Tworzenie stron www

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

Autor tematu
tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

Tworzenie stron www

Post autor: tarnowianin1330 »

Takie pytanie trochę na dwa razy.Ile czasu potrzeba, aby nauczyć się tworzyć strony www?W miarę szybko się uczę ;).Polecacie gdzieś w Tarnowie zrobić kurs tworzenia stron www?


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Chcesz się nauczyć robić dla siebie czy zarobkowo ? Dziś niestety jednej osobie jest ciężko "robić" strony ponieważ jest mnóstwo technik i języków: HTML5, CSS, JS, Ajax, PHP to podstawa od strony programistycznej. Do tego dochodzi photoshop od strony layout'u.

Dlatego jak chcesz hobbystycznie robić strony to polecam gotowe rozwiązania typu joomla czy wp. Ewentualnie strony typu:

http://www.wix.com/html5webbuilder

lub programy typu:

http://www.wysiwygwebbuilder.com/


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

mozesz sie uczyc zapomnianego html ktorego uzywali dawno dawno temu naukowcy

ale jak chcesz robic nowoczesne strony ktore chcesz sprzedawac to nie ucz sie tego zapomnianego htmla

w zalaczniku kurs uruchamia sie z pliku index.html
Załączniki
kurshtml.zip
(1005.55 KiB) Pobrany 4776 razy

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Stary, dobry HTML jest jednak mimo wszystko podstawą do wszystkiego.
Ja uważam, że najpierw należy się skupić na jednym języku ( HTML jest idealny dla początkujących) a potem się rozwijać.

HTML uczy podstaw konstrukcji serwisów. Oczywiście w późniejszym czasie okaże się, że niektóre poznane atrybuty znaczników można rozbić o kant d.. (mowa tutaj oczywiście np. o późniejszym odkryciu i wprowadzeniu CSS do formatowania, itp)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3787
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ja bym się bardziej przerzucił na HTML5 jako podstawę, a nie HTML w czystej postaci. Dużo bardziej się przyda w najbliższym czasie niż sam HTML.


Autor tematu
tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: tarnowianin1330 »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Krzychu dzięki za kurs html.

Strony,a konkretnie 1 chciałem zrobić dla siebie.Nie planuję robić stron dla pieniędzy.Nawet nie miałbym na to czasu.Ani na tą chwilę żadnych umięjętności.

Myślałem nad takim rozwiązaniem jak napisał halford, tylko jest dla mnie jedna nie wiadoma.Na tej stronie chciałbym zrobić pewne zestawienia w formie tabelek i pytanie, czy na tego typu stronach można to zrobić ? Czy można - w przypadku gotowej już strony - bez problemu edytować zawartość kolumn (aby coś uaktualnić, dodać), dodawać gdzieś między wierszami kolejne wiersze ?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3787
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Masz na myśli joomle/wordpress itp. ? Jeśli tak to możesz bez problemu edytować artykuły. Wtedy dodasz sobie kolejne wiersze do jakiś tam stworzonych przez siebie tabel i tak dalej. Nie ma z tym problemu.


Autor tematu
tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: tarnowianin1330 »

Cubaza pisze:Masz na myśli joomle/wordpress itp. ? Jeśli tak to możesz bez problemu edytować artykuły. Wtedy dodasz sobie kolejne wiersze do jakiś tam stworzonych przez siebie tabel i tak dalej. Nie ma z tym problemu.
Dokładnie tak.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Edycja artykułów w joomli bez znajomości kodu - powodzenia! :P

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Jak chcesz postawić i żeby działało, to zainstaluj gdzieś wordpressa, w zasadzie bezobsługowe toto jest


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

rzuf pisze:Edycja artykułów w joomli bez znajomości kodu - powodzenia! :P
Da się ! Ostatnio robiłem stronę dla mojej mamy i jak ona daje radę to na prawdę się da :) Wystarczy doinstalować JCE Editor i znajomość HTML praktycznie nie jest potrzebna.

Co samego HTML to można ograniczyć się do konstrukcji tabel. Przydadzą się także znaczniki <p> i <br> - gdy czasem coś nie chce leżeć jak powinno. Reszta jest osiągalna z edytora.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

JCE Editor to podstawa, ale i tak ciągle jakieś kwiatki się robią :/ Przy bardziej skomplikowanych rzeczach zwłaszcza :) Znajomość podstaw (HTML) nie zaszkodzi.


polux
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 04-06-2013, 20:51

Post autor: polux »

Nawet gdy korzysta się Joomli podstawy HTMla jak najbardziej wskazane

ODPOWIEDZ