Netmaks internet - opinie

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

leoxx
Obywatel
Posty: 50
Rejestracja: 29-12-2009, 12:29

Post autor: leoxx »

Firma działa już pare miesięcy w Tarnowie, były informacje w branżowych mediach czy portalach o testach abonenckich w tarnowie, sam miałem ochote sie załapać ale niestety mieszzkam w bloku i za duzo kombinowania jeżeli chodzi o antene. Poleciłem firmę innej osobie... mniej obeznanej z internetem... i skorzystała z tych testów. Po 3 miesiacach podpisala umowę i jest zadowolona / przegladanie www i skype/. Nadajniki z tego co wiem to maja m.in na kościele Karoliny i Górze Marcina. Prędkości podane sa w zależności od obciażenia klientami korzystającymi z neta więc może być różnie, ale dla tych co nie maja wielkiego wyboru i wymagań może przypasować. Haczyków przy umowie nie ma ;)

Awatar użytkownika

ZETO SA
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 06-04-2012, 21:11
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: ZETO SA »

No to tam faktycznie nie ma możliwości.


leoxx
Obywatel
Posty: 50
Rejestracja: 29-12-2009, 12:29

Post autor: leoxx »

jeżeli znajomy mieszka na osiedlu domków i miał wcześniej kijowy internet za 40 pare złotych to teraz co najwyżej ma taki sam za 25... a poza miastem wyboru wielkiego nie ma za tą cene


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

W cenie 50 - 60 zł to można się pokusić o Neostradę - o dziwo działa dobrze - nie wszędzie ale to kwestia testów. Zaś NeoFiber to działa ajk by nie była Neostradą - prędkość i stabilność wspaniała.
Ale to zalezy od lokalizacji - jak mamy nowa centralę i porzadną sieć szkieletową to smiga aż miło. Orange się generalnie stara i bardzo im się to chwali.

Jest jeszcze jedna opcja - dogadac sie z sąsiadem, który ma widocznośc na "ZETO" i u niego ustawić router w trybie Bridge / Repeter - jeśli odległości nie sa duże to można tak zrobić. Wiele razy tak montowaliśmy internet u znajomych. Są to dodatkowe koszty, jakiś tani router + anteny - w 200 zł powinniśmy się zmieścić.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

ZETO SA
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 06-04-2012, 21:11
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: ZETO SA »

Ravir, wiesz, że to jest łamanie zapisów regulaminu?
Abonament nie kosztuje 500 zł, więc nie przesadzajmy.


Autor tematu
alchemik
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 03-09-2012, 18:44

Post autor: alchemik »

leoxx, masz może informacje czy ping jest w miare niski i stabilny? I czy internet nie przerywa w ciągu dnia?

Ravir, Maksymalna prędkość neo to 512kb/s :( a swiatłowód który został zrobiony z wodą/kanalizacją (nie pamietam dokładnie) bedzie dostępny jak tarnowskie wodociągi udostępnią coś słyszałem o 2015r (taką informacje dostałem od wójta). Dzielić z sąsiadem nie ma co bo każdy w okolicy ma nieszczęsne neo 512, a i tak pomiędzy nami sa spore odległości i z tego co się dowiadujemy z postu wyżej jest to nie legalne.


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

wiadomo ze w miastach na osiedlach najlepiej dzialac operatorom internetowym


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

neostrada zarabia na wioskach i tez dobrze gdyz to jedyny nielimitowany transferem danych internet tam
ile oni musieli wylozyc kasy na infrastrukture
wogole na rynku sa uklady bo np gdyby operatorzy GSM dali nielimitowany net to neostrada by padla na wioskach
a jeszcze sa projekty bezplatnego ogolnopolskiego neta jak w rzeszowie jest
strasznie duzo tych ukladow

"Możemy z ufnością patrzeć w przyszłość, idziemy bowiem słuszną drogą, posiadamy pewnych przyjaciół i wiernych sojuszników, przewodzi nam nieśmiertelna idea socjalizmu."


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: petr »

Darmowy net w Polsce jest - mam i używam często w terenie - nazywa się AERO2. Na wioskach gadałem przez skype na tym i robi pięknie. Ma być darmowe do 2014 roku. Właśnie przysłali mi wczoraj nową kartę sim bo włączają większe transfery :)
Troche długo się na sima czeka - ja ok 2 miesięcy ale przyszła.
Polecam.
pozdrawiam
petr

Awatar użytkownika

Info-Net
Obywatel
Posty: 55
Rejestracja: 18-01-2012, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Info-Net »

krzychu pisze:na rynku sa uklady bo np gdyby operatorzy GSM dali nielimitowany net to neostrada by padla na wioskach
...gdyby dali nielimitowany net a jeszcze z przepływnością oferowaną w reklamach to przede wszystkim w ciągu trzech godzin poległaby ich cała sieć, oni w tej chwili mają problem z opanowaniem usług głosowych (w centrum miasta co czwartą/piątą rozmowę trzeba przerywać i dzwonić znowu bo nie da się zrozumieć rozmówcy), na wsiach jeszcze gorzej.
Niejeden już nasz abonent wypowiadał umowę bo mu komórkowcy naopowiadali o cudach, czarach i świetlanej przyszłości a po kilku miesiącach wracał na pogardzane przez wszystkich radio. Poza tym istnieje jeszcze kwestia uploadu, o której jakoś dziwnie wszyscy zapominają w reklamach :P

Co do Jaźwin - prawdopodobnie będzie problem ale proszę o kontakt z naszym biurem, spróbujemy przynajmniej zrobić pomiar chociaż wielkich nadziei raczej sobie proszę nie robić :(
pozdrawia załoga Info-Net Tarnów
<#### http://www.in.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false; #####>


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

A kto mówi o WSPÓŁDZIELENIU? ZETO SA - jaki regulamin? Czy ja pisałem o "współdzieleniu" łącza?

Pisałem, że jak ode mnie nie widać a u sąsiada tak i sąsiad pozwala, to stawiamy u niego "reapeter" sygnału i po zawodach. Sąsiad ma swój internet a ja swój - nic nie jest dzielone, obaj płacimy abonament - po prostu mamy przekaźnik sygnału u sasiada i tyle. Bo od niego widać antenę a u mnie nie. Zresztą u jednego ze znajomych jest postawiony Reapeter, który "obsługje" 4 domy - za zgodą i wiedzą operatora - każdy ma nawet swój SSID. Chyba, że nie pozwalacie na takie rozwiązania - cóż, Wasza strata, macie mniej klientów i tyle.

Jak u Ciebie maksymalna prędkość Neo wynosi 512 to moje kondolencje.

Wracając do sprawy - Netmaks - ja bym spróbował po negocjować, może dadzą Ci na próbę - przetestuj.
9000 ml A Rh-


Autor tematu
alchemik
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 03-09-2012, 18:44

Post autor: alchemik »

Sprawdzałem netmaks brak zasiegu... Drzewa zasłaniają :(

No nic zostaje mi albo dalej męczyć się na neo 512 albo próbować z cyfrowym polsatem ale tam znowu te limity danych...

Chyba że ktoś zna jeszcze jakiś internet na który miał bym szanse?

Jeszcze mam takie pytanie: Ile dostawca internetu potrzebuje chętnych na internet żeby opłacało się stawiać przekaźnik?

Awatar użytkownika

Info-Net
Obywatel
Posty: 55
Rejestracja: 18-01-2012, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Info-Net »

alchemiku, podaj mi via PW adres i telefon kontaktowy. jak masz w miarę wysoki budynek i nie zarośnięty ze wszech stron roślinnością to jest minimalna szansa, że coś się da zrobić.
pozdrawia załoga Info-Net Tarnów
<#### http://www.in.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false; #####>


BULI
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 22-02-2010, 18:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: BULI »

Dzień dobry. Czy ktoś korzysta z "darmowego internetu z UE" z firmy NETMAKS?
Jak ten internet działa?


Miłek
Prytan
Posty: 131
Rejestracja: 28-05-2011, 00:38
Lokalizacja: Piaskówka

Post autor: Miłek »

Kaucja 2500zł + opłaty instalacyjne to średnio darmo...
Mam właśnie zamiar założyć ale w najtańszym abonamencie. A jak będzie działać to jak w przypadku technologii gsm zależy od lokalizacji. Tam gdzie chcę założyć LTE np. kompletnie się nie sprawdza.

ODPOWIEDZ