Którą konsolę wybrać?

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen, Ravir, nieśmiało chciałbym przypomnieć, że temat tego wątku to jaką KONSOLĘ wybrać, a nie jaki pecet podłączyć do 42" plazmy ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Hehehe zrobiło się jak na onecie ;) Tam wiecznie toczone są wojny czy konsola czy pc, że linux najlepszy, że firefox itd itd czasem wchodzę żeby się pośmiać :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

rzuf, Każdy ma swoje priorytety, przyzwyczajenia. Mam kolegę który nawet W7 przestawił na wygląd w98, 'bo tak'. No i ma :) Jedni wolą pc, drudzy ps, jeszcze inni wii.
Za jakiś rok powiem Ci, czy zrobiłem dobry wybór kupując ps3.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6847
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ad, podpinanie PC do TV (nie mam plazmy, mam LCD, Ravir zdaje się też :P ) jest kwestią dyskusji na temat jakości obrazu :P i wygody grania ;) .


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Wracając do meritum, teraz chyba jednak PS3. Nie Xbox, reszta się praktycznie nie liczy....

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Wii się nie liczy? Za przeproszeniem ale głupoty prawicie... Wii może pochwalić się rekordami sprzedaży :P

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

rzuf, Marcinowi chodziło chyba o technikę (konsola ma już z 5 lat) i ilość gier - jeżeli chodzi o 'miodność' - to gry - te co są na Wii - są niesamowite. Wiem, bo grałem :)
Skoki są nie do podrobienia :) - do tej gry powinni dodawać sztuczny wąsik a'la Małysz :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

O tak, skoki są genialne, a ile razy 'leżałem' bo się nie udał... Na desce też się fajnie jeździ :)
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Wii ma świetne gry - ALE - są to gry specyficzne. Nie ma tam wielu gier, które są na pozostałych platformach. W porzadne FPP / TPP / RPG nie zagrasz. Wii jest REWELACYJNE jak chcesz sie pobawić z rodziną czy znajomymi w gry za pomoca WiiMota - ale o poważnej rozgrywce w takiego Obliviona to już nie.

Do grania to raczej PS3, XBOX no i PeCet - ja wolę PC, z konsol - która wybrać?

Zaleay od exclusiv'ów - to one powinny decydować - graficznie są podobne, PS ma niby mocniejsze "flaki" ALE przekombinowano i programowanie jest poważnie utrudnione i od lat nie można wydobyć owej mocy :mrgreen: Trzeba dokładnie zobaczyć na gry i wybrać.
9000 ml A Rh-


Cubaza
Rhetor
Posty: 3793
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

No i wreszcie mogę się wypowiedzieć odnośnie kontrolerów na konsole a co za tym idzie, którą konsolę teraz bym wybrał i w sumie już wybrałem.
Dla mnie na teraźniejszą chwilę najlepszą konsolą jest XBOX 360 i kinect jako kontroler ruchu. W przeciwieństwie do move i wii nie musisz nic trzymać w ręce po to aby ten ruch był zaobserwowany.
Kolejnym pozytywnym aspetkem konecta jest to, że odczytuje też ruchy nóg, a wii i move tego nie może. Dzięki temu w grach możesz sterować całym ciałem a nie tylko rękami.
Poza tym ceny za kontrolery wychodzą mniej więcej tyle samo a większa swoboda.

Dla mnie jedynym plusem PS3 jest czytnik blue-ray i tylko to, nic więcej, bo na kontrolery to kinect bije wszystkie.

I tak się też skończyło :P Kupiłem nowego XBOX'a wraz z kinectem i jedną grą za 900zł :P
To także przeważyło szalę na XBOXA :P

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Wii czyta ruchy nóg, nawet wage Ci odczyta :/ Szkoda ze w Twoich pochwałach dla kinecta nie napisałeś jak mało jest dokładny, tu nie chodzi o to aby czytał byle jaki ruch (a'la pajacyk), ale żeby czytał go bardzo precyzyjnie a tego na 100% nie potrafi.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3793
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

rzuf, pominąłem to z prostego względu, ani jedna konsola nie odczyta ruchu w 100%. Poza tym nie zauważyłem wielkich błędów odkąd na nim gram. Może wyjdzie to później, nie zaprzeczam. Jednak na teraźniejszą chwilę tego nie widzę a grałem w kilka gier, np. Fighter Uncaged i odczytywał bez wielkich błędów. Owszem zdarzyło mu się, że zamiast kopnięcia z obrotem, to wziął i odczytał proste kopnięcie, ale to raz na kilkadziesiąt ruchów.
Jak już mówiłem to to jest coś nowego. Czytaj nie trzymasz nic w ręce i wykonujesz ruchy, a nie tak jak przy Wii i move.
--==EDIT==--
Czy mi się wydaje, czy do odczytywania ruchów nóg na wii potrzebna jest dodatkowa mata? Bez tego nie odczyta wagi i ruchów nóg?http://www.pixmania.pl/gry-video-wii-fi ... jvart.html
Owszem kinect nie odczyta wagi, ale ruchy nóg odczyta bez dodatkowych kontrolerów...
Tak, że takie porównanie nie ma sensu...

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Cubaza, Widziałem ostatnio w empiku jakiś zestaw 'fitness' do PS3, składał się m.in. z 4 czujników montowanych na rękach i nogach - chyba właśnie od odczytu ruchów.
http://www.amazon.com/EA-Sports-Active- ... ive=380729 - wydaje mi się, że to było to.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Cubaza
Rhetor
Posty: 3793
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

ad2222, i znów porównujemy coś co wymaga kolejnego zakupu aby móc kontrolować nogi i ręce zarazem. W kinectcie mamy jeden kontroler do wszystkich ruchów. I nic nam rąk nie krępuje, bo musimy trzymać kontroler.
Oczywiście takie opaski to już namiastka tego,że nie trzyma się kontrolera.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Wiesz jedni wolą zapłacić więcej i mieć super zabawę niż mieć jej namiastkę ;P ;) Ale niech każdy robi co mu pasuje, na siłę nie ma co przekonywać ;)

ODPOWIEDZ