Sieć Play - awaria ?

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Cubaza pisze:To ja się wypowiem bo akurat mam tą ofertę ;) Czyli Play na Kartę ;P
Przeniosłem numer z Orange. Było to spowodowane właśnie zasięgiem, a dopiero potem cenami.
Otóż zasięg w Tarnowie nigdy mnie nie zawiódł ;) Jedynie w momentach kiedy jest przełączenie zasięgu pomiędzy normalnym a 3G to nie wiedzieć czemu zasięg znika, ale z tego co mi wiadomo to jest to normalne.
Ja również jestem zadowolony z oferty Play Fresh! Dzwonie dwa razy więcej i płace połowe mniej niż do tej pory, no i smsy za darmo ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Mr.D.
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 21-11-2009, 22:11

Post autor: Mr.D. »

Jestem również abonentem sieci Play i przyznam szczerze że jestem zadowolony nawet bardzo zasięg ok miałem co prawda małe problemy ale to było na szlakach polskich Bieszczad ;) aha kłopot z zasięgiem mam jeszcze w "Dąbrówce" w Mościcach :mrgreen: a tak to oki. Co do wysokości faktur to też na korzyść dla Play mniejsze o około 40% niż w Plusie przy tej samej ilości wykonywanych połączeń i wysyłanych smsów. Jedyny minus jak dla mnie to nie przechodzące minuty :evil: . Aha w play jestem gdzieś od sierpnia ub.r.
15300ml B Rh +


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

biker123 pisze:Witam

Chciałbym dowiedzieć się od Was jak w naszej okolicy działa zasięg sieci Play.
Chodzi mi głównie o zasięg poza miastem (mam nadzieję, że w mieście nie ma problemu)
Waham się czy nie przenieść numeru do Play-a, tylko ten nieszczęsny zasięg dzieli minie od podjęcia decyzji.
Mile widziane opinie na temat oferty na kartę - Play Fresh.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)
Po za Tarnowem zasięg playa jest problematyczny. Tzn. możesz mieć problemy z wysłaniem smsa, albo wysłać kilka na raz. Ale jak by nie patrzeć play ma dobrą ofertę i to jak dla mnie najlepszy operator.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Play w mieście ma postawione swoje nadajniki w pasmach UMTS i GSM, poza miastem jest już trochę gorzej, ale jak wiadomo, tam gdzie nie ma zasięgu z nadajników Play'a, telefon łączy się z nadajnikami Plusa.


Michał Woliński
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 02-04-2010, 20:38
Lokalizacja: Tarnów, Centrum

Post autor: Michał Woliński »

A propos sieci Play, mam pytanie dotyczące procedury przenoszenia numeru.

Po pierwsze - Play zachowuje wszystkie prawne terminy przenoszenia numeru od innego operatora ? Słyszałem, że czasem to różnie bywa.

Druga sprawa - numer mam zarejestrowany na inną osobę (Orange, Mix). Umowa kończy mi się w sierpniu. Chciałbym wykonać następujący manewr : zmiana właściciela numeru, przeniesienie do innego operatora (zastanawiam się miedzy mBank mobile a Play), zmiana oferty post-paid na pre-paid. W jakiej kolejności powinienem działać, żeby wszystko możliwie sprawnie załatwić ? Obecny plan : zerwać umowę z orange (sierpień) -> przejść na pre-paid orange -> przerejestrować numer na mnie -> przenieść numer do innegoo peratora, jednak jest tu dość sporo formalności. Da się szybciej ? :>
GG 13838449


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

1) Zazwyczaj zachowuje terminy. Ale to nie jest wina PLAY tylko ORANGE, że nie przeniosą Ci numeru w dzień. Ja jak przenosiłem numer to było tak, że w jeden dzien numer przeniosłem.
2) 3 z tych formalności możesz załatwić od razu przy rozwiązywaniu umowy z Orange ;) Przynajmniej tak mi się wydaje. OD razu możesz przenieść numer na Orange POP i przerejestrować go na siebie ;)
A potem tylko do PLAY i oni już tam zrobią co mają zrobić z Twoim numerem ;)


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

A ja mam Orange - internet mobilny mają najlepszy "zasięgowo i prędkościowo". :mrgreen: Po pierwsze duży zasięg 3G i najważniejsze - CDMA - będąc w zabitej dziurze - mialem w CDMA transfery rzędu 0.5 - 1 Mb. Co ciekawe im dalej i przysłowiowa "większa wiocha" tym lepsze transfery - to akurat norma - mniejsze obciążenie stacji bazowej.
Na dziś dla mnie Orange ma największy zasięg szybkiego internetu - w miastach "jadę" na modemie Sierra Wireless USB 309 a po za zasięgiem 3G przesiadam się na modem AnyData ADU-635 (dualny modem GSM/CDMA).
Cenowo nie są niestety najtańsi - na szczęście mam służbowy internet więc ceny mnie nie interesują - najważniejszy jest zasięg i szybkość - a tu dzięki CDMA - Orange jest bezkonkurencyjny - zwłaszcza po za zasięgiem HSPA.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Nie samym internetem człowiek żyje. Czasem lubi zadzwonić. Niestety w Orange nie jest już tak kolorowo. Choć od kilku lat się to poprawia, to jednak dalej mi się zdarzają sytuacje, że nie mogę nigdzie zadzwonić, dopiero któraś z kolei próba się udaje. A w pomarańczy jestem jeszcze od Idei (tel firmowy) jakieś 7 lat.


Michał Woliński
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 02-04-2010, 20:38
Lokalizacja: Tarnów, Centrum

Post autor: Michał Woliński »

Cóż, moja decyzja o zmianie sieci została podjęta na podstawie zwyczajnego porównania cenników i ofert. Właściwie każdy operator poza Erą wypada dużo lepiej niż Orange biorąc pod uwagę moje wymagania :). Owszem Orange ma niezły zasięg i ogólnie sieć jest stabilna. Tylko jakie to ma znaczenie dla osoby, która większość czasu spędza w centrach miast ? Płacić za to czasem nawet x2 w porównaniu do konkurencji to jednak gruba przesada.

edit : no i oferta na przedłużenie umowy w Orange jest z reguły żałosna, u konkurencji mam więcej na pre-paidzie
GG 13838449

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Coś się chyba playowi porypało, zasięgu od 10 nie ma, kolega z pracy też, małżonka w Rzeszowie też poza zasięgiem, a akurat tam gdzie ona jest był zawsze full, strona muli jak cholera, na play24 wejść nie dam rady... apokalipsa pany :)

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Można teraz na Playu wybrać sieć t-mobile. Będzie zasuwało.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Na pewno? Bo próbowałem i połączy się, zasięg będzie, ale dzwonić dalej nie można.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Przepraszam - sprawdziłem i faktycznie też nie działa. Ale polecam, bo odkąd zmieniłem to o wiele lepiej działa (jak już działa)

http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/20 ... 3325,1,3,3
Od rana nie działają telefony zarejestrowane w sieci Play. Rzecznik prasowy w Warszawie potwierdza, że firma próbuje uporać się z awarią prądu. Naprawy potrwają minimum dwie godziny. Do tego czasu użytkownicy Play nie będą mogli korzystać z telefonów.

Awatar użytkownika

Blick
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 23-02-2010, 21:08
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Blick »

zasięg już wrócił, u mnie tel już działa
Ostatnio zmieniony 18-11-2013, 12:59 przez Blick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ano chyba właśnie wstało :)

ODPOWIEDZ