Światłowód Multimedia Polska w domkach jednorodzinnych

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Autor tematu
mmp
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 11-01-2010, 17:49

Świat³owód Multimedia Polska w domkach jednorodzinnych

Post autor: mmp »

Multimedia Polska dociągnęły światłowód do domków jednorodzinnych. Może z niej już korzystać ok 500 budynków w dzielnicy Krzyż. To oznacza koniec z LANem i radiem. Inwestycja obejmie w najbliższych miesiącach dzielnice: Strusina, Chyszów, Gumniska, Piastówka, Grabówka, oś Koszyckiego.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A czym się różni światłowód od LAN? Przecież to tylko medium transmisyjne a filozofia może być dalej ta sama.


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Tym, że Fiber To Home fajniej się będzie prezentowało na ulotce. ;)
No i pewnie spadnie awaryjność w czasie burzy, ale tego już na ulotce raczej nie będzie. :)
Poza tym, 6Mb po optyce to jednak nie to samo ;) co 6Mb po kablu.

A ja jestem ciekaw jakie są koszty takiej przesiadki.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Kirk pisze:Poza tym, 6Mb po optyce to jednak nie to samo ;) co 6Mb po kablu.
Czy wyczuwam tu nutkę ironii? :P ( ;) )
No awaryjność na pewno mniejsza, pytanie tylko czy link DO Krzyża to nadal radiola czy też jednak szkło.


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

LordRuthwen pisze:
Kirk pisze:Poza tym, 6Mb po optyce to jednak nie to samo ;) co 6Mb po kablu.
Czy wyczuwam tu nutkę ironii? :P ( ;) )
Ano. :)
LordRuthwen pisze: No awaryjność na pewno mniejsza, pytanie tylko czy link DO Krzyża to nadal radiola czy też jednak szkło.
Jakby nadal było po radiu to byłoby to mistrzostwo świata.
No i przy okazji piękna propaganda, skąd ja to znam...


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

jezeli dobrze sobie przypominam fizyke to po swiatlowodzie moze isc ogromna ilosc fali nosnych na skretce tylko jedna


kangure
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 26-07-2012, 12:06

Post autor: kangure »

czy światłowód dotarł do ulicy wiśniowej od strony nowodąbrowskiej ?


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Zapewne chodzi Ci krzychu o WDM i pochodne, myślisz, że to w tej technologii MMP będzie realizowało FTH?


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Kirk pisze:Zapewne chodzi Ci krzychu o WDM i pochodne, myślisz, że to w tej technologii MMP będzie realizowało FTH?
A ktos wierzy w to, że mu światełko do samego domu dojdzie ? Sądzę, że światełko będzie tutaj tylko szkieletem a po klientach końcowych i tak będzie szło po zwykłym UTP/STP.
Nie zmienia to faktu, że awaryjność całości spadnie.
To duży plus dla klietnów :P
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

światełko potrafi być tańsze od porządnej miedzi więc dlaczego nie? inny tarnowski operator już przecież podłącza po wsiach prywatne chałupy właśnie w technologii FTTh (światłowód pod strzechy ;) )
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


multimedia
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 20-09-2010, 09:03

Post autor: multimedia »

imlazy pisze:
Kirk pisze:Zapewne chodzi Ci krzychu o WDM i pochodne, myślisz, że to w tej technologii MMP będzie realizowało FTH?
A ktos wierzy w to, że mu światełko do samego domu dojdzie ? Sądzę, że światełko będzie tutaj tylko szkieletem a po klientach końcowych i tak będzie szło po zwykłym UTP/STP.
Nie zmienia to faktu, że awaryjność całości spadnie.
To duży plus dla klietnów :P
Kabel optyczny dociera bezpośrednio do każdego domu.
Inwestycja jest realizowana w standardzie GPON


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

obecnie mam troche przyciete pasmo 100 Mbps gdyz mam router 54 Mbps

ktos pisal ze wymiana router na lepszy moze pomoc

w kazdym razie jak na dzien dzisiejszy lepiej mi dziala internet 7.2 Mbps z Orange GSM

moze to tez problem ze na kablu wisi iptv i voip ?


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

krzychu pisze:obecnie mam troche przyciete pasmo 100 Mbps gdyz mam router 54 Mbps

ktos pisal ze wymiana router na lepszy moze pomoc

w kazdym razie jak na dzien dzisiejszy lepiej mi dziala internet 7.2 Mbps z Orange GSM

moze to tez problem ze na kablu wisi iptv i voip ?
Jeśli do domu dociera 100 MBit, to router ogranicza tylko Twoje połączenie bezprzewodowe. Jeśli masz w domu jakiś komputer podpięty kablem do tego routera, to nadal masz na nim te 100 Mbit max. Wymiana routera owszem pomoże jeśli będzie w technologii "N" i jeśli karta bezprzewodowa Twojego laptopa pracuje w tym standardzie.
Voip za routerem to też nie jest problem, ja mam bramkę voip za routerem, a do domu dociera radiówka o przepustowości 3-10 Mbit (zależy jak wiatr zawieje ;)), link radiowy 5GHz zestawiony jest z priorytetem dla głosu, te priorytety dodatkowo można ustawiać w oprogramowaniu routera. Nigdy nie miałem problemów z pogorszoną jakością rozmów spowodowaną obciążeniem linka radiowego.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

moze to tez problem ze na kablu wisi iptv i voip ?
Pasmo dla voip można pominąć. IPTV to max 15 Mb przy kanałach HD. Najlepiej jest sprawdzić bezpośrednio połączenie bez routera. Jak masz kiepski router (albo uszkodzony) to może bardzo ograniczać szybkość.


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Światłowód Multimedia Polska w domkach jednorodzinnych

Post autor: Bastekxyz »

Czy ktoś z was słyszał lub spotkał się z akcją ze strony Multimedia Polska, która ma na celu poinformowanie klientów, że rezygnują ze zwykłych skrętek na rzecz światłowodu? Do mojego znajomego z Mościc, dzwonił dziś konsultant MM i przekazał taką właśnie informacje. Stwierdził, że jest tydzień na decyzje i nowy pakiet Internet 120mb/s, TV, telefon w cenie 99zł.

ODPOWIEDZ