Aero2

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

Autor tematu
josef
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 01-09-2011, 17:43
Lokalizacja: Tarnów Centrum

Aero2

Post autor: josef »

Witam .
Jestem zainteresowany internetem z Aero2 , otóz mam takie pytanie czy w Tarnowie w okolicach Burku jest dobry odbiór tego internetu ?


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

W całym Tarnowie odbiór jest dobry ale cudów się nie spodziewaj.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Szału nie ma, w porywach do 500 Kb leci. Pocztę odczytać, kilka stron otworzyć daje radę. Zestawienie VPN czy RDP jest już bardzo niestabilne.


Dominikcbr
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 30-10-2011, 21:27

Post autor: Dominikcbr »

Nie wiem dlaczego ale zauważyłem że w "Tarnowie" jest kiepsko z Aero2, zasięg niby maxymalny a internet ledwo co działa. Używałem aero w Przemyślu, zasięg nie był pełny a strony można było bez problemu przeglądać. Mam 3 modemy z aero, testowałem wszystkie i na róznych komputerach.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

czego wy chcecie od darmowej ex definitio usługi - przecież nawet jakby operator chciał (a zaręczam, że nie chce) to i tak stoją na przeszkodzie unijne ograniczenia dotyczące usługi dostępnej za darmo i finansowanej z eurokołchozowej kasy.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

i to za darmo wcale nie jest dla biednych bo trzeba miec nowoczesny modem i laptopa z windows 7

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

krzychu pisze: trzeba miec nowoczesny modem i laptopa z windows 7
"Nowoczesny modem" kupiłem za 130 pln, ale miałem to podłączone do wXP, a potem do routera i działało bez problemów.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: petr »

Tam gdzie jest słaby zasięg pomogła mi antenka z allegro za 9 pln. Bez podłączonej antenki w mieszkaniu chodzi niestabilnie. A co ciekawe na wioskach typu Siedliszowice, Niedomice chodzi dużo lepiej nawet bez antenki. Sprawdzałem na WIN XP i 7.
pozdrawiam
petr


patryk25
Obywatel
Posty: 44
Rejestracja: 29-12-2009, 16:19
Lokalizacja: Pawęzów

Post autor: patryk25 »

Witam mam modem huawei E3131 będzie chodził zy Aero2


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: petr »

Ja mam dokładnie ten modem i działa.
pozdrawiam
petr


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Lista zgodnych modemów i wiele przydatnych informacji:

http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawie ... dowie.html


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Ja tego internetu uzywam tylko w terenie, głownie do Janosika :-) nie wyobrazam go sobie jako internet stacionarny


Szybszy
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 16-04-2010, 23:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Moje doświadczenia z Aero2

Post autor: Szybszy »

Ja osobiście z Aero2 jestem zadowolony, korzystam od około roku.

Do tej pory w Tarnowie i okolicach były tylko trzy nadajniki dla Aero - 1) Góra Marcina 2) ul.Sadowa 3) Niedomice

Od tego roku Aero2 uzyskało kolejne pozwolenia na uruchomienie kolejnych nadajników (czy już zostały uruchomione nie wiem), można sprawdzić lokalizację na mapie na btsearch pl

Razem z dotychczasowymi powinno docelowo być 11 nadajników w Tarnowie i okolicach najbliższych.

Zasięg w Tarnowie bywał do tej pory różny (antenka pomagała), obłożenie/ilość użytkowników w mieście jest pewnie coraz większa, tak więc i prędkości się obniżały. "Na wioskach" jest/było lepiej (na przykład na północ od Tarnowa), ponieważ korzystało się np. z nadajnika z Niedomic, lepsze połączenia (być może mniej użytkowników).

Wg mapki na północ od Tarnowa będzie ok. 5 nadajników, więc z tamtej strony sygnał powinien być dobrze zabezpieczony.

Na dzień dzisiejszy (18.10.2013) w centrum Tarnowa (okolice ul.Słonecznej) z miniantenką, samo południe, na modemie Huawei E3131 zasięg pełny 5 kresek, przeciętne prędkości różnymi speedtestami sprawdzane raczej niskie
Download Speed: 133 kbps (16.6 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 160 kbps (20 KB/sec transfer rate)

Nawet bez dodatkowej antenki na samym modemie zasięgi i prędkości są dobre, czasem trzeba tylko ten modem poustawiać odpowiednio (korzystałem z przedłużacza USB 1,8 m)

Natomiast "na wioskach" na północ od Tarnowa, zazwyczaj pełny zasięg i pełne prędkości osiągalne (popołudnia i wieczory), czyli do 512 kbps download i 256 kbps upload.

Do stron internetowych, poczty, radia internetowego, filmów na youtube na niskich rozdzielczościach Aero2 się sprawdza dobrze.

Generalnie bardzo polecam wszystkim jako główne (dla minimalistów) lub awaryjne źródło internetu mobilnego, tym bardziej, że powinno się poprawiać (coraz większa liczba nadajników).

PS. Testowałem jeszcze Aero2 na smartfonie LG GT540 w czerwcu Ryglicach na górce (nie byłem pewny, jak będzie z zasięgiem, wg. mapy w okolicy jeden nadajnik), ale zasięg i działanie zaskakująco dobre, z tego co pamiętam to około 3 na 5 kresek i Internet działał ok.


Szybszy
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 16-04-2010, 23:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Moje doświadczenia z Aero2

Post autor: Szybszy »

Słowem wstępu, nie chciałem pisać posta pod swoim postem, ale po edycji poprzedniego i wysłaniu, pojawił się ten wpis, a nie potrafię go usunąć, proszę administrację o wyrozumiałość.

Uaktualnienie wyników pomiaru prędkości Aero2, okolice ul. Słonecznej, sobota rano, 19 października 2013.

Download Speed: 492 kbps (61.5 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 218 kbps (27.3 KB/sec transfer rate)
19.10.2013 10:12:28

Czyli prawie maksymalne osiągi, w weekendy jak widać jest lepiej, przynajmniej przed południem.


Dominikcbr
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 30-10-2011, 21:27

Post autor: Dominikcbr »

Jak w okolicach narzekałem na aero2 z modemem to teraz używam w telefonie z dual sim i jest super sprawa, całkowicie zrezygnowałem z internetu z "sieci komórkowej". Poczta,wiadomości,GG, itp śmiga fajnie, YouTube troszkę słabawo ale tragedii nie ma. Od czasu do czasu kilka aplikacji z Google Play się ściąga i nie ma problemu :) Przez ok 2tyg wykorzystałem 2GB danych, łatwo sobie przeliczyć ile by to kosztowało w sieci :)

ODPOWIEDZ