Którą konsolę wybrać?

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Którą konsolę wybrać?

Post autor: ad2222 »

Na początku nie wiedziałem w którym dziale zadać pytanie(Sport czy komputery), ale w końcu to urządzenie elektroniczne i zadaję tutaj :)

Muszę zakupić konsolę, będzie służyć do (w kolejności od najczęstszych użyć do najrzadszych):
1. ruch typu gry sportowe, aerobiki i inne 70%
2. wyścigi 20%
3. przygodowe RPG 5%
3. strzelanki FPP 5%

do wyboru:

- Wii,
- PS3 z Move
- xbox z Kinnect

Co byście wybrali, jakieś ZA i PRZECIW? Czym się kierować przy wyborze, bo w tym temacie kompletnie zielony jestem...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

W sumie to też bym się dowiedział :)

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Ja polecam PS3. Niestety jest drogi, ale warto. Nie mówię tu o samej konsoli ale o zestawie z move, bo jeden zestaw kosztuje chyba coś koło 250-300 zł, a wg mnie powinno być co najmniej dwa. Gry też nie są najtańsze, ale jak się kupuje na allegro tanie używki, to jest ok. Za to satysfakcja z grafiki i samego systemu gwarantowana. Masz duży dysk, można trzymać muzykę, filmy i zdjęcia które można oglądać w postaci fajnych prezentacji z muzyką. Kinnect Xboxa jest tańszy bo nie wymaga kontrolerów, ale działa kiepsko w porównaniu do Move, wystarczy machac rekami jak małpa ;) Oczywiście oba systemy nie są żadną nowością bo Wii miało te rozwiązania z 5 lat temu już, ale graficznie Nintendo jest dużo uboższe, choć zabawa ruchowa jest genialna. Zwłaszcza gdy przychodzą do nas znajomi, Wii się sprawdza najlepiej. No i ma tego czego nie ma konkurencja czyli Wii Fit - podłoga np do skoków narciarskich, serfowania itd. Jeden plus Xboxa tanie gry. Minus? Zbyt mały dysk. Ponoć kamera z Kinecta lubi podglądać domowników ;)


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Wii z Wii Fit Balance Board... świetna zabawa. nie mam ale u znajomych korzystałem. Genialne :)
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Zgadzam sie z przedmowca, zdecydowanie wii. Drugie miejsce Xbox, trzecie PS3.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

x-box 360 z kinectem. Tak na prawde jaka konsole wezmiesz zalezy od tytulów na nia wychodzących.
To jest główna miara konsoli. co do Wii. Powiem z doswiadczenia - szybko sie nudzi. A gier normalnych na to nie uswiadczych raczej.
Dla mnie najlepszym wyborem jest X-box z kinectem. Mozesz sie poruszać, a do tego masz bardzo dużą ilość gier w które możesz pograć sobie siedząc na kanapie i odpoczywając.
Co do normalnych gier:
Ma Forza Motosport, serie która pobiła moim zdaniem Gran Turismo z PS.
Dysk : 250gb jest wystarczający moim zdaniem.
Plus to tansze gry niz na PS3.

To moje zdanie, jakbyś miał pytania to pytaj tu czy na pw :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Nie mam Xboxa w domu teraz :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Beaver tak się składa że testowałem kinekta i move, i ten pierwszy jest tak prymitywny że byłem w szoku, po wcześniejszym użytkowaniu wii przez parę lat. Ja bym tego nie kupił. Na Wii i PS3 jest odwzorowanie tego co robisz w sposób bardzo dokładny, dzięki kontrolerom. Xbox nie ma kontrolerów tylko ten moduł z kamerami, przez co sczytuje podstawowe ruchy, i tak np przy boksie wystarczy bezsensownie machać rękami aby działało, w pozostałych dwóch masz idealne odwzorowanie ruchu, (możesz zadawać ciosy bardzo dokładnie, trzymać gardę itd), co pozwala np machać mieczem we wszystkich kierunkach. Jak sam Xbox jest jeszcze wart uwagi, to już Kinect zupełnie... Aaa w PS3 masz Ipla za free... jeśli ktoś lubi.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Przynaje sie ze nie testowalem dogłębnie kinecta. Dla mnie Casualowe gry z Kinecta itd sąpo prostu mało ważne, jakos wiekszą radość przywiązuje do tytułów normalnych gier, ekluzywnych tytułów.
A co do kontrolerów ruchu, to grałem i po prostu nie czułem ze jest to dla mnie tak wazne ze boks to musi byc boks idealny ;p
Jak chce miec symulacje grania w Tenisa to ide na kort, jak chce pojezdzic na nartach to nie patrze czy konsola idealnie mi odwzoruje czy tylko musze się ruszać :P
Dlatego przyznaje ze jest moze tak jak mówisz ;p
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

No właśnie ja mam trochę inne wymagania. Ale racje masz 1000% ,że najlepiej sporty uprawia się na żywo ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

rzuf, To, że sporty na żywo smakują lepiej, to wiem. Ale podałem 'wymagania' :) i chciałem porad odnośnie konsoli, a nie wyboru nart :)
Na razie PS3+move wygrywa... ktoś jeszcze ma coś do dodania?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ja bym był zdecydowanie za xbox360 plus kinect. Move nie różni się prawie niczym od wii. Taki sam kontroler nic innowacyjnego ponieważ i tak trzymasz kontroler w ręce. Natomiast kinect to całkowicie nowe doznania, że się tak wyrażę :P Nie masz kontrolera, ruchy musisz wykonywać całym ciałem.
Wiem, pewnie większość powie, że są opóźnienia w przekazywaniu ruchów. Fakt są, ale dziwne by było żeby ruchy były przekazywane w 100% w rzeczywistości. W move i w kinect opóźnienia występują.
Jedynym plusem move może być tylko to, że można grać w ciemnych pokojach. W kinect, jak w pokoju jest ciemno to średnio odwzorowywuje ruch. Gubi się po prostu.
Jedynym plusem PS3 dla mnie, jest to, że można blue-ray odtwarzać nic więcej ;)
Ostatnio zmieniony 25-02-2011, 22:58 przez Cubaza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Nie wiecie czy w MM można potestować wszystkie 3 'ruchowe' gadżety do konsol? Bo same konsole wiem, że są.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

ad2222 pisze:Nie wiecie czy w MM można potestować wszystkie 3 'ruchowe' gadżety do konsol? Bo same konsole wiem, że są.
Niestety, tylko wii można przetestować. Kinect i move niestety nie. Ale z tego co mi wiadomo to w pokoju gier w Gemini Jasna Park jest kinect do zabawy. 5zł kosztuje 15 minut czy jakoś tak i tam można przetestować.
Swoją drogą dziwię się, że nie wzięli i nie dali tych kontrolerów do testów.

ODPOWIEDZ