Naziemna telewizja cyfrowa w Tarnowie

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

znajomy ma antene z lat 90 tych siatkowa pasywna z jakims ukladem elektronicznym

odbiera mu idealnie

ja kiedys mialem siatke ze wzmacniaczem to byly jakies zwarcia

na razie nie mam jak ogladac tv w pokoju od polnocy bo zauwazylem ze antena musi widziec przekaznik na marcince

czasem jak chce poogladac eska tv to korzystam z anteny pokojowej ze wzmacniaczem ale w pokoju w ktorym mam kablowke po prostu przelaczam

takze pytanie jest takie gdzie znajde taka antene jak kumpla i czy jak pociagne kabel przez cale mieszkanie od tej anteny to nic sie nie stanie ?


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

krzychu pisze:takze pytanie jest takie gdzie znajde taka antene jak kumpla i czy jak pociagne kabel przez cale mieszkanie od tej anteny to nic sie nie stanie ?
Pytanie o antenę kumpla czy ten układ elektroniczny jest z zasilaczem czy bez (pasywny), jeśli bez, to przypuszczalnie jest to symetryzator antenowy, jeśli z zasilaczem to pewnie jest to wzmacniacz. Według mnie ciągnięcie kabla antenowego przez całe mieszkanie nie powinno nieść jakichś zagrożeń, w najgorszym wypadku efekt nie będzie zadawalający. Trzeba pamiętać też, że zła jakość obrazu może być spowodowana zbyt wysokim poziomem sygnału np. za wzmacniaczem, dlatego w niektórych sytuacjach gdzie dobrze widać "Marcinkę" antena lepiej będzie odbierać jak nie będzie skierowana idealnie na nadajnik nawet przy braku wzmacniacza.

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

farciarzgilmore pisze:Czy ktoś z obecnych i obeznanych poleci mi jakiś sklep z dużym wyborem uchwytów antenowych?
Na Bernardyńskiej jest sklep specjalizujący się w tego typu asortymencie. Od Wielkich schodów w stronę Szerokiej jakieś 20-30m po tej samej stronie. Uchwyty jeszcze znajdziesz w sklepie na Goldhammera tuż przy Wałowej (tam gdzie piloty). Zawsze możesz zamówić interesujący uchwyt przez sklep lub sieć.

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Czy ktos na os. Zielonym ma problemy z odbiorem cyfrowej telewizji naziemnej? Czy to tylko u mnie na bloku wiatr antena buja?

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Pytanka mam :)
Kupiłem Monitor z TV. Bardzo fajnie wkładam antene, przerobioną tymczasową antene z radia :)
Łapie mi programy: z grupy Polsat, TVN itd idealnie odbiera, łapie grupe TVP ale juz sygnał zakłóca, ale o kanałach typu ESKA TV moge pomarzyc.

Czy winą tego może być ciulowa tymczasowa antena ?
I czy taka pokojowa antena na os Zielonym powinna wystarczyć ?

http://seltrade.pl/antena-tv-pokojowa-pasywna
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

Wina może stać po stronie anteny. Wszystkie MUXy wg wykazu (MUX-1 k 45, MUX-2 k 23, MUX-3 k 50) mają tę samą moc, więc nie powinno robić zbyt dużej różnicy (50kW, choć jest ponoć jeszcze MUX-3 k 26 z 5kW). Ja używam dongla USB, do niego jest ten 10cm kikut i starcza, aby w mieszkaniu oglądać TV. Ideałem jest, gdy przyczepię antenę do parapetu za oknem, wtedy nawet przemieszczanie się po pokoju nie powoduje krzaczenia wizji. Przypominam - 10cm kikut. Zielone.
A to to z linku powinno ogarnąć bez problemu.

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Ja na monitorze próbowałem z anteną pokojową (i to nawet z większymi wasami) ale ciągle coś zakłócało więc kupiłem 5m kabla i podpiąłem się do gniazda antenowego i teraz się nie denerwuje :)

Chociaż ostatnio wiatr uszkodził antenę na dachu i przez 4 dnia zakłócenia były ale naprawili :)

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

Szukam kogoś do ustawiania anten NC+
zmieniłem dekoder i mam kłopot z sygnałem - jeśli ma ktoś namiary na sprawdzonego fachowca proszę o kontakt (tylko nie tych na Nowym Świecie).
...

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Powinieneś sobie sam poradzić. Dekodery maja mierniki sygnału. Potrzebujesz tylko obserwatora i ręczne spokojnie ustawisz.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


josef
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 01-09-2011, 17:43
Lokalizacja: Tarnów Centrum

Dekoder i 2 telewizory .

Post autor: josef »

Witam

Mam dwa telewizory jeden w salonie i drugi w kuchni i dekoder WIWA HD 95 MC , moje pytanie brzmi co zrobić i co kupić zeby to działała na dwóch telewizorach .


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Re: Dekoder i 2 telewizory .

Post autor: mefisto101 »

josef pisze:Witam

Mam dwa telewizory jeden w salonie i drugi w kuchni i dekoder WIWA HD 95 MC , moje pytanie brzmi co zrobić i co kupić zeby to działała na dwóch telewizorach .
....kupić drugi dekoder to tak najprościej i bez kombinowania
koszt już od 80 zł

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

To zależy czy mają działać niezależnie. Jeśli tak, to drugi dekoder, w innym przypadku wystarczy rozdzielić sygnał na drugi tv.


josef
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 01-09-2011, 17:43
Lokalizacja: Tarnów Centrum

Post autor: josef »

Juz sobie poradziłem kupilem rozdzielacz kabel eueo pierwszy kabel wsadziłem do dekodera drugi do telewizora w salonie , a trzeci do telewizora w kuchni i sprawa rozwiązana


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

josef pisze:Juz sobie poradziłem kupilem rozdzielacz kabel eueo pierwszy kabel wsadziłem do dekodera drugi do telewizora w salonie , a trzeci do telewizora w kuchni i sprawa rozwiązana
taaa wydałeś pieniądze i masz bez sensu wykonane tj. na dwóch telewizorach to samo. Będziesz chciał przełączyć program w kuchni to musisz iść do salonu i przełączać.
W salonie ktoś ogląda i klops w kuchni masz na tv 2193 odcinek Mody na Sukces

ODPOWIEDZ