UMT już nie musi się spieszyć z darmowym netem... ;)

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

UMT już nie musi się spieszyć z darmowym netem... ;)

Post autor: ad2222 »

http://biznes.onet.pl/dwoch-chetnych-do ... rasa-detal

Aż się o ten darmowy internet biją... ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

W Tarnowie może się przydać jak jest się poza domem, ale w innych miastach to bdzie bat na lokalnych dostawców, dla których 2mbs to jest prędkość kosmiczna.

[ Dodano: 29-08-2009, 11:38 ]
Tak się zastanowiłem i bez dodatkowych informacji ciężko powiedzieć co to ma być.
Pasmo 2.5-2.6 GHz. Nie jest to standardowe pasmo wi-fi, więc potrzebne by były specjalne karty. Kto je wyprodukuje i po ile będą?
Co z zasięgiem? "Ogólnopolski" brzmi ładnie, ale jakoś nie wierzę w zasięg w lesie poza miastem ;)
Treść przetargu jest pod tym adresem: http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text
Pod spodem jest link do "dokumentacji przetargowej".
W dokumentacji nie ma ani słowa o tym, że firma wygrywająca ma zapewnić sprzęt do korzystania z tego darmowego dostępu. Może się okazać, że ktoś to wygra i zrobi sieć tylko komercyjną. Zgodnie z dokumentacją zapewni max. 20% na usługi bezpłatnego dostępu, ale ceny urządzeń końcowych mogą być zaporowe. No i ma spokój z obywatelami ;)

[ Dodano: 29-08-2009, 11:54 ]
Znalazłem jeszcze coś takiego: http://www.piit.org.pl/_gAllery/75/58/7 ... iwosci.pdf

A tam parę ciekawostek m.in., że jeszcze nikt nie produkuje masowo terminali do tych częstotliwości, że nie ma jeszcze ustalonego standardu transmisji.

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Nawet nie musi kombinować, wystarczy że koncowe urządzenia nie będą sprzedawane tylko 'wynajmowane' za np 50pln/mc. A net będzie za darmo :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Nie ma czegoś za friko, ludzie kochani.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A kto mówi, że jest? Jak dla mnie te wszystkie projekty, które mają w nazwie "darmowy", "socjalny" są robione przez urzędasów dla urzędasów, którzy pojęcia nie mają co podpisują, ale można za to wydać sporą kasę i pobujać się po świecie za naszą kasę (vide: edunet).


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Ech, no właśnie :(.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Bo oni robią coś na czym się nie znają a robią to tylko po to, żeby ich się nie czepiano, że siedzą i nic nie robią to wymyślają.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

wszyscy to wiedza wszyscy narzekają a nikt nic nie robi żeby to zmienić.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

trix: bo żeby to zmienić, trzeba by zwolnić co najmniej (!!) połowę urzędników. Tych urzędników mieliby zwalniać... inni urzędnicy! Nie czujesz tego?
Tak patrząc z szerszej perspektywy na Polskę, to do 1989 r. dążyliśmy do komunizmu, mając cały czas socjalizm, a teraz dążymy do biurokratoizmu, przy czy ten ustrój będzie cechował się tym, że 100% ludzi w wieku produkcyjnym będzie urzędnikami... No, 99%, bo ktoś będzie musiał utrzymywać tych nierobów.
10 lat temu w ZUS pracowało 32 tys urzędników, teraz, po komputeryzacji (czyli usprawnieniu zarządzania) - 42 tys... i o czym my tu rozmawiamy?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Hehehehe kurcze jakbym słyszał siebie :D. Co do zwalniania to nie urzędnik ma ich zwolnic tylko raczej polityk, a urzednik od zwlaniania jak pies ma słusznie wykonac jego poleconka, jednak nikt takiego poleconka nie wydaje, i to jest problem.
teraz też mamy socjalizm i to mnie przeraża, miała być wolność itp. Ostanio sie dowiedziałem ze na naszej uczelni (PWSZ) zwiększono liczbę studentów administracji publicznej, natomiast na instytucie politechnicznym BRAKUJE studentów. Kazdy chce być urzędnikiem. Dla mnie osobiscie to lekka paranoja, co to za ustój w którym żeby nic nie robić trzeba isc na studia.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Nie wiem czy to akurat wątek odpowiedni do rozmowy na temat urzędników, natomiast prawda jest taka, że urzędnik urzędnikowi nie równy. Wystarczy poznać trochę specyfikę pracy gdziekolwiek, czy w firmie prywatnej, czy w banku czy w Urzędzie by wiedzieć, że za "nie robienie nic" można dostać pieniądze w różnych sektorach. Był swego czasu taki etat w Tarnowie jak "Doradca Prezesa Zarządu ds. ...." - wiadomo o co chodzi :)

Wszystko zależy od punktu siedzenia, oczywiście po zetknięciu z jednym albo drugim urzędnikiem (mając jakieś negatywne doświadczenia) zaraz psioczy się na wszystkich innych. A jest szereg takich osób, które na prawdę ciężko pracują, często po godzinach, a za swoją pracę dostają marne wynagrodzenie. Myślicie, że dlaczego tak trudno zachęcić do pracy w Urzędach wybitną kadrę menagerską, albo prawniczą itp... bo na "rynku" za to samo, albo mniej mają więcej pieniędzy. Ja bym nie uogólniał na wszystkich urzędników.

Ale zgodzę się z tym, że w Polsce jest ich ZA DUŻO i bardzo często mamy do czynienia z tzw. skostnieniem biurokracji. Nie wiem czy przykład ZUSu jest dobry i na ile faktycznie Ci ludzie "nic tam nie robią" a na ile jest to po prostu efekt złej sławy tej instytucji i osób nią zarządzających. Ale prostą receptą na zmniejszenie ilości urzędników w Polsce jest likwidacja nikomu niepotrzebnych POWIATÓW i wzmocnienie GMIN! Ciekaw jestem dlaczego w 80 milionowym Kraju (Niemcy) jest mniej jednostek tzw. szczebla pośredniego samorządu terytorialnego niż w Polsce (40 milionów obywateli), albo Francji gdzie w ogóle średni szczebel JST - to chyba ok. 100, a u nas? ok. 400 powiatów!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

to o czym piszesz zostalo zrealizowane gdyz Tarnow jest miastem na prawach powiatu


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Krzychu ale ja nie piszę o Tarnowie li tylko, ale o całej Polsce, gdzie jest blisko 400 powiatów! ZLIKWIDOWAĆ :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Zastanawiam sie po co było jednoczenie tych województw "starych". To była jakoś tak zrobione że np nowosądeckie było "górskie" i górale chyba lepiej wiedzieli co i jak bo mieli niedaleko niż władza w krakowie. To samo dotyczy się Tarnowa.
Jakub Kwaśny pisze:"nic tam nie robią" a na ile jest to po prostu efekt złej sławy tej instytucji i osób nią zarządzających.
ad2222 pisze:10 lat temu w ZUS pracowało 32 tys urzędników, teraz, po komputeryzacji (czyli usprawnieniu zarządzania) - 42 tys... i o czym my tu rozmawiamy?
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