Dekoder DVB-T

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
PrzemczaN
Proedroj
Posty: 311
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Dekoder DVB-T

Post autor: PrzemczaN »

Mam następujący problem z odbiorem cyfrowej telewizji naziemnej. Kupiliśmy dziadkom taki dekoder, żeby mogli oglądać TV w lepszej jakości i mieli tych kilka programów więcej. Wszystko po podpięciu śmigało i nagle po paru dniach szlag trafia to pasmo na którym nadawane jest TVP 1,2,3. Komunikat brak informacji, zerowy poziom sygnału. Polsat, TVN i inne programy działają normalnie. Nie pomaga wyszukiwanie kanałów. Wszystko wraca do normy dopiero po przywróceniu ustawień fabrycznych i wtedy jak się programy wyszukają, to TVP wraca, ale za jakiś czas jest to samo. Problem jest tym większy, że dziadki jak to dziadki sami sobie tego nie naprawią, żeby czasem czegoś nie popsuć. Nie wiem teraz czy jest to faktycznie coś z dekoderem/ustawieniami, czy problem z sygnałem, chociaż ten powinien być, bo to jest dom w centrum Tarnowa. Miał ktoś może podobny problem, albo wie jak temu zaradzić?


kaem
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 06-07-2012, 01:15

Post autor: kaem »

Sprawdzić jaki model jakiej firmy i napisać do wsparcia technicznego albo oddać na gwarancje. Skoro inne programy odbiera to dziwne, że tylko te 3 TVP giną. Sam mam dekoder DVBT firmy Dipol i nic nie ginie. Jeszcze możesz sprawdzić siłe sygnału, może jest bardzo niska i się coś rozregulowywuje.

Awatar użytkownika

Autor tematu
PrzemczaN
Proedroj
Posty: 311
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Post autor: PrzemczaN »

Problem rozwiązany. Nie pisałem, bo nie było odzewu. Jako, że to jest antena siatkowa, a nie satelitarna, to problemem był stan płytki na antenie. Była zawilgocona, zabrudzona, pewnie też jakaś burza jej nie oszczędziła. Po jej wymianie działają wszystkie programy.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Kupiłem sobie w Carrefourze takie coś za 34 zł http://www.manta.com.pl/pl/dvbtusb01/
i mam problem bo na moim komputerze (win 7 proffesional 64 bit) nie działa - tzn gdy włączę program do oglądania zaczyna mi zmulać komputer, a sam program zawiesza się na etapie skanowania kanałów.
Na innym komputerze z Vistą SP2, działa bez najmniejszych problemów.

Czy ktoś orientuje się jaka może być przyczyna?


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Obstawiam sterowniki - a konkretnie czy Vista jest 32 czy 64 bit? Druga sprawa to zasilanie z USB - ale tuner pobiera raczej tak mały prąd, że nie powinno być to przyczyną.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Vista jest na 100% 32 bitowa. Co do zasilania to nie mam pojęcia.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Zakładam, że chodzi o sterowniki 32/64 bit. Z reguły jak coś działa na Viście to na 7 lepiej :)
Wiem, bo mam viśte w domu.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Baxon - Na 100% sterowniki - o ile 32 bitowe sterowniki z Viśty na Windows 7 dzialają i zwykle nie ma problemów. To na 64 bitowym Win 7 sterowniki z Visty 64 bitowej NIE zawsze działają. Ao kombinacji sterownik 32 a system 64 można zapomnieć. :mrgreen:

Musisz poszukać sterowników - lub spróbuj się dowiedzieć na jakim chipsecie dziala ten tuner - często, jelsi to popularny chipset - sa dostepne inne sterowniki. Od innego producenta sprzetu, który ma identyczną elektronikę ale pod inna nazwą lub wręcz sterowniki nie "brandowane" udostepnione przez producenta chipsetu.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Już poczytałem tu i ówdzie i wychodzi, że sterowniki mogą się "gryźć" ponieważ siódemka sama instaluje właściwy sterownik dla tego urządzenia. Dowiedziałem się na infolinii Manty, że w tym systemie nie ma konieczności instalowania sterowników z dołączonej płytki bo win7 sam powinien dać radę.
Problem w tym, że nie mam pojęcia jak odnaleźć w systemie nazwę tego sterownika, który jest zbędny. Zainstalowałem program Comodo Programs Manager do usuwania tego typu staffu i na tym koniec bo nie wiem za co się zabrać.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A po CID i VID nie dojdziesz? Tylko musiałbyś na innym kompie zainstalować te z płytki, żeby zobaczyć jak się urządzenie przedstawia.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Goscinny pisze:A po CID i VID nie dojdziesz?
A co to takiego? Gdzie tego szukać?

ODPOWIEDZ