Android - jakie są Wasze opinie?

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

Android - jakie są Wasze opinie?

Post autor: redakcjazh »

Każdy na pewno (jak nie zna, to) słyszał o systemie Android wyprodukowanym przez firmę Android Inc., którą wykupiło Google. System jest (jak donoszą media branżowe) najpopularniejszym systemem w 2013. Czy popularnie zwany "andek" wyprze IOS i Windows Mobile?


Moim zdaniem, które wyrobiłem sobie po paru miesiącach korzystania z tego systemu, póki co i na moje potrzeby jest najlepszym z dostępnych na rynku.

Poniżej przedstawiam Wam kilka zdań, które wynikły z mojej analizy tego systemu. Tym samym nic nie narzucam, każdy z użytkowników Androida ma już wyrobione zdanie i zachęcam Was do dyskusji.

Na początek parę "suchych faktów"

Android został stworzony na potrzeby urządzeń mobilnych tj. Tablety, telefony komórkowe, smartfony i netbooki. Opublikowano go 12 listopada 2007 roku. Początkowo system posiadał (jak zresztą każdy) dużo luk i błędów, które w pewnym stopniu są niwelowane. I jak konkurent czyli Windows posiada kilka wersji. W skład Androida wchodzą narzędzia programistyczne, debugger, biblioteki, emulator, dokumentacja, przykładowe projekty, tutoriale, FAQ i wiele innych.

Bezpieczniejsza obsługa danych przy użyciu "chmury"?

System zaczyna coraz bardziej pracować w "chmurze" gdzie coraz więcej rzeczy oraz dokumentów możemy zapisywać w aplikacjach webowych m.in Dysk Google czy coraz bardziej popularny Dropbox. Plusem jest to, że w chwili formatowania urządzenia lub zmiany na inne z systemem Android jesteśmy w stanie łatwo dostać się do wcześniej zapisanych danych. Możemy także za pomocą komputera przeglądać je dzięki dostępowi przez www.

Im nowszy tym gorszy?

Wielu użytkowników Androida narzeka na częste zawieszanie systemu przy wykonywaniu różnych operacji. Sam zauważyłem to pracując na swoim tablecie. Najbardziej objawia się to podczas pracy z przeglądarkami webowymi. I nie ma znaczenia czy jest to Google Chrome czy Firefox. System nie jest zaśmiecony aplikacjami, a jednak czasami zachowuje się źle. Co nie mogę powiedzieć o Androidzie jaki posiadam na telefonie komórkowym, gdzie tylko raz zdarzyło mi się przywracać go do ustawień fabrycznych.

Kompatybilność z aplikacjami biurowymi ?

Często użytkownicy - zwłaszcza tabletów - zadają pytanie czy będą mogli edytować i tworzyć nowe dokumenty za pomocą Androida. Odpowiadam, że tak, lecz muszą się z tym liczyć, że praca nie będzie taka przyjemna jak na komputerze. Przy samym podglądzie dokumentów jest rewelacyjny, jednak już jak mamy pisać coś na nim, to bardziej zalecanym jest posiadanie zewnętrznej klawiatury, gdyż ta dotykowa zasłania dużą część ekranu. A jakie aplikacje do tego służą? Mogę polecić dwie, gdyż obydwie przetestowałem i na nich pracuję. Pierwszą, którą tylko przeglądniemy dokumenty jest Quick Office, działa w wyżej wymienionej "chmurze" - jest niczym innym jak plugin funkcji "Dokumenty Google". Natomiast do pracy na dokumentach posłuży nam aplikacja Kingsoft Office - bez większych problemów obsługuje pliki pakietu MS Office.

Antywirus Android

Nie poruszę tematu, gdyż jest opisany tutaj: http://agora.tarnow.pl/viewtopic.php?t= ... fd106cce9e

Czy Android posiada aplikacje, które są dostępne na Windowsa?

Nie które tak, np: Adobe Reader - czytnik plików pdf, GG - komunikator, Skype - komunikator, Avast - antywirus, FlashPlayer - do obsługi animacji zawartych na www, Ipla - dostęp do filmów i seriali, i wiele innych.

Czy warto pracować na Androidzie?

Warto wpierw przetestować ten system, czy spełnia nasze oczekiwania. W moim przypadku sprawdza się i moim zdaniem jest lepszy jak Windows Mobile, czy już wymierający Symbian.
Ostatnio zmieniony 23-10-2013, 13:43 przez redakcjazh, łącznie zmieniany 2 razy.
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6847
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A jaka jest twoja opinia?
Jak zaczynasz jakiś temat i pytasz o opinie nie w celu weryfikacji przed zakupem to kultura nakazuje przedstawić i swoją.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

I tak postęp bo nie napisał - "więcej na www.zróbcieCHałas.buziaczek.pl"

Awatar użytkownika

Autor tematu
redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

Post autor: redakcjazh »

W moim przypadku sprawdza się i moim zdaniem jest lepszy jak Windows Mobile, czy już wymierający Symbian.
wyraziłem je w tekście
I tak postęp bo nie napisał - "więcej na www.zróbcieCHałas.buziaczek.pl"
taki adres nie istnieje chyba, że Ty człowieku taką www stworzyłeś.
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz

Awatar użytkownika

Administrator
Proksenos
Posty: 220
Rejestracja: 03-03-2009, 10:01

Post autor: Administrator »

Proszę o zakończenie akcji reklamowej strony "Zróbcie Hałas". Jeden, dwa razy - jeszcze rozumiem, ale to nie jest platforma reklamowa.
Kolejne wpisy podobnego typu będą usuwane, a linki zmieniane.

Awatar użytkownika

Autor tematu
redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

Post autor: redakcjazh »

Ani razu w poście nie reklamowałem swojej strony
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Re: Android - jakie są Wasze opinie?

