Pliki cookies i ustawa

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Autor tematu
imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Pliki cookies i ustawa

Post autor: imlazy »

Witam.
Minęło kilka tygodni od wprowadzenia ustawy nakazującej informować o plikach cookies.
Mam pytanie: jakie jest wasze podejście do tej jakże genialnej i cudownej ustawy ?!

Mnie osobiście szlag trafia bo pomimo akceptacji cookisów co jakiś czas trzeba robić to ponownie ( a to z powodu zmian na serwerze albo z powodu zmian na komputerze ). Uciążliwy idiotyzm.
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6855
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Jest to uciążliwe, ale co poradzisz jak na Wiejskiej siedzą idioci, którzy zdają się nie dostrzegać świata poza swoim gabinetem.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Skrajny idiotyzm - najwyraźniej w sejmie był jakiś zakład między posłami kto przepchnie najgłupszą ustawę ze wszystkich. Słów szkoda aby to komentować.
Za każdym razem gdy oczyszczę pamięć przeglądarki wszędzie jestem bombardowany przez wyskakujące okienka o cookies.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

To na pewno musi być jakiś spisek producentów, aby od tego klikania szybciej psuły się myszy.

A tak na poważniej: to nie jest przypadkiem jakaś dyrektywa UE?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Owszem dyrektywa jest unijna - ale ustawa nasza - polska.
Przeglądając zagraniczne strony nie wyskakują mi żadne okienka o cookies, zazwyczaj jest tylko jakiś odnośnik do polityki prywatności i link do informacji o cookies więc podejrzewam że te wyskakujące okienka i brak domniemanej zgody w ustawie to jakaś inwencja własna naszych idiotów z sejmu ;)

Przecież oni wszystko muszą zrobić tak aby było jak najbardziej skomplikowane i możliwie najbardziej uciążliwe ;)
Ostatnio zmieniony 23-06-2013, 15:50 przez defekator, łącznie zmieniany 1 raz.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »



Autor tematu
imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

defekator pisze:Owszem dyrektywa jest unijna - ale ustawa nasza - polska.
Przeglądając zagraniczne strony nie wyskakują mi żadne okienka o cookies, zazwyczaj jest tylko jakiś odnośnik do polityki prywatności i link do informacji o cookies więc podejrzewam że te wyskakujące okienka i brak domniemanej zgody w ustawie to jakaś inwencja własna naszych idiotów z sejmu ;)

Przecież oni wszystko muszą zrobić tak aby było jak najbardziej skomplikowane i możliwie najbardziej uciążliwe ;)
O z tą uciążliwością walczą nie tylko polskie serwisy - w UK i innych unijnych landach ten idiotyczny przepis też obowiązuje. Co ciekawe on kiełkował od 2009 roku jesli dobrze pamiętam. Tyle tylko, że geniusze z UE nie wiedzieli jak skroić ta najgłupszą z ustaw, aż w końcu spłodzili takiego gnoma ;)
Im Lazy and I like it


Daresh
Obywatel
Posty: 57
Rejestracja: 31-03-2013, 21:22
Kontakt:

Post autor: Daresh »

Ta uciążliwość to raczej wynika z nadgorliwości polskich webmasterów i niektórych firm zarabiających na wdrażaniu tych komunikatów.

W wielu dziedzinach w unii chcemy być "świętsi od papieża", wcale nie ma wymogu robienia tego w tak wkurzający sposób.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Daresh pisze:wynika z nadgorliwości polskich webmasterów i niektórych firm zarabiających
niestety - wynika wprost z obowiązujących zapisów znowelizowanej ustawy prawo telekomunikacyjne. a, że ta nowelizacja była robiona typowo po polsku to inna sprawa. tęsknię za poprzednią panią prezes :(
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Daresh
Obywatel
Posty: 57
Rejestracja: 31-03-2013, 21:22
Kontakt:

Post autor: Daresh »

Aha, no więc właśnie, tak to u nas wygląda, że się unijne dyrektywy przegina.


Autor tematu
imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Daresh pisze:Aha, no więc właśnie, tak to u nas wygląda, że się unijne dyrektywy przegina.
Bo u nas rząd chce zapewnić miejsce w niebie wszystkim obywatelom :P Stąd ta świętość większą od papieża.

Co do przepisu: głupi ale walczą z nim w wielu krajach UE. Więc kto wie, może uda się zmusić 'geniuszy' od przepisu to jego zmiany.
Im Lazy and I like it


Daresh
Obywatel
Posty: 57
Rejestracja: 31-03-2013, 21:22
Kontakt:

Post autor: Daresh »

Najbardziej śmieszy mnie to, że jak używam malutkich plików cookie do przechowywania danych na kompie użytkownika, to muszę informować, ale jak używam nowego mechanizmu Local Storage, gdzie mam do dyspozycji 5MB to już nie muszę :D


Autor tematu
imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Daresh pisze:Najbardziej śmieszy mnie to, że jak używam malutkich plików cookie do przechowywania danych na kompie użytkownika, to muszę informować, ale jak używam nowego mechanizmu Local Storage, gdzie mam do dyspozycji 5MB to już nie muszę :D
Nie bój, za kilka lat UE przypomni sobie i o tym. Oni działają wolno ale działają. Niedługo wprowadzą osobne, unijne pliki ue_cookie które będą przechowywały informację o tym, czy zgodziłeś się na:
- przechowywanie cookie
- korzystanie z LS
- korzystanie ze strony wykorzystującej PHP/Jave i wszystkie inne webtechnologie - oczywiście na wszystko będzie musiał kliknąć TAK oraz przeczytać regulamin długi na 3 strony oraz wydrukować umowę w 5 kopiach ;)
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Obrazek


Krzywonos
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 22-07-2013, 12:19
Kontakt:

Post autor: Krzywonos »

Faktem jest, że dyrektywa związana z plikami cookie jest naprawdę bardzo dziwna. Zastanawiające jest czy informacje o cookie musi wprowadzać każdy?
Chcesz coś kupić, nie masz pieniędzy, a jednocześnie - z różnych przyczyn, nie chcesz iść do banku? Na całe szczęście mamy XXI wiek, a więc kredyty Warszawa dobrekredyty.com.pl.

ODPOWIEDZ