Info-Net Internet Radiowy (Kępa Bogumiłowicka)

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Autor tematu
piotrekj66
Obywatel
Posty: 7
Rejestracja: 19-07-2012, 17:20

Info-Net Internet Radiowy (Kępa Bogumi³owicka)

Post autor: piotrekj66 »

Witam, do tej pory miałem w bloku neta od Multimedii (do 6 Mb) sprawował sie super, teraz po przeprowadzce szukam jakiegoś dobrego neta na Kępie Bogumiłowickiej (blisko Mościc, zaraz przed Dunajcem) Sąsiedzi maja z ,,Automatyki'' oczywiście radiówke ale strasznie narzekają.
Dziś dzwoniłem do Info-Net, powiedzieli mi ze można u mnie założyc neta od nich radiowego antena (5 GHz) transfer do 8 Mb, mam do Was pytanie, co sadzicie o tym necie? czy ktoś z Was ma neta z tej firmy chodzi mi o radiówke, chodzi mi czy faktycznie prędkość jest satysfakcjonująca, czy bedę miał lącze podobnej jakości jak z MM 6Mb??

Prosze o jak najwiecej informacji

Dzięki z góry


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Wszystko zalezy od dwóch czynników :

Jakość instalacji : dobre kierunkowe anteny i mamy stabilne i pewne połaczenie.
Łącze w Świat - to równie wazne kwestia - jeśli firma ma słabe, wolne łącze w świat to najlepsza jakość radiolini nie pomoże.

A nie zastanawiałeś się nad Neostradą Fiber? Obecnie jest to bardzo dobra usługa - za 40 MB/s zapłacisz 79 zł - wiele osób ma i chwali. Należy unikać tylko modemu Sagem - dużo lepszym wyborem jest DGT F4 - który nie sprawia problemów. Ogólnie Neostrada Fiber i nawet zwykła Neo znacznie się polepszyła, Orange się stara i poprawa jest ogromna. Zaś sama technologia Neo Fiber wymusza jakość - na słabych łączach nie uzyskamy linku..

Sam konfigurowałem Neo Fiber wielu osobom i śmigalo aż miło - w wersji "na bogato" montowałem router Draytek Vigor 2850n - ktory po za obsługa Neo zwykłego (ADSL) oraz Neo Fiber (VDSL) może równoczesnie pracować z Ethernetem i modemem komórkowym USB - czyli jak w przysżłości zmienimy dostawce urządzenie zostaje.
9000 ml A Rh-


Autor tematu
piotrekj66
Obywatel
Posty: 7
Rejestracja: 19-07-2012, 17:20

Post autor: piotrekj66 »

wydaje mi sie ze tu sa stare linie TP a do tego trzeba chyba placic 29zl za utrzymanie lacza


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Co do radiówki 5GHz, to musisz się dowiedzieć z którego budynku będą ten link zestawiać - o ile w ogóle dostaniesz taką informację. Warto byłoby upewnić się, że na trasie tego połączenia jest "czysto", w sensie nie ma zbyt wiele drzew ani innych przeszkód, bo nawet jeśli uda się zestawić link, to może być on na tyle niestabilny, że nie będziesz zadowolony. Ja od 5 lat korzystam w domu z połączenia 5GHz, na początku z "gridów", a potem z NanoStaton i w obydwóch przypadkach linki były i są bardzo stabilne, pojedyncze przerwy jakie się zdarzały miały źródło w "kablowej" części sieci operatora albo jeszcze dalej na łączach międzyoperatorskich, ale takie rzeczy się zdarzają od czasu do czasu, niezależnie od tego czy się ma radiówkę, skrętkę czy światłowód.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Trzeba się dowierdzieć czy dalej pobierana jest opłata za utrzymanie łącza. Mój znajomy ostatnio podpisał umowę na pakiet Neo Fiber + Telewizja i nie placi za utrzymanie łącza. Płacia tylko na Neo Fiber i za TV.
9000 ml A Rh-


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

Info-Net, 700 metrów od nadajnika, żadnych drzew itp, 5GHz-Obrazek przeciętnie mam takie wyniki, łącze do 8Mb/s(to jest dobre :) 1kb/s też się mieści w tym przedziale...), z rana nieco lepiej. Generalnie jako radiówka dobre, ale na jakość porównywalną z MM nie licz. Przy pobieraniu pliku wynik 350kb/s to w zasadzie szczyt wydajności.
Z początku możesz dostać prędkość 6-8 Mb/s jednak z czasem to przejdzie(ciekawe dlaczego :/ ). Przerw w zasadzie nie ma, zdarzają się rzadko, prędkość nie jest zabójcza, ale wydaje mi się że jak na radiówke jest to łącze pewne.
Zdecydowanie lepsze od Faith-neta gdzie dużo przerw i strasznie mała prędkość wieczorami i w weekendy
2250ml 0 Rh+

Awatar użytkownika

Info-Net
Obywatel
Posty: 55
Rejestracja: 18-01-2012, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Info-Net »

Labudu pisze:Z początku możesz dostać prędkość 6-8 Mb/s jednak z czasem to przejdzie(ciekawe dlaczego :/ )
8 Mbps w jedną stronę to skutek ludzkiego błędu przy konfiguracji łącza. Niestety radiówka ma swoje ograniczenia technologiczne i zbytnia niefrasobliwość w przydzielaniu pasma użytkownikom prędzej czy później kończy się ostrym zawałem tego kawałka sieci a tego staramy się unikać.
Przy instalacji 5GHz maksimum w jedną stronę to 4 Mbps w zależności od pory dnia/nocy czyli aktualnego obciążenia sieci.
Jeszcze na koniec - nie porównujcie proszę działania usługi w sieciach kablowych (czyli np. w blokach) z radiówką.
pozdrawia załoga Info-Net Tarnów
<#### http://www.in.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false; #####>