Post autor: imlazy »

redakcjazh pisze:(...)

Bezpieczniejsza obsługa danych przy użyciu "chmury"?

System zaczyna coraz bardziej pracować w "chmurze" gdzie coraz więcej rzeczy oraz dokumentów możemy zapisywać w aplikacjach webowych m.in Dysk Google czy coraz bardziej popularny Dropbox. Plusem jest to, że w chwili formatowania urządzenia lub zmiany na inne z systemem Android jesteśmy w stanie łatwo dostać się do wcześniej zapisanych danych. Możemy także za pomocą komputera przeglądać je dzięki dostępowi przez www
Chmurze mówię stanowcze nie. Dyski są tanie i co jakiś czas wolę zrobić kopię na HDD lub inny nośnik. Dziwi mnie takie 'hopsasaśne' wrzucanie danych cholera wie gdzie czyli w chmurę. Dostęp do swoich danych chcę mieć pod kontrolą na tyle na ile to możliwe.
redakcjazh pisze: Im nowszy tym gorszy?

Wielu użytkowników Androida narzeka na częste zawieszanie systemu przy wykonywaniu różnych operacji. Sam zauważyłem to pracując na swoim tablecie. Najbardziej objawia się to podczas pracy z przeglądarkami webowymi. I nie ma znaczenia czy jest to Google Chrome czy Firefox. System nie jest zaśmiecony aplikacjami, a jednak czasami zachowuje się źle. Co nie mogę powiedzieć o Androidzie jaki posiadam na telefonie komórkowym, gdzie tylko raz zdarzyło mi się przywracać go do ustawień fabrycznych.
Wskaż mi aplikację lub inny projekt IT gdzie użytkownicy nie narzekają na kolejne wersje ? To samo narzekanie słyszymy przy każdej nowej wersji Windows, nowej wersji przeglądarki ( dowolnej ) i nowej wersji czegokolwiek. Czasami jest to uzasadnione, ale najczęściej jest to po prostu narzekanie.
Najprostszym przykładem jest chociażby gra World of Tanks, gdzie gracze z wersji na wersję narzekają ale mają natłuczone po 20 czy 30 tysięcy bitew !! Ot, takie dziwactwo.
redakcjazh pisze: Kompatybilność z aplikacjami biurowymi ?

Często użytkownicy - zwłaszcza tabletów - zadają pytanie czy będą mogli edytować i tworzyć nowe dokumenty za pomocą Androida. Odpowiadam, że tak, lecz muszą się z tym liczyć, że praca nie będzie taka przyjemna jak na komputerze. Przy samym podglądzie dokumentów jest rewelacyjny, jednak już jak mamy pisać coś na nim, to bardziej zalecanym jest posiadanie zewnętrznej klawiatury, gdyż ta dotykowa zasłania dużą część ekranu. A jakie aplikacje do tego służą? Mogę polecić dwie, gdyż obydwie przetestowałem i na nich pracuję. Pierwszą, którą tylko przeglądniemy dokumenty jest Quick Office, działa w wyżej wymienionej "chmurze" - jest niczym innym jak plugin funkcji "Dokumenty Google". Natomiast do pracy na dokumentach posłuży nam aplikacja Kingsoft Office - bez większych problemów obsługuje pliki pakietu MS Office.
A tu o czym chcesz podyskutować ?
redakcjazh pisze: Antywirus Android

Nie poruszę tematu, gdyż jest opisany tutaj: http://agora.tarnow.pl/viewtopic.php?t= ... fd106cce9e

Czy Android posiada aplikacje, które są dostępne na Windowsa?

Nie które tak, np: Adobe Reader - czytnik plików pdf, GG - komunikator, Skype - komunikator, Avast - antywirus, FlashPlayer - do obsługi animacji zawartych na www, Ipla - dostęp do filmów i seriali, i wiele innych.

Czy warto pracować na Androidzie?

Warto wpierw przetestować ten system, czy spełnia nasze oczekiwania. W moim przypadku sprawdza się i moim zdaniem jest lepszy jak Windows Mobile, czy już wymierający Symbian.
Mnie uczyli, że to z czego będę korzystał wybiera się pod konkretne potrzeby.
Kupując teraz telefon miałem sprecyzowane, że ma mieć w miarę znośny aparat, obsługę GPS i WiFi plus możliwość zdalnego logowania się po rdp i na terminal.
Dopiero znając podstawowe potrzeby zawężałem zakres poszukiwań i doszło do tego, że to taki to a taki model na Androidzie.

Tyle, że to podejście praktyczne.

Wiele osób kupuje tablet czy smartfony bo są modne. A później dopiero szuka dla niego zastosowania. W tym wypadku sytuacja wygląda chyba zupełnie inaczej ;) Najczęściej taki klient kończy z aplikacją do facebooka, paroma gierkami i tym co mu się akurat zainstaluje 'bo fajne'. I tacy też są potrzebni, nawet bardzo - bo to oni napędzają rynek.
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Mam dwa telefony na firmę, jeden na Androidzie 4.1.2, a drugi na Windows Phone 7.5.

Jeśli chodzi o kwestie biznesowe zdecydowanie wygrywa WP ze względu na dobrą kompatybilność z innymi flagowymi programami MS, synchronizacje danych bez zbędnego kombinowania i poszukiwania dobrych aplikacji. Jest też dobrze zoptymalizowany pod kątem wydajności i przejrzystości interfejsu bez zbędnych bajerów.

Android jest dobry do wszystkiego, po za kompatybilnością usług i nie najlepszych aplikacji z google to trzeba się nie źle oszukać aby znaleźć jakiś konkret, bo większość aplikacji to przeciętniaki na poziomie amatorskