Masz www? Uważaj na hackerów

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

Masz www? Uważaj na hackerów

Post autor: redakcjazh »

Coraz częściej zdarzają się włamania na strony www. Kto za tym stoi i jak się przed tym zabezpieczyć?

Te dwa pytania zawsze zadają sobie administratorzy serwisów www. Ostatnio mnie również dopadł taki zgryz gdy pewnego dnia po wpisaniu adresu www mojej witryny ukazała się zupełnie inna strona. Wpierw myślałem, że to zwykła reklama gdzie po kliknięciu napisu "Pomiń reklamę" serwis normalnie się uruchomi. Jednak nie, i co gorsza hackerzy narobili trochę szkód na moim serwerze. Skasowali wszystkie pliki z serwera. Dobrze, że jestem maniakiem kopii zapasowych więc udało się szybko przywrócić stronę internetową. Gorzej mają Ci, którzy takich kopi nie tworzą. Wiąże się to ze stawianiem strony od nowa. Zobacz również: Wykaz stron zaatakowanych przez Team System DZ Jak się zabezpieczyć przed takim włamaniem?

czytaj więcej na: http://polska.zrobcie-halas.pl/technolo ... nternetowe
Copyright ˆ zrobcie-halas.pl


Kto chce to przeczyta :)
Ostatnio zmieniony 22-10-2013, 11:31 przez redakcjazh, łącznie zmieniany 1 raz.
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Co ku przestrodze?
Znowu spamujesz.
Jak masz coś do napisania to napisz, a odnośnik ewentualnie dodaj, to może zaglądnę.
W sam link do portalu grafomańskiego, gdzie "redaktor" kradnie cudze teksty to nie wchodzę.

Awatar użytkownika

Autor tematu
redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

Post autor: redakcjazh »

lll pisze:Co ku przestrodze?
Znowu spamujesz.
Jak masz coś do napisania to napisz, a odnośnik ewentualnie dodaj, to może zaglądnę.
W sam link do portalu grafomańskiego, gdzie "redaktor" kradnie cudze teksty to nie wchodzę.
nie kradnę niczyich tekstów. Jeśli pijesz do konkretnej osoby tak to pisz. Nikomu nigdy żadnej informacji nie ukradłem :)
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Oczywiście, że ukradłeś. Podpisywanie się pod cudzym artykułem, to kradzież wartości intelektualnej. Powinieneś o tym wiedzieć.

Awatar użytkownika

Autor tematu
redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

Post autor: redakcjazh »

lll, nie było takiej sytuacji, w której ja podpisałbym się że to mój tekst. Każdy, który ja umieszczam podpisuje źródłem pochodzenia. Wiem, że ostro pijesz do osoby Artura Kubanika. Ja tak jak już napisałem nigdy nie podpisałem się pod cudzym tekstem kolego. Więc jak już piszesz takie oskarżenia to pisz do persony dokładnie.
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Czy to nie przypadkiem Ty szczycisz się tytułem redaktora/właściciela?

Awatar użytkownika

Autor tematu
redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

Post autor: redakcjazh »

jestem właścicielem www - i jak pisze Ci - udowodnij, że gdzie kolwiek jak podpisałem się swoim nazwiskiem pod nie swoim tekstem
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Czy jesteś właścicielem portalu?

Awatar użytkownika

Autor tematu
redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

Post autor: redakcjazh »

lll, czytaj uważnie co się do Ciebie pisze człowieku :)
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Jako właściciel portalu jesteś odpowiedzialny za treści tam występujące, chyba że dopiszesz, że nie odpowiadasz za cudze teksty.

Awatar użytkownika

Autor tematu
redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

Post autor: redakcjazh »

lll, jak tak śledzisz Sherlocku serwis to już dawno powinieneś widzieć ten zapis: http://zrobcie-halas.pl/home/polityka-prywatnosci.html jednak wolisz tylko czepiać się połowicznie :) a wystarczy trochę więcej chęci :)
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz


jamtex
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 23-09-2010, 15:44
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie
Kontakt:

Post autor: jamtex »

Przeczytałem:
- 1/3 artykułu to jego zajawka tutaj,
- treść bądź co bądź fachowego artykułu powinien napisać ktoś biegły w tematach IT,
- jeśli artykuł jest skierowany do "kromko zjadacza" to bez sensu, jeżeli do webmastera/admina to zawarte porady są... hmmm infantylne :)

A gdzie ostrzeżenie przed zapisywaniem haseł, może jakiś przegląd ftp client'ów, ranking włamań, może coś o tworzeniu haseł?

Chyba jest w redakcji jakiś konsultant IT, albo ktoś z informatycznym wykształceniem?


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Pomijam fakt, że duża część ataków to sql injection lub luki w kodzie PHP.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

jamtex pisze:Przeczytałem:
- 1/3 artykułu to jego zajawka tutaj,
- treść bądź co bądź fachowego artykułu powinien napisać ktoś biegły w tematach IT,
- jeśli artykuł jest skierowany do "kromko zjadacza" to bez sensu, jeżeli do webmastera/admina to zawarte porady są... hmmm infantylne :)

A gdzie ostrzeżenie przed zapisywaniem haseł, może jakiś przegląd ftp client'ów, ranking włamań, może coś o tworzeniu haseł?

Chyba jest w redakcji jakiś konsultant IT, albo ktoś z informatycznym wykształceniem?
Ale gdzie jest ten artykuł ? Bo u nich na stronce jest co najwyżej krótkie 'coś'. Artykuł ? Ta zajawka to bardziej jak 80% tego 'artykułu'. Poza nią jest jeszcze raptem kilka zdań.
Ktoś im zrobił włam na stronę i na fali tego wydarzenia zapewne popełnili ten 'artykuł'. Niestety tak to wygląda :(
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

jamtex pisze:Chyba jest w redakcji jakiś konsultant IT, albo ktoś z informatycznym wykształceniem?
redakcjazh pisze: Mam parę zawodów wyuczonych:
  • jestem elektormechanikiem,
    informatykiem po studium i studiach magisterskich
    jestem również ekonomistą po MWSE

ODPOWIEDZ