Którą konsolę wybrać?

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ravir pisze:Ogólnie jedynym argumentem przemawiającym za konsolą była niezawodność i w przypadku PS3 czytnik BlueRay
A to na PC jest możliwość podłączenia coś w stylu Move z PS3?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Kinect z konsoli XBOX360 jest zapowiedziany na PC - wstępnie w okolicach Wakacji 2011 - dodatkowo trwają prace nad podobnymi rozwiązaniami innych producentów.

Na PC ten sposób sterowania jest generalnie mało atrakcyjny. W grach wymagających precyzji jak FPP Mysz+Klawiatura jest najlepsza, a symulatorach lotu mamy zestawy Joysticków jakich konsole mieć nigdy nie będą - przykladowo Saitek ma w ofercie panele, które pozwalją zreplikować kokpit samolotu :

kolorowy 3.5 calowy wyśwetlacz : http://www.saitek.com/uk/prod/fip.html
MultiPanel : http://www.saitek.com/uk/prod/multi.html
Panel przełączników z podwoziem : http://www.saitek.com/uk/prod/switch.html
Panel radia http://www.saitek.com/uk/prod/radio.html

Zaś gier typowo "casualowych" do których tego typu sterowanie jest dobre jest mało - na PC jako "casualowe" królują gry przeglądarkowe. Jedynym sterowaniem "ruchowym" :mrgreen: , które się spopularyzowalo jest mata DDR - i podejżewam, że Kinect lub podobne rozwiązanie wlaśnie do DDR'u pojawi się jako pierwsze. :mrgreen:
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Nie wiem o co chodzi z tych wychwalaniem PC ponad konsole - Ravir przecież każdy konsolowiec ma przeważnie też dobrego kompa - tak jak ja ;) Mimo tego wole grać na konsoli bo wygodniej, z lepszym sterowaniem itd itd


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Ja też przynajmniej raz w roku robię podejście do zakupu konsoli i za każdym razem się rozmyślam :lol: Jakieś 2,5 roku temu zaparłem się i po wiecznych problemach z poprzednim kompem spędziłem 3 miesiące nad analizowaniem dostępnego na rynku sprzętu komputerowego z myślą przewodnią; kupić coś co wystarczy na wiele lat i będzie wymagało jedynie bieżących "uaktualnień". W końcu pozamawiałem podzespoły w 3 różnych sklepach, kompa złożyłem sobie w domu sam i do dziś jeszcze nic nie wymagało wymiany z powodu wymagań stawianych przez gry i z tego co widzę stan ten utrzyma się jeszcze długo, bo dla samego Crysisa 2 nie widzę potrzeby wymiany sprzętu, zwłaszcza że obecny jest tak skonfigurowany, że jeszcze do podkręcania pozostawia sporo miejsca.

Do tego kabel wyprowadzający obraz na telewizor (oprócz monitora kompa), USB klawiatura+mysz i na co mi konsola ;)

Ale z brakiem nowego Mortal Kombat na PC to faktycznie wielka szkoda, na pociechę pozostaje mi kupiony swego czasu laptop z epoki Windowsa 98 na którym chodzi wszystko co pochłaniało czas w szkolnych czasach... :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Roberto, ja mam od tego w pełni sprawną Amigę 600 HD w szafie :)
MK2 tam to było mistrzostwo, dyskietka 1,2,4,1,3... wybór postaci... 2,3 i gramy :P


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

ja mialem commodore64 z magnetofonem

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

krzychu pisze:ja mialem commodore64 z magnetofonem
To mamy w piwnicy bo to żony :P


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

mama oddala ten sprzet ksiedzu na misje

mialem taka nowsza wersje

Obrazek


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Jak już mówimy o starociach, to ja miałem ZX Spectrum :P Do dzisiaj działa :D Szkoda, że teraz gier nie da się nagrywać z radia :D
A co do konsol to powiem szczerze, że czekałem na moment, w którym ktoś przyjdzie i powie, że komputer jest lepszy niż konsola ;) Nie wiedziałem tylko kiedy to nastąpi :P


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Jeśli weźniemy pod uwagę cenę oraz jakość obrazu to jest lepszy.
Za konsolą przemawia całkowita prostota obsługi oraz rozrywkowość - ci którzy grają w "casualowe" gry i kupują ich mało to konsola jest dla nich idelana. Brak kłopotów, i niska cena. Ale wystarczy kupić 6 gier w roku i PC wygrywa.
Ja rozumiem, że ktoś kto gra rzadko woli konsolę - z jej brakiem komplikacji.

Więc konsola pod wieloma względami jest gorsza od PC - ale ma też zalety - a czemu jest popularna? WYGODA - to podstawowa zaleta konsoli - WYGODA, która powoduje, że wielu decyduje sie poświęcić inne cechy jak jakość obrazu czy cenę. Wszystko zależy od tego czego oczekujemy.

Ja wolę włozyć odrobinę wysiłku i mieć PC - zwłaszcza, że gram w takie gry, w które na konsoli kra się bardzo nędznie lub ich nie ma. :mrgreen:
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

ad2222 pisze:Beaver, Ty pamiętasz jeszcze czasy SS??? ;) Ależ ty jesteś stary... :)
Chłopie SS to ja wszystkie numery miałem :) teraz to zal ze sie pozbyłem ich. Fajnie by sie poczytało stare recenzje. Jak mówilem kiedyś była miodność - gry były bardziej trudne złożone itd.