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

Nie no nie przesadzajmy, ja liczę że ma być do 8Mbps w obie strony, czyli np 6/2 czy tam 5/3. Co jak co ale o samym pobieraniu na poziomie 8Mbps na wsi nie mam co marzyć :P ale taki np 4/2 by już było bardzo fajnie :) Na światłowody jeszcze będzie trzeba troche poza Tarnowem poczekać
2250ml 0 Rh+


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Na światłowody jeszcze będzie trzeba troche poza Tarnowem poczekać
Wcześniej opracują lepszą technologię przesyłu dla miedzi lub sieci bezprzewodowcyh. Światło już jest bardzo tanie, switche pasywne kosztują nie dużo. Ze dwa lata temu robiłem projekt takiej sieci - koszt przyłączenia wychodził około 800 zł (switch, kabel, konwerter). Niestety problemem jest położenie samego kabla. Po słupach energetyka nie pozwoli, a jak nawet uda się od nich uzyskać pozwolenie to dochodzi jeszcze zgoda właściciela danej działki nad którą ma iść kabel. Podobnie w przypadku kładzenia w ziemi. Procedury, pozwolenia i koszty z tym związane zabijają cały projekt.


Autor tematu
piotrekj66
Obywatel
Posty: 7
Rejestracja: 19-07-2012, 17:20

Post autor: piotrekj66 »

chodzi mi o to czy bede mogl np bez problemow na tym necie od Info-Netu ogladac sobie cyfre+online?? Oraz czy da sie bez problemu pykac w np Diablo 3


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

Ja tam cyfry na necie nie oglądam, ale oglądam inne transmisje czasem i daje rade(są wyjątki, różnie z tym bywa, czasem to wina samej transmisji), zacina jak ktoś na drugim kompie otworzy dosyć ciężką stronę. W Diablo nie gram, ale w Fife, gre żużlową, Coda, Lola daje rade bez lagów :) Co jak co ale ja o lepszej radiówce dostępnej u mnie nie słyszałem jeśli chodzi pod kątem gier. Wydaje mi się że jak na radiówke wysoki upload, a to procentuje :)

Ja się zastanawiam czy jest możliwość puszczenia kabli kanalizacją, bo widziałem jak wkładali pomiędzy studzienkami takie cienkie rury, może tak by było łatwiej. Tylko pytanie czy to technicznie możliwe i kto tym zarządza.
2250ml 0 Rh+


Autor tematu
piotrekj66
Obywatel
Posty: 7
Rejestracja: 19-07-2012, 17:20

Post autor: piotrekj66 »

głownie chodzi mi wlasnie o Fife, Diablo oraz mozliwosc ogladania meczy na necie (z legalnego zrodla C+online)


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Labudu pisze: Ja się zastanawiam czy jest możliwość puszczenia kabli kanalizacją, bo widziałem jak wkładali pomiędzy studzienkami takie cienkie rury, może tak by było łatwiej. Tylko pytanie czy to technicznie możliwe i kto tym zarządza.
Technicznie to pewnie mniejszy problem, większość instytucji typu MPEC, Tauron mających sieci z różnymi mediami w miastach, mają albo już położone albo w planie układanie światłowodów przy swoich instalacjach, dzięki czemu mogą potem dzierżawić. Natomiast większe problemy mogą być stricte formalne czy komuś będzie się chciało/opłacało uruchamiać całą procedurę inwestycji w wariancie dzierżawy od ww. firm dla jednego czy dwóch klientów albo w drugim wariancie czyli opracowywanie dokumentacji, projektowanie tras przebiegu światłowodu, załatwianie pozwoleń i samo jego układanie aby podłączyć tychże dwóch klientów.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Nie będzie się opłacalo.

Stąd moja propozycja Noeostarady Fiber - każda niemal wieś ma kable od Orange (TP SA) i po nich w technologii xDSL można dostarczyć internet bez ponoszenia dużych kosztów.

A z moich doświadczeń wynika, że Neo Fiber bije na glowę większość konkurnecji prędkością i stabilnością. Wiem, że brzmi to nieprawdopodobnie - ale tak jest :mrgreen:
Jedynie sieci Ethernetowe jak Zeto, dawny IS, światłowody, oraz technologie EuroDOCSIS jak UPC Fiber Power sa lepsze - MM ze swoim internetem może się schować, podobnie wszystkie radiówki.

Jeśli zależy Ci na prędkości to Neo Fiber jest warta rozważnia - na 100% będzie chdzić szybciej niż radiówka.
9000 ml A Rh-


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

orange/tp swiadczy stare i nowe uslugi

ta nowa neostrada 40 Mbps i 80 Mbps jest dobra

i ta oferta voip z nielimitowanymi polaczeniami na stacjonarne tez dobra

jak pytalem w salonie to te nowe oferty sa tylko w miastach na osiedlach

ale nie zmieniam bo mam korzystniej w zeto

w miare szybki internet - 56 zl

50 ciekawych cyfrowych kanalow telewizyjnych - 38 zl

telefon stacjonarny 14 gr za min na stacjonarne

wiec jest ok

ODPOWIEDZ