Elektronika

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Autor tematu
JT
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 10-07-2010, 17:42

Elektronika

Post autor: JT »

Mam kilka pytań dot. w/w tematu :

Czy w Tarnowie ktoś się trudni wierceniem precyzyjnym w "laminatach" z włókna szklanego , wykonywaniem płytek drukowanych oraz czy w naszym Mieście jest bezpośredni dystrybutor sterowników przemysłowych / przekazników programowalnych , i gdzie można kupić surowe "laminaty" , dziękuję .


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Surowe laminaty kupisz na pewno w dwóch miejscach:
na ulicy Klasztornej
na ulicy Krasińskiego - Betatronic

Co do wiercenia precyzyjnego w laminatach szklanych to zależy jakie otwory i jak dużo otworów. Otwory typu 0.6 wzwyż można zrobić bez problemu w domu.

Co do wykonywania płytek także można bez problemu zrobić w domu. Jeśli chcesz to mogę wykonać osobiście, tylko zależy jak bardzo złożony projekt, oraz jak blisko są ścieżki ;)

Co do sprzedaży sterowników to nie wiem czy jest w Tarnowie bezpośredni dystrybutor sterowników przemysłowych.


Autor tematu
JT
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 10-07-2010, 17:42

Post autor: JT »

Przepraszam , nie napisałem że układ to : ukł.w.częstotliwości , a więc w grę wchodzi met. frezowania precyzyjnego .
Surowe laminaty kupisz na pewno w dwóch miejscach:
na ulicy Klasztornej
na ulicy Krasińskiego - Betatronic
Dziękuję za odpowiedz .


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

JT, pytanie co porabiasz ;) Bo jeśli jesteś studentem na PWSZ to tam mają frezarkę i mogą Ci płytkę zrobić;)
Jeśli jednak jesteś spoza uczelni to niestety, ale w Tarnowie nie ma firmy, która trudniłaby się wykonywaniem obwodów drukowanych.
Najbliższa jest w Krakowie. Jeśli dobrze pamiętam to nazywa Merkar, czy jakoś tak.
Jednak przy prototypach jest to nieopłacalne bo ceny produkcji w firmach są dość wysokie. Opłaca się zamawiać tylko większe ilości.
Jak możesz to pokaż płytkę. Może nie jest aż tak źle i da się to zrobić w domowych warunkach ;) Może być nawet plik jpg tutaj na forum ;)


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Poszukaj na necie, są firmy co robią wysyłkowo płytki. Sam korzystałem swego czasu z ich usług jednak nie pamiętam teraz konkretnej nazwy.


Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

JT: Na jaką częstotliwość jest ten układ? Przy wyższych częstotliwościach stosuje się technikę powierzchniową i elementy smd, ale zakładam że wiesz co robisz.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Sterownik przemysłowe :

AUTOMATYKA S.A. - w Zakałdach Azotowych
SKAMER
CONTROL PROCESS

Tyle na szybko i z pamięci :mrgreen:

Najblizsze "wiercenie" i produkcja płytek w Krakowie.
9000 ml A Rh-


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

huziu pisze:JT: Na jaką częstotliwość jest ten układ? Przy wyższych częstotliwościach stosuje się technikę powierzchniową i elementy smd, ale zakładam że wiesz co robisz.
Nie tylko przy wyższych i nie zawsze stosuje się SMD ;) Wszystko zależy od projektu :P

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

No frezareczka u nas jest na PWSZ-ce tylko nawet jak się jest tym studentem to trzeba czekać łaskawie z miesiąc na obróbkę :-/


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Versacz, trzeba wiedzieć gdzie uderzyć a nie czekać miesiąc ;)

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Cubaza pisze:
huziu pisze:JT: Na jaką częstotliwość jest ten układ? Przy wyższych częstotliwościach stosuje się technikę powierzchniową i elementy smd, ale zakładam że wiesz co robisz.
Nie tylko przy wyższych i nie zawsze stosuje się SMD ;) Wszystko zależy od projektu :P
Dla ścisłości: nie napisałem że smd stosuje się tylko przy w.cz, aczkowiek powyżej pewnych częstotliwościach jest wskazane używanie tej techniki. W.cz zajmowałem się ok 10 lat, więc wiem co piszę :)

EOT

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

No ciekawe do kogo uderzyć jak tym zajmuje się Pan K. (chyba wiesz o kogo chodzi), a on nigdy nie ma czasu.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Jeszcze jest pan M., który dla studentów jest OK. Jeszcze jest student jeden, który też może to zrobić.

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

M. też frezuje??? To nie wiedziałem, dobrze wiedzieć jak będę potrzebował coś wykonać. A student to kto??

ODPOWIEDZ