Porównanie:
Stare Ghost Recony, Rainbow Six, Splinter cell - a ich nowe wersje. O takich różnicach jak np. Baldurs Gate a dzisiejsze RPG to juz nie wspomnę.
Widac róznice nawet po World of Warcraft. Kiedyś gra - trudna, trudne instancje itd. Teraz zrobiło się tak łatwo że odechciało mi się w to grać :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


piotrow
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 10-09-2009, 17:17
Lokalizacja: Tarnów, Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: piotrow »

Beaver pisze: Chłopie SS to ja wszystkie numery miałem :) teraz to zal ze sie pozbyłem ich. Fajnie by sie poczytało stare recenzje.
Też miałem wszystkie i też żałuję że się pozbyłem. Więcej powiem - miałem wszystkie Top Secrety :)
Na szczęście większość starych gazet można znaleźć w Internecie. Dla ułatwienia: http://retroreaders.makii.pl
Łapie trochę nostalgia jak się przegląda stare Bajtki :)
Beaver pisze:Porównanie:
Stare Ghost Recony, Rainbow Six, Splinter cell - a ich nowe wersje. O takich różnicach jak np. Baldurs Gate a dzisiejsze RPG to juz nie wspomnę.
Nad Rainbow Six siedziałem godzinami i planowałem po kolei ruchy żeby sprawnie wykonać misje. To była esencja tej gry - godzina planowania i kilka minut akcji. Teraz jest tylko akcja, akcja, akcja. I najlepiej żeby gracza prowadzić za rękę, nie dając mu żadnej swobody. Ale to se ne vrati :(


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Dla mnie jak na tą chwilę to PS3.

Zalety: można grać na telewizorze 42', za rok nie dowiem się, że mi już karta graficzna nie wydala do najnowszych gier, jak gra dziecko, to jest mniejsze ryzyko uzależnienia (jak w przypadku gdy nastolatek siedzi przez cały dzień/noc w swoim pokoju i w jakiś WoW pogrywa przez 18 godz/dobę..., przy okazji ludzie jednak uczą się kupowania oryginalnych gier, a nie piracenia czegokolwiek popadnie.

Ravir, piszesz o kupnie gier na konsole, że drogie, ale nie uwzględniasz, że jak ktoś kupuje pierwszy raz konsolę, to spokojnie ma jeszcze do "zaliczenia" wiele gier używanych, które można kupić o wiele taniej niż najnowsze produkcje (ja np. z dzieciakiem od pół roku rozbieramy na części składowe obie części Lego Star Wars, a teraz ma się ukazać Lego Star Wars 3)...

Co do komputera, to w tej chwili tylko do pracy. Mam już dość wydawanie co 2 lata kilkaset złotych, żeby mi kolejna gra poszła na dobrych ustawieniach. Tak komputerek może mieć nawet kilka lat i wystarcza do tego, do czego potrzebny.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

A na PC nie mozna grać na TV? Spytaj się Lorda i Lilith :mrgreen: byli u mnie w domu, gdzie od 5 lat PC jest podłączone do 42 Calowej Plazmy :mrgreen: Stoi w dobranej obudowie, komponującej się z resztą sprzętu AV, podpięte po HDMI do TV i do kina domowego. :mrgreen:

Używane gry na konsolę nadal są 2 - 3 razy droższe niż te same używane na PC. Taniej niż używana gra na konsolę kupię nową grę na przykład z serii Kolekcja Klasyki :D osobiście sprawdzałem.

Co do kontroli to SORRY - ale rodzic, któy NIE potrafi kontrolować co robą dzieci to KIEPSKI rodzic. Moi rodzice jakoś potrafili kontrolować co robiłem - a miałem ZX, Atari w pokoju :D - i jakoś udawała im się kontrola. Kilka razy miałe szlaban :mrgreen: jak rozrabiałem - argument o braku kontroli chybiony.

Argument o wydawaniu kilkuset złotych na sprzęt też jest CHYBIONY - nie Wydasz ich na sprzęt ale Wydasz je na GRY - co więcej im dłużej to trwa tym więcej wydajesz. :mrgreen: Na jedno wychodzi z lekką przewagą PC.

No i gry jakie są na konsole - czy widział ktoś porządną strategię na konsolę? A symulator lotu? Czy do konsoli mogę podłączyć Joystick + Przepustnicę ? O grach FPP nie wspominam, człowiek z pierwszej 20 w Polsce na zlocie zmierzył się ze mną - on PAD z XBOX'a podłączony do PC a ja klasycznie Mysz und Klawisze - i go złoiłem, przegał sromotnie - a ja jestem totalnym amatorem a on startuje w zawodach. :mrgreen:

Jeśli nie chce ci się - to właśnie dla takich osób jak TY jest konsola - jak pisałem, wygoda, brak problemów z aktualizacją Sofware'u / Hardware'u - ale płacisz ceną gier. Jeśli odpowiadają Ci gry konsolowe to też jest to argument. Jak pisałem - wolisz wygodę - wybierasz konsolę.

Zresztą co był by zemnie za informatyk jak bym nie potrafił rozbudować sprzętu :mrgreen: :mrgreen:
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ravir, ale my też mamy piecyk podpięty do czegoś co można z powodzeniem nazwać kinem domowym i telewizora oraz monitora (korzystając z dobrodziejstw karty z dwoma wyjściami do obu przez HDMI :) )
Do tego klawiatura i mysz bezprzewodowe, sofa... i mamy kącik małego gracza :)

ODPOWIEDZ