Podzielcie sią mocą i niech moc będzie z wami :)

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Podzielcie sią mocą i niech moc będzie z wami :)

Post autor: LordRuthwen »

Jeżeli ktoś używa komputera i nie wykorzystuje w pełni jego mocy obliczeniowych (80% ludzi?), to może podzielić się tym co zostało przystępując do obliczeń równoległych.
Wystarczy zainstalować oprogramowanie BOINC, przystąpić do projektu i to wszystko, instalacja i konfiguracja jest tak łopatologiczna, że każdy sobie poradzi.
Ze swojej strony polecam projekt rosetta@home - wykonywane są obliczenia wykorzystywane do szukania lekarstw na różne choroby, np. rak czy alzheimer.

Nie polecam instalować na laptopach, będą głośno chodziły :)

Ja wiem, że może zdawać się, że to i tak nic nie daje, ale cykl obliczeniowy dla mojej maszyny (4 rdzenie) trwa 4 godziny, więc wg mnie to coś daje, a przynajmniej w jakimś tam niewielkim stopniu może nas przybliżyć do celu.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

To coś jak SETI@home ?
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Tak, ten program też tam jest.
Ale bardziej interesuje mnie to co jest tu, bo sami sobie pomóc możemy, a kosmici nam nie pomogą :P

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Nie no pytałem tylko o zasadę działania. Sam mam lekkiego potwora i jak nie gram to mogę bez problemu pomoc.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

infernuss
Obywatel
Posty: 19
Rejestracja: 06-10-2009, 21:36
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: infernuss »

Nie wiem jak w grach ale można normalnie korzystać z kompa.Program wykorzystuje wolną moc obliczeniową u mnie w czasie pracy programu słychać głośniejszą pracę wiatraków.
2250ml A Rh-

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Możesz go ustawić, żeby przerywał jak proc jest obciążony powyżej jakiegoś tam progu, możesz mu też wydzielić ile mocy może wykorzystać i ani grama więcej.
Po skonfigurowaniu można grać :D

ODPOWIEDZ