Kamera do samochodu

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Kamera do samochodu

Post autor: Goscinny »

Jako, że wątek "madafaka" raczej nie umrze śmiercią naturalną, mam pytanko.
Jaką kamerkę polecalibyscie do samochodu, żeby nagrywać to, co widać przez przednią szybę?
Przydałaby się niezła jakość, żeby widać było tablice i żeby chodziła ze dwie godziny na akumulatorach.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Goscinny pisze:Jako, że wątek "madafaka" raczej nie umrze śmiercią naturalną, mam pytanko.
Jaką kamerkę polecalibyscie do samochodu, żeby nagrywać to, co widać przez przednią szybę?
Przydałaby się niezła jakość, żeby widać było tablice i żeby chodziła ze dwie godziny na akumulatorach.
Dobry telefon ;) np. samsung galaxy S :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Teraz zamiast patrzeć na znaki to wszyscy będą patrzeć czy kamerka dobrze ustawiona i czy bateria nie słabnie... :roll:


CEO
Obywatel
Posty: 87
Rejestracja: 05-02-2010, 15:34

Post autor: CEO »

Problemem takiej kamerki jest to, ze nagrywa caly czas,
wiec karta pamieci zostaje szybko zapelniona.
Ale jest na to rozwiazanie: kamera filmuje na biezaco,
a dopiero po wcisnieciu przez nas przycisku zapisuje ostatnia minute.
Dobre, bo sie pamiec nie zapycha.

Tutaj znalazlem cos o tym, wedlug mnie super sprawa (kopiuje i wklejam tekst, ale polecam ogladnac filmik prezentowany pod linkiem):
http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... chodu.html

Smartfon jako czarna skrzynka samochodu
Dedykowane "czarne skrzynki" do samochodów (zawierające zwykle kamerę, GPS i akceleromert) są na rynku obecne już od dłuższego czasu, ale teraz można również przerobić smartfona na czarną skrzynkę, przy pomocy odpowiedniej aplikacji na iOS lub Androida.


Ktokolwiek, kto miał nieprzyjemność uczestniczenia w życiu w kolizji drogowej z winy innej osoby, lub miał znajomego kto w takiej uczestniczył wie, jak łatwo, przyjemnie i bez zbędnych problemów można uzyskać odszkodowanie z polisy OC. Jednak dla tych nielicznych przypadków, kiedy sprawca twierdzi, że to przecież nie jego wina, nie widział, nie wymuszał pierwszeństwa a poza tym to go tam wcale nie było warto mieć czasem jakieś twardsze dowody niż słowo jednego kierowcy kontra słowo drugiego kierowcy.

W takich sytuacjach przydaje się czarna skrzynka - kamera nagrywająca w pętli i na żądanie zapamiętująca ostatnią minutę czy pół minuty, czy to po naciśnięciu przycisku, czy po wykryciu wysokiego ujemnego przeciążenia, które najprawdopodobniej oznacza, że jadący samochód zatrzymał się szybciej, niż przewidują to możliwości jego hamulców. Jednak dedykowane urządzenia tego typu nie należą do najtańszych.

Można jednak również kupić za 99 centów aplikację na iPhone'a, lub pobrać darmową aplikację na Androida. Tzn. darmową przy założeniu, że możemy oglądać reklamy, można też kupić wersję Pro, która jest dwa razy droższa od iOSowej - kosztuje prawie 2 dolary.

Działająca na iOS aplikacja iCar Blackbox zapisuje obraz po naciśnięciu przycisku lub po wykryciu kolizji przez akcelerometr, w razie wypadku może również zapytać, czy chce się od razu zadzwonić na 911, lub inny zdefiniowany z góry numer. Analogiczny program na Androida to AutoGuard Blackbox.

Oba programy mają również funkcję, która może być przez niektórych uznana za wadę - rejestrują na podstawie GPSa prędkość samochodu, tak że w razie kolizji można wykazać, że jechało się zgodnie z przepisami. Niestety, powoduje to że ta nieliczna grupa polskich kierowców, którym zdarza się czasem przekroczyć ograniczenie prędkości może uznać ten program za mało przydatny.


Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ale ja nie chcę telefonu, jak chce kamerkę.
Jak kliknę w telefonie guzik, żeby nagrać, to mnie policja może ścigać za używanie komórki podczas jazdy :)
A przy kamerze nie ma tego problemu.
Co do nagrywanie cały czas - mnie to nie przeszkadza. Najlepiej by było jakby np. kamera nagrywała jedne plik na np. 15 minut i w razie zapełnienia karty najstarszy kasowała, ale to nie jest wymagane.
Po mieście nie jeżdżę 2 godziny non-stop :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Goscinny, ta co ja mam się dobrze spisuje, koszt to około 100 zł na allegro, ale karta 4G starcza tylko na 0,5 h. Urządzenie obsługuje do 8G i nagrywa w rozdzielczości 720x480.
Ja mam coś takiego: http://allegro.pl/mikro-kamera-mini-dv- ... 45970.html

Co prawda w aucie ją miałem tylko raz, żeby zobaczyć jak nagrywa ruch i szybko przemieszczające się obiekty.
Generalnie na Allegro trzeba szukać: kamera szpiegowska.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Mnie nosi od dawna na takie coś; http://mobilecamera.pl/sklep (konkretnie svc100) ale to droga zabawka.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Fajne, tylko ta cena...


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ja sobie planuję wzykły aparat cyfrowy usadowić wygonie na desce rozdzielczej i filmować... HD to to nie będzie, ale nawet do kilku godzin (2?) powinno się zmieścić na karcie 4 GB. Chcę tylko sobie drogę do pracy sfilmować ; )


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Moje poszukiwania sprzętu w przystępnej cenie ale nagrywającego w odpowiedniej jakości wciąż trwają, i trafiłem teraz na stronę dipolu; http://www.dipol.com.pl/oferta-monitori ... e,4480.htm

Lepsza jest druga kamerka ale cenowo odpada, pierwsza natomiast nie nagrywa chyba w prawdziwym HD ale wygląda mi na to, że tutaj deklarowana rozdzielczość nagrywania jest realna w odróżnieniu od masy identycznie wyglądających kamerek na allegro sprowadzanych z Chin, które (jak mi wyszło z poszukiwań) jedynie interpolują do wysokich rozdzielczości z vga czy coś w tym stylu.

A może ktoś już znalazł coś innego ? :mrgreen:

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Pozostaje tylko pytanie: po co ci aż tak wysoka jakość obrazu?
Gdzieś tu są filmiki na tym forum z nagrań z mojej kamerki, oceń sam czy warto wydawać kasę.
Chociaż zasilanie z zapalniczki jest dobrym pomysłem :)


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

LordRuthwen pisze:Pozostaje tylko pytanie: po co ci aż tak wysoka jakość obrazu?
Gdzieś tu są filmiki na tym forum z nagrań z mojej kamerki, oceń sam czy warto wydawać kasę.
Chociaż zasilanie z zapalniczki jest dobrym pomysłem :)
Czasem przydaje się odczytać nr.rejestracyjny z nieco większej odległości niż zderzak w zderzak przed światłami, poza tym droższy sprzęt ma lepszy format kompresji przy jednoczesnej obsłudze większych kart, podczas gdy twój sprzęt jak sam pisałeś pożera aż 4GB na pół godziny i jeśli dobrze pamiętam obsługuje max. 8GB.

Na razie to rozważania teoretyczne, chciałbym coś do maks. 200 zł ale jak na razie wszystko poniżej tej kwoty to oszukaństwo lub po prostu słaby sprzęt ;)


notowany
Prytan
Posty: 112
Rejestracja: 05-10-2010, 11:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: notowany »

Jeśli jedna osoba ma urojenia, mówimy o chorobie psychicznej. Gdy wielu ludzi ma urojenia, nazywa się to religią.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A ja sprawdziłem jak się sprawuje Samsung Galaxy jako kamera do samochodu.
Efekt chyba nie jest taki zły - nagrywałem w rozdzielczości 720x480
Cały film ma 8 minut i zajmuje 200MB, czyli na karcie wbudowanej nagrać można ok. 3 godziny jazdy.
Minus - jak zadzwoni telefon, to przerywa nagrywanie :( Sprawdzone akurat przy nagrywaniu tej próbki. :)
Muszę jeszcze poeksperymentować z umiejscowieniem uchwytu.
Drgania na filmie sa spowodowane:
1) drogami :)
2) uchwytem - on ma takie wyginane ramię i trochę sprężynuje.
'link do filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=GsBrO16cdMw
Jakość jest gorsza niż oryginał - film był konwertowany dwa razy.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Samsung H200 i Vacum Makro Holder: http://www.youtube.com/watch?v=qn3iAtjh5QE

Był to pierwszy mój film z samochodu, więc proszę się mnie nie czepiać. Nie włączyłem stabilizacji i muzyka dość mocno dawała po uszach, co mogło dodatkowo wprawiać zestaw w drgania. :) Kolejne testy już za mną, za chwilę zobaczę co z tego wyszło.
Załączniki
Zdjêcie zestawu.
Zdjêcie zestawu.
Ostatnio zmieniony 15-06-2011, 16:34 przez gushman, łącznie zmieniany 1 raz.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

ODPOWIEDZ