Denerwujące SMS'y z konkursami od operatorów GSM

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Denerwujące SMS'y z konkursami od operatorów GSM

Post autor: huziu »

Macie jakiś sposób na pozbycie się niechcianego spamu sms wysyłanego przez operatorów?

Dziennie przychodzi mi czasem po kilka sms'ów z konkursami, reklamami itd. Mam telefon na kartę w sieci Orange. U mnie w domu jest jeszcze drugi nr z Samych Swoich i tam to już masakra.

Czy jest jakaś sieć, która nie wysyła tego dziadostwa? Może jakiś aparat z możliwością blokowania sms od konkretnych numerów?
Ostatnio zmieniony 19-01-2011, 20:22 przez huziu, łącznie zmieniany 1 raz.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Jednym ze sposobów jest nie wysyłanie smsów na wszelakie konkursy, głosowania itp bo wtedy zdaje się rejestrują twój nr i potem ślą nałogowo różne głupoty. Ja mam tel w Plusie, nie wysyłałem nigdy płatnych smsów i dostaje w zasadzie tylko informacje o plusowych "promocjach"

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Na symbiana jest aplikacja "blacklist" - tam można dodać do spamlisty i nadawców SMSów, i także zadanych numerów telefonów. Pewnie na inne platformy są podobne programy.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Idź do operatora i powiedz, żeby ci przestali spam przysyłać, mi wystarczyły 2 wizyty w salonie :P

Awatar użytkownika

Autor tematu
huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Że by iść do operatora z prośbą o zablokowanie, to trzeba mieć co najmniej zarejestrowany telefon, albo posiadać kod PUK. Numer używam już kilka lat i nie zarejestrowałem przez ten czas, a kod puk to wątpię abym znalazł po tym czasie. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad przejściem do PLAY ze względów ekonomicznych. Może tamten operator bardziej szanuje swoich klientów i nie wysyła sms-spamu.


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

huziu pisze:Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad przejściem do PLAY ze względów ekonomicznych. Może tamten operator bardziej szanuje swoich klientów i nie wysyła sms-spamu.
Z całą odpowiedzialnością mogę napisać mam w Play'u 3 telefony od 3 Lat i dostałem tylko

UWAGA :

1 słownie Jednego Sms-a o jakiejś tam zabawie

Ale zaznaczam tel mam na Firmę
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze

Awatar użytkownika

Autor tematu
huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

No właśnie, na firmę. A jak to jest z tymi użytkownikami którzy nie chcą podpisywać żadnych cyrografów z operatorami?


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

Na to pytanie mogę odpowiedzieć dopiero jutro , siostra ma tel Play Fresh więc mogę się dowiedzieć jak to wygląda na kartę.
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze

Awatar użytkownika

Autor tematu
huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Byłbym wdzięczny gdybyś się dowiedział.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Córka ma tak-taka i też przychodzą do niej różne reklamowe smsy, znacznie więcej niż do mnie/żony (taryfy firmowe, kilka sms'ów ze spamem na rok). Chyba najlepiej zrobisz kupując jakiś tel. z systemem na który jest napisany jakiś program filtrujący połączenia/smsy. Jak chcesz mieć pre-paida, to trzeba się z reklamami pogodzić.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ja mam telefon w play fresh. Czasem dostaje jakieś sms z konkursami. Jednak częściej są to informacje o promocjach jakie mogę dostać. Jednak jest tego o wiele mniej niż u rodziców w Erze, którzy dostają po kilkanaście sms dziennie, a z tego co mi wiadomo to oni nie brali udziału w żadnym konkursie ;)
W play nie jest tego dużo. Można powiedzieć, że jeden dwa na tydzień czasem nawet jednego sms, na kilka tygodni, się nie dostaje.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

huziu, ad2222, ja mam Tak Taka w Erze, nie trzeba nic rejestrować :)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

huziu pisze:No właśnie, na firmę. A jak to jest z tymi użytkownikami którzy nie chcą podpisywać żadnych cyrografów z operatorami?
Ja mam w play na kartę i na abonament. Ani tu ani tu nie dostaję smsów promocyjnych. Jeśli już to bardzo sporadycznie ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Jakiś czas temu era codziennie obdarowywała mnie Mercedesami. Zadzwoniłem raz na BOK i nic, dale spamowali. Pomogła dopiero druga rozmowa. Pani była zdziwiona, że chcę zablokować WSZYSTKIE sms-y reklamowe, nawet te od nich informujące o kolejnym Mercedesie. Od ponad roku nie dostałem żadnego spamu.


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Mam telefon w Orange na kartę i kiedyś przy okazji zapytałem w salonie czy istnieje możliwość blokady takich numerów - pani odpowiedziała, że tak. Póki co nie skorzystałem, ponieważ jeszcze uzupełniam listę niechcianych numerów, więc nie wiem jak to wygląda w praktyce ;)

ODPOWIEDZ