Prośba o ocene laptopa

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

djfufu
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 14-04-2010, 12:54
Lokalizacja: dolna wolta

Post autor: djfufu »

Przeglądam temat od początku z zaciekawieniem, co prawda nie mam zbytniego doświadczenia ani nie chcę niczego doradzać odnośnie jakiego laptopa kolega ma sobie kupić ale dziwi mnie że nikt nie zadał sobie " trudu " i nie wpisał w bardzo znanej wyszukiwarce przykładowo " najmniej awaryjne notebooki " albo " najbardziej awaryjne notebooki " oczywiście może jest to zbyt oczywiste że lepiej nabijać liczniki bezsensownymi postami i zaistnieć w każdym temacie jaki tylko pojawi się na Forum zamiast poświęcić kilka chwil na poszperanie, nie mam w zamyśle obrażanie nikogo ale wydaje mi się że co niektóre osoby nie mają pojęcia do czego powinno służyć Forum? Oczywiste jest również że każdy ranking i sonda zamieszczane w internecie można traktować dwojako ze względów komercyjnych producenci sami zlecają takie badania podstawionym firmom które w końcowym efekcie publikują wygodny dla danej Firmy ranking albo jako rzetelne źródło informacji, może to teoria spiskowa ale coś tam prawdy w tym jest... Jak napisał kolega wyżej i zgadzam się z nim w 100% najbardziej laptopowi szkodzimy SAMI , w latach 90 pojawiły się pancerne notebooki Panasonic i IBM które produkowane były dla wojska a bliźniacze serie zostały puszczone do normalnego handlu ale i tym laptopom co niektórzy daliby radę ! Tak więc żeby dłużej nie męczyć szanownych użytkowników najpierw poczytajmy potem zastanówmy się do czego będziemy używać laptopa , jakie parametry będą nam potrzebne żeby w pełni go wykorzystać i podejmijmy decyzję . Istotna rzecz o której zapomniałem określenie musi być " MULTIMEDIALNY " oczywiście to podstawa czyli siła piekielnej reklamy w każdym sklepie który wciska mi laptopa i zachwala że .. jest MULTIMEDIALNY ... czyli jaki? ano każdy jest multimedialny , na każdym posłuchamy muzyki oglądniemy film i pogramy w gry , możemy podłączyć masę różnych bajerów przez gniazda USB i stanie się on wtedy "MEGA MULTIMEDIALNY " pozdrawiam i miłej lektury .

http://pl.engadget.com/2009/11/17/asus- ... da-najgor/

http://naprawalaptopow.com.pl/raport-aw ... w-w-polsce

http://www.21th.pl/?ranking-najbardziej ... ptopow,124

http://naprawalaptopow.com.pl/czarna-li ... ami-nvidia

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

djfufu, no właśnie obraziłeś forumowiczów. Powiedz nam, o Światły Forumowiczu, do czego służy forum, skoro nie wolno zadać pytania o notebooka, bo wszystko jest w sieci?
Skoro nie chcesz doradzać, to po cholerę walisz posta o tym, jacy to jesteśmy durni, że odpowiadamy komuś na pytanie nie znając się na rzeczy?
ps: nabiłem sobie znowu licznik postów


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

misha pisze:No tak. Konsola ok, ale gołych bab na necie nie pooglada :mrgreen:
Ale do gołych bab i innych twarzoksiążek to nada się każdy notebook wyprodukowany po 2005 roku :) ( lub nawet wcześniejsze ).
Przez kilkanaście lat byłem zwolennikiem grania na PC i dopiero kilka lat po tym jak mi stuknęło 30 przestawiłem się na konsole :P Niby już nie taki gracz ze mnie ale potrafiłem się przyzwyczaić do pada. Nie chciałoby mi się wracać do kompa aby pograć - jednak duży ekran, wygodny fotel lub kanapa robią swoje :P
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

imlazy, tylko ceny gier i ich dostępność...
Większość tytułów które mnie interesują jest tylko na PC.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Lord:Ostatnie co mnie zainteresowało tylko na PC to StarCraft2 i WorldofTanks - z tymi tytułami mój notek ( a raczej jego GPU ) radzi sobie aż za dobrze.

I tak chęci do gry to jedno a ilość wolnego czasu na nie to zupełnie coś innego ;)
Im Lazy and I like it


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

jednak duży ekran, wygodny fotel lub kanapa robią swoje
imlazy - a to do której konsoli dają duży ekran? Za duży ekran się płaci ekstra... konsola + Tv to jednak sporo ; )


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Keleos: A wskaż mi osobę która nie ma TV ;) TV w chwili obecnej to już ma każdy ;)
No chyba, że mówimy o laptopie dla studenta na stancji czy w akademiku - wtedy oczywiście notek ma tą zaletę, że nie trzeba się dzielić ekranem ze współlokatorami.

Zresztą nawet w wersji kiedy nie ma się TV to cenowo:

konsola + TV < notebook do gier
Im Lazy and I like it


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

Hm... imlazy, w zasadzie to JA NIE MAM.
Mój stary kineskopowy Philips zepsuł sie i jakoś nie widzę potrzeby kupowania nowego TV...
Chyba ze mała mnie sterroryzuje bo jak do tej pory to w zasadzie poza ogladaniem DVD przez NIĄ, MI odsobiście do niczego nie służył (nawet anteny nie miałem :mrgreen: )
a grać to grałem ostatnio pewnie z 5 lat temu..

WIĘC:
sympatyczne spędzanie czasu UNPLUGGED << konsola + TV < notebook do gier :)


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

tarnowiack: Ale osoba która nie gra nie zastanawia się nad kupnem lapka do gier lub konsoli :)

Może zbyt pochopnie użyłem 'każdy' - wystarczy dodać 'prawie' i będzie ok :)
Im Lazy and I like it


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

imlazy - mam tv, ale współdzielony z rodziną... więc w zasadzie 80% czasu jest zajęty przez inne osoby...

Słowo 'prawie' jest faktycznie odpowiednie, jak w większości tematów na tym forum ; )


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

Keleos pisze:
jednak duży ekran, wygodny fotel lub kanapa robią swoje
imlazy - a to do której konsoli dają duży ekran? Za duży ekran się płaci ekstra... konsola + Tv to jednak sporo ; )
3 patyki jak nic trzeba wydać, ale wtedy wygoda :)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

By nie tworzyć nowego tematu:

Mam za zadanie znaleźć jakiś laptop dla osoby około 50-letniej...
Kwotowo to 2000zł, oczywiście w widełkach +/- 300zł.

Którzy producenci/które modele byłyby Waszym zdaniem "przyjazne" starszej osobie?

Wykorzystanie: filmy, muzyka, Internet, pakiety biurowe...

Laptop ma służyć laikowi, więc mu nie zależy na wyżyłowanych parametrach, a raczej na bezawaryjności, temperaturze (co by się nie przegrzewał za łatwo), pojemności baterii, dużym dysku, wygodnej klawiaturze... sam nie wiem co jeszcze.

Liczyć się trzeba z "nieostrożnym" użytkowaniem, dlatego o coś solidnego pytam ; )
Oczywiście będę się rozglądał, ale jeśli macie coś sprawdzonego to byłbym wdzięczny za pomysły.

P.S. Z Windowsem na pokładzie ; ) [Office nie wymagany, bo od lat mu OpenOffica wgrywałem na PC]

Z góry dzięki!


andy
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 12-05-2012, 18:43
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: andy »

W tej cenie to nieważne czy TOSHIBA/MSI/ASUS/SAMSUNG itp podobny plastik i wykonanie

Można zobaczyć tutaj zaleta matowa matryca

szukałbym coś na intelu i3, min 4GB ramu, matowa matryca


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

http://www.okazje.info.pl/km/komputery/ ... x058v.html

Sam mam podobnego (ta sama seria, wyższy model). Asus to przede wszystkim mało awaryjne laptopy + dobry serwis door-to-door. Zaletą tego modelu jest aluminiowa obudowa. Nic w laptopie nie skrzypi , nie wygina się.

Pewnie zaraz ktoś napisze, że Asus to syf ale ja osobiście mam 2 w domu. Jeden ma z 6 lat i śmiga, drugi rok. W pracy mamy kilka asusów mocno eksploatowanych i poza bateriami nic się nie psuje.

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

Asusa także polecam, siostra i brat mają, po 4-5 lat mają lapki i nic się nie dzieje. Polecam ;)

ODPOWIEDZ