie kiedy wprowadzali francuzy to kilka razy e100 ze 100% jeden AMX 15 90 zjechał za 50% uciekał wracał za 5min i dobijał, to jest wredne :/ Bat nigdy nie będzie najlepszym medem w mojej opinii brak mu pancerza, cokolwiek strzeli przebije a na T54 i E50 rykoszety do rzadkości nie należą.
W tym filmie kiedy Bat jechał na to ISU152, gdyby spudłował, lub nie przebił tym ostatnim strzałem to był by trupem. Wolę jednak klasyczne działa niż jakieś karabiny maszynowe :)
– Co zmieniłby pan na terenie gminy?
– Najlepsza jest metoda warstwowa. Warstwa ziemi-warstwa komunistów–warstwa ziemi i warstwa komunistów.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6897
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Dla tych co nie wiedzą: http://worldoftanks.eu/news/1233-valentines-code-pl/
Premium 24h za darmo.

A wracając do mojej opinii n.t. SU-152... Działo 152mm, czyli to domyślne to potęga, mam zbadane obie 122 mm dostępne do tego modelu i wolę jednak tamto wolniejsze, bo:
- nie muszę się martwić, ze nie przebiję (używam tylko odłamkowo-burzących "pestek")
- w cokolwiek trafię schodzi min. 200 hp
- w ciasnych uliczkach miasta dobrze wymierzony kopniak zmiata 2 czołgi przeciwnika za jednym strzałem
- frajda, gdy nawet IS-7 ma obawy żeby wyjechać zza rogu po wcześniejszym zebraniu za 800 :)

I hit sezonu: zdjąłem Mausa za 1500 hp, strzał w tył wieży. Efekt na czacie po moim strzale - bezcenny.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Po przestudiowaniu wątku i z racji krótkiej choroby i przymusowego pobytu w domu dołączyłem do WoT.

Pożera czas....
Im Lazy and I like it


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

A ja pograłem i dałem sobie spokój - gry z tak ogromnymi błędami merytorycznymi nie widziałem od dawna :mrgreen:

SU-152 czy ISU-152 : Armato-Haubica - generalnie miały fatalną celność, były to zwykłe działa na podwoziu, przeznaczone do niszczenia bunkrów i umocnień.
Niszczyły KAŻDY czołg - nawet współczesne czołgi też by zniszczyły - ale to wynika z tego, że ich ogromna ważąca prawie 50 kg amunicja Odłamkowo-Burząca miała ogromną siłę rażenia. Czołg rozpadał się od wstrząsu. :mrgreen: Wspóczesne działo 152 czy 155 mm też jak "rąbnie" burzacym w czołg to go zniszczy. :)
W grze zaś mają za duży zasięg celnego ognia, owszem mogły strzelać nawet na 18 km (ISU-152) ale to był strzał stromotorowy a nie płaski jak w przypadku armat przeciwpancernych.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6897
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ravir, oj tam, ma w sposób przyjemny zabijać resztki wolnego czasu i robi to świetnie.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Ravir: To nie symulator. Za to daje naprawdę przyjemną rozrywkę.
Im Lazy and I like it


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Ravir pisze:A ja pograłem i dałem sobie spokój - gry z tak ogromnymi błędami merytorycznymi nie widziałem od dawna
To detal, taka gra ma być dobrą zabawką. Ja się już trochę znudziłem i nie gram tak często jak na początku. Za to moi koledzy, którzy się w to wciągnęli niedawno tłuką ostro ;)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6897
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Boruta, zależy od zajawki, powiem ci, ze jak rozwalasz pojazdy o 2-3 poziomy technologiczne wyżej niż ty, to jest frajda straszna :)


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Lord: Na początku jak się uda cokolwiek rozwalić to się człowiek cieszy :)
Im Lazy and I like it

ODPOWIEDZ