Router - Multimedia

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Autor tematu
FranZen
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 01-04-2011, 09:56
Lokalizacja: Tarnów

Router - Multimedia

Post autor: FranZen »

Chciałbym się dowiedzieć jaki możecie polecić router wifi do podziału łącza ? Nie wiem czy mam zwracać uwagę na coś szczególnego czy po prostu 'standardowy' wystarczy ?
Sorry, jeśli takie pytanie było już na tym forum....

Czy ktoś z Was mieszka na ul. Jana Skorupki ? Nie orientujecie się jaki dostawca tam działa ?

Z góry dzięki za wszelkie porady...


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Jeśli Twój laptop posiada kartę wifi z obsługą standardu N, to szukaj takich routerów, obecnie prawie każdy ten standard wspiera. Druga sprawa to rodzaj routera, pamiętaj, żeby to nie był router ADSL (te są do neostrady). Gniazdka WAN i LAN w routerze, powinny być takie same, tj. RJ-45. Najprostsze modele kupisz już poniżej 100 zł.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Najprostsze kupi za 30-40 zł - i takich się wystrzegaj :)


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Myślę, że nikomu nie zaszkodzi, jak raz na jakiś czas zrestartuje zawieszony router.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Unikaj sprzętu z Biedronki, Tesco czy MM.


Autor tematu
FranZen
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 01-04-2011, 09:56
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: FranZen »

Spoko, dzięki za odpowiedzi i rady.


kolegi
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 02-01-2013, 17:34

Post autor: kolegi »

halford pisze:Unikaj sprzętu z Biedronki, Tesco czy MM.
Dlaczego? Ja kupiłem lubie do Multimedii ten router ASUSA w MM http://www.mediamarkt.pl/tarnow/router- ... ,id-238355

Chodzi wyśmienicie. Pracuje już od pół roku non stop dzień/noc i nie było jeszcze ani jednej zawieszki, a sama konfiguracja jest banalnie prosta, która mi laikowi zajęła zaledwie 5-10min.

Do tego całkiem niezły zasięg jak na tak budżetowy router. Dziewczyna mieszka na 4 piętrze, a sieć (zasięg na 3-4 kreski!) znajduje mi oraz łączy stabilnie spokojnie na parkingu oddalonym od bloku o jakieś 20-25m.

U rodziców jest router TP-Link z Zeto (za 100zł kiedyś mieli gotowe tzn. konfigurowane na miejscu tak, że instalacja polegała tylko na Plug&Play), mieszkają na 2 piętrze i czasami pod oknami mam problem z połączeniem się, a zasięg gubi już klatkę dalej.


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

W bloku nie ma co oczekiwać super zasięgu, wszędzie ściany, sporo zakłóceń no i inne routery, a kanałów w paśmie 2,4 GHz za wiele nie ma.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Klegi,

Akurat Asus ma dobre routery. Ale mają też tam często na promocji Pentagramy czy jakieś podróby Dlinka.
mieszkają na 2 piętrze i czasami pod oknami mam problem z połączeniem się, a zasięg gubi już klatkę dalej.
To akurat uważam, za zaletę. Sieć Wifi powinna być tylko w obrębie mieszkania, a nie bloku :) Co do TP-Linków to modele 740N chodzą bardzo ładnie, natomiast faktycznie przy 340N bywa problem z zasięgiem.


wadas
Prytan
Posty: 170
Rejestracja: 22-12-2011, 16:02

Post autor: wadas »

Nie będę zaczynał nowego tematu, bo zagadnienie podobne.

Otóż chciałbym w sieci MM rozprowadzić sobie sygnał poprzez Wi-Fi by od czasu do czasu coś pogrzebać w internecie na tablecie.

Mam router netgear WGR614v6

Z tego co czytałem mam wejść na stronę http://192.168.1.1/ i postępować zgodnie z instrukcjami, problem jest, że strona nie odpowiada.


Czy mam zgłosić ten routerek MM czy jak? Proszę o wyrozumiałość w kwestiach technicznych jestem totalna noga.


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

wadas: najważniejsze pytanie czy już podłączyłeś ten router do sieci? Do gniazda WAN powinieneś wpiąć kabel od MM. Do dowolnego gniazda LAN wpinasz swój komputer (stacjonarny lub laptop), zmieniasz adres IP na automatyczny (DHCP) i wtedy powinno dać się wejść na ten adres http://192.168.1.1 - zwykle jest on taki sam jak adres bramki jak sprawdzisz w ustawieniach połączenia sieciowego.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

W większości routerów jest płytka z konfiguratorem, polecam jej użyć jeśli nie masz z tym obycia.


wadas
Prytan
Posty: 170
Rejestracja: 22-12-2011, 16:02

Post autor: wadas »

@Kirk
Oczywiście , ze technicznie dobrze podłączyłem. Problem jest po stronie soft moim zdaniem. Próbowałem użyć "uzyskaj adres automatycznie" aczkolwiek to nic nie dało. Jestem przekonany, że coś blokuje połączenie.

@LordRuthwen
Do tego konkretnego modelu nie mam płytki.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

wadas, RTFM, chciało by się rzec :)
http://www.netwood.net/support/manuals/ ... 0Apr05.pdf

Na stronie nr 25 jest podany sposób zalogowania się do routera.

A tutaj ktoś ma identyczny problem:
http://forum1.netgear.com/showthread.php?t=1345
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

192.168.0.1 sprobuj

ODPOWIEDZ