Którą konsolę wybrać?

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Jak tylko bede miał konsole w koncu w domu ad, zapraszam albo pozycze w celu testów :P
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Jak ja naprawię bądź kupię nową to też mogę pożyczyć ;) Na teraźniejszą chwilę konsola u mnie jest niesprawna :P

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Hmm czyżby kolejny minus Xboxa - psuje się... ;) ;)


piotrow
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 10-09-2009, 17:17
Lokalizacja: Tarnów, Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: piotrow »

Ja mam PS3 i X360, ale częściej gram na PS3. Na X360 gram praktycznie tylko w Forze, a wcześniej w Splinter Cell i Alan Wake. Alan daje radę, ale nie jest grą dla której warto kupić konsolę :)
Większość gier wychodzi na obydwa systemy, a te które są exclusivami lepsze są na PS3, jak choćby God of War, Uncharted czy Killzone :)
Poza tym patrząc na zestawienie tegorocznych premier PS3 wypada zdecydowanie lepiej.
Obrazek

A tak naprawdę to lepiej kupić taką konsolę jaką ma większość znajomych. Gry nie są tanie więc dobrze mieć kogoś z kim można się wymieniać :)

P.S. Patrząc pod kątem gier ruchowych brałbym PS3+Move bo dodatkowo z użyciem Move można pograć w inne fajne gry :)

Awatar użytkownika

samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

Ja kilka razy grałem w te różne śmieszne gierki na Wii. Boks jest naprawdę w porządku, i bezsensowne machanie łapami nic nie da, jak już pisali poprzednicy. Tenis już, ja jako absolutny laik, ogarnąłem w około 3-4 minuty, więc to chyba też plus. Natomiast już strzelanie po połączeniu kontrolera z jakimś dziwacznym ustrojstwem które chyba miało przypominać karabinek, było absolutną pomyłką. Nie dało się tym syfem wycelować ani generalnie grać. Po pół godziny z moim towarzyszem postanowiliśmy że zmieniamy na Star wars naparzanie mieczami. Było to równie żenujące :P Tutaj juz można było machać rękami jakkolwiek i czasem zadać jakiś hiper wykoksany cios a czasem np robiąc młynek zamiast dojść. Nie wiem, może ja nie umiem, ale wszystkie gierki Wii sport w jakie grałem były bardzo ok, natomiast w inne już raczej nie pogram.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Ps 3 w tym roku wypada lepiej. Ale przez 3-4 lata było baaardzo daleko z tyłu z tytułami.
Dla mnie ekluzywy: Forza, Alan Wake, Gears of war, Przekonały mnie :)

piotrow, Masz gdzieś może większa wersje tej grafiki ?
Bo patrzac na to to w tym roku dla mnie PC wymiata:
Diablo III, Witcher, Heroes, Shogun, z ekluzywów i Dragon Age II, Dirt, Deus Ex, Skyrim, Mass effect 3 z multiplatformowych dobrze nastrajają przed tym rokiem
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


piotrow
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 10-09-2009, 17:17
Lokalizacja: Tarnów, Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: piotrow »

Proszę bardzo :)
http://aggressivemedia.org/img/etc/2011-games.jpg

Konsole faktycznie słabiej w tym roku wyglądają i czuję że powoli zbliża się kres możliwości obecnej generacji. Tytuły multiplatformowe zdecydowanie najlepiej wyglądają na PC, ale będzie kilka exclusivów które na pewno odpalę na konsoli. Uncharted 3, Killzone 3, Gears of War 3 i Forza 4 mam nadzieję że nie zawiodą :) A cała reszta na PC.
Jeszcze żeby czasu na granie było tyle co kiedyś...

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

piotrow pisze:czuję że powoli zbliża się kres możliwości obecnej generacji.
XBOX'a - tak, ale PS3 ma koszmarna moc obliczeniową. Problemem jest to, że Cell'a się strasznie ciężko programuje i ludzie po prostu nie umieją wycisnąć wszystkiego z konsoli.
Wii to całkiem inna bajka, bo to staroć była w momencie premiery :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

piotrow, byle do emerytury - będziesz miał czasu a czasu :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

rzuf pisze:Hmm czyżby kolejny minus Xboxa - psuje się... ;) ;)
Stare tak ;) Ja mam xboxa bodajże z pierwszych lat produkcji. Nie pamiętam dokładnie. Pierwsze xboxy się przegrzewały strasznie przez co się psuły. Nowsze,nowe xboxy się nie psują w ten sposób ;)


piotrow
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 10-09-2009, 17:17
Lokalizacja: Tarnów, Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: piotrow »

Goscinny pisze: XBOX'a - tak, ale PS3 ma koszmarna moc obliczeniową. Problemem jest to, że Cell'a się strasznie ciężko programuje i ludzie po prostu nie umieją wycisnąć wszystkiego z konsoli.
Cell może i ma dużą moc obliczeniową, ale problemem jest mała ilość pamięci co nie pozwala na użycie tekstur wysokiej jakości.
Zresztą w nowszych grach coraz częściej widać że konsola nie wyrabia obliczeniowo i płynność animacji spada. Przez to coraz więcej gier jest robionych w rozdzielczościach niższych niż 720p nie mówiąc nawet o Full HD. Programiści wprawdzie dokonują cudów i wyciskają z konsoli ostatnie poty (vide God of War 3, Uncharted 2 czy Castlevania: Lords of Shadow), poza tym gry te ciągle mają wysoką grywalność więc problem nie jest duży, ale w tytułach multiplatformowych wyraźnie widać przewagę PC.
ad2222 pisze:piotrow, byle do emerytury - będziesz miał czasu a czasu :)
Taaaa... jeszcze trzydzieści kilka lat :) Zakładając oczywiście, że miłościwie nam panujący nie podniosą, w ramach ratowania budżetu oczywiście, wieku emerytalnego do 100 lat nie zależnie od płci :)

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Aaaa zapomnialem o moim BEST tytule ostatniego roku; Batman Arkham Asylum, druga czesc... i na wszystkie platformy.
Jak widac Wii odpada. Jak dla mnie, szybko nudzą się te same gry w stylu boks, tenis itp.

Co do konsol:
Kres możliwości jest niedługo, dlatego coraz częściej mówi się w środkowisku o kolejnej generacji. Komputery sie rozwijają, dlatego też KAŻDA gra która wychodzi wieloplatformowo ma najlepszą grafikę na PC. Jednak ja może jestem starej daty. Nie ma znaczenia dla mnie grafika, jeśli jest coś takiego jak w starych pismach o grach oceniane jako: Miodność. (ahh czasy Secret Service, Reseta czy Top Secret)
Dla mnie w tym roku komputery przebijają obie konsole.
Jednak jest czasem źle jak czyta się np. ze nowy Mortal Kombat ominie PC. A kto parenascie lat temu grał w MK1 i MK2 na pewno będzie zainteresowany kolejną częścią.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Beaver, Ty pamiętasz jeszcze czasy SS??? ;) Ależ ty jesteś stary... :)

Melduję, że wybór padł na PS3, wczoraj skorzystałem z 23% obniżki weekendowej w Tesco i zakupiłem. Teraz tylko move i będzie komplet.

Nooo, i gry oczywiście. Z konsolą dostałem jakieś 3 różne, jak ktoś byłby ciekawy to wieczorem napisze jakie.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Możemy się powymieniać ;)


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Najlepszą konsolą jest PeCet :mrgreen:

Od dawna przeliczam sobie koszt użytkowania - czyli Sprzęt + Gry i PC wychodzi dużo lepiej niż konsola.
Jeśli w ciągu roku kupujemy 6 gier z kategorii MegaHit to dzięki różnicy w cenie między wersją PC a Konsola stać nas będzie na modyfikacje sprzetu.

Na karcie graficznej za około 600 - 700 zł spokojnie pogramy w najnowsze gry w prawie maksymalnych ustawieniach. DODATKOWO jeśli PC podłączymy do Telewizora - to w zupełności możemy grać w trybie HD Ready na stosunkowo słabych kartach. Za cenę około 1200 zł mamy kartę, która bez problemu udźwignie tryb Full HD z jakością - o której konsole mogą pomarzyć.

Pozostałe podzespoły sa pomijalne - procesor z przed 3 lat spokojnie daje radę. Nawet jak będziemy wymieniać grafikę co roku - sprzedając starą i kupując nową - to i tak będziemy do przodu z kasą.

Z mojej analizy wynika, że różnica w cenie międzi grami PC a Konsola morzę sięgać nawet 150 zł w skrajnych przypadkach a zwykle jest to OKOŁO 70 zł na korzyść PC.
Jeszcze jedna WAŻNA rzecz przemawia za PC - KLASYKA - gry na PC po roku można kupić za połowę ceny - niczym dziwnym są Kolekcje Klasyki gdzie starsza gra kosztuje 20 zł. Gry na Konsole utrzymują cenę bardzo długo - NIE ma szans by gra która kosztuje obecnie 200 zł (np. Dragon Age II ) za rok kosztowała 100 zł. Tak więc jeśli dodać do tego starsze gry okazuje się, że kupując 6 Megahiciorów i 6 "starych" gier rocznie można zaoszczędzić na różnicy cen około 1200 - 1500 zl co w zupełności wystarczy by co rok modernizować sprzęt - za 1200 zł kupimy teraz takiego GTX570 który spokojnie wystarczy na rok a szybkością miażdż PS3 czy XBOX360.

PC ma jeszcze jedną zaletę i TAK większość przegląda internet na PC - o pracy nie wspominam - więc konsola konsolą a i tak będziemy mieli jakiś PC. niby mozna mieć Laptopa - tyle, że ilu z nas tak naprawdę używa go mobilnie? Najczęściej przenosimy komputer a uzywamy go stacjonarnie - zresztą jeśli dokonamy rozbudowy co dwa lata - nie nie co rok - to za oszczędzone 1200 - 1500 zł spokojnie kupimy Netbooka :mrgreen:

Ogólnie jedynym argumentem przemawiającym za konsolą była niezawodność i w przypadku PS3 czytnik BlueRay - ale obecnie można kupić przyzwoity czytnik BR za 400 - 500 zł - zaś Windows XP czy Windows 7 chodzi doskonale i jeśli nie będziemy kombinować to nie będzie problemów.

Ogólnie ja sam rozważałem zakup konsoli ale od lat czynnik ekonomiczny przemawia na NIE.
9000 ml A Rh-

ODPOWIEDZ