Outlook Express

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A mnie dziwi taki owczy pęd do google, ostatnio pokazali co i jak wprowadzając opłaty za API a teraz za niektóre kanały na YT, kiedyś to wszystko klęknie i zostaniecie z niczym.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

LordRuthwen, opłaty za API są, ale 99% ludzi ich nie uświadczy.
Jak ktoś by ci korzystał z twoich danych kilkaset razy na dobę, to jeszcze ujdzie, ale jakby ktoś robił to samo, ale kilkaset razy na sekundę, to pewnie byś chciał na tym zarobić.
Ja nie mam pędu na Google - po prostu jest to wygodne, działa cały czas, mam sporo usług z których korzystam i jest ok. Jakby nagle wprowadzili opłaty, to poszukam czegoś innego - zresztą od razu coś się pojawi.
Płatne kanały na YT - na razie jest to ekperyment. A z drugiej strony nie oburzasz się, że G płaci ludziom za to, że w ich filmach pojawiają się reklamy?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Oburzałbym się, jakby mnie to dotyczyło :P


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Goscinny pisze:Ja tam przekonałem się do IMAP'a - jakoś wierzę w zabezpieczenia Google czy MS, a nie martwię się, że jak zassam pocztę na jednym komputerze, to potem w telefonie jej nie mam.
A jak ktoś się włamie to licze na to, że znajdzie tam ciekawsze maile od moich - nie mówię nawet o tym, że mając kilkaset milionów skrzynek do wyboru, trafi akurat na moją :) A jak się włamie na mój komputer, to dużego wyboru nie ma :P
Dałbym Ci namiary na strony gdzie co kilka dni są umieszczane namiary z loginami i hasłami. Na całe szczęście mam podobne podejście do Ciebie i wyznaję zasadę, że jeśli nie mam na danym koncie niczego dla mnie cennego ani niczego co mogłoby stanowić wartość lub być wykorzystywane przeciwko mnie to mam gdzieś kwestię bezpieczeństwa.

Jedyne co przemawia za IMAPem to praca z kilku urządzeń. Po chwilowej fascynacji wyleczyłem się z tabletów ( uff ) i z maili w telefonie. A że większość mojej pracy jest przy komputerze to mam dostęp do maili non-stop. Poza czasem kiedy pracuje brak dostępu do maila jest dla mnie zbawieniem :)
Im Lazy and I like it


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Dałbym Ci namiary na strony gdzie co kilka dni są umieszczane namiary z loginami i hasłami
Tylko większość haseł jest słownikowych. Średnio sprytny "haker" zrobi Ci taką bazę w kilka godzin. System jest tak bezpieczny na ile pozwoli mu na to jego użytkownik. Jak ktoś ma hasło w postaci aaaaaaa, kociak1 czy dupa123 to złamanie takiego hasła jest kwestią czasu. Wystarczy sobie ustawić hasło typu Ajh&#tgs1 i jesteś bezpieczny.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

halford, czasowo, niektóre kombinacje znaków "losowych" są łamane szybciej niż inne, robiłem kiedyś testy łamania hashy haseł (sam mi maszynę dałeś :) ), całkiem skomplikowane hasła czasem padały szybciej niż takie proste, wszystkie miały >6 znaków i zawierały litery i cyfry.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A kto teraz łamie hasła metodą "brute force"? Chyba tylko jak ma dostęp do haszy, przecież każdy szanujący się serwer blokuje czasowo konto jak ktoś za dużo razy poda złe hasło.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Dostęp do hashy miałem, jest to świetna metoda testowania wydajności proca :)
Żeby nie było - hashe były moje, testowałem za pomocą pakietu john the ripper.

Awatar użytkownika

Autor tematu
sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

dobra dalej lipa - stare demony wróciły - nie wiem już co zrobić - inny klient poczty nie wchodzi w rachubę...
...

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A dlaczegóż to?

Awatar użytkownika

Autor tematu
sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

ludzkie przyzwyczajenia;)
...

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Przyzwyczajenia na lepsze szybko się zmieniają :)
W przykładowym Thunderbirdzie masz to samo a nawet "deczko" więcej a on sam importuje wszystko z outlooka.
Układ programu podobny, obsługa tak samo.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Thud ostatnio co aktualizacja gorzej chodzi, proponuję przyjrzenie się Clawowi - podobna praca jak z Thunderbirdem a jeszcze tak nie obrósł w sadło :)
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

maup, dlatego ja korzystam z jego debianowego portu IceDove :)
Zdecydowanie chudszy.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

no dobra, ale na razie rozmowa odbywa się pomiędzy nami windziarzami (możliwość odpalenia Outlooka pod pingwinem jest realna ale mało prawdopodobna ;) )
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

ODPOWIEDZ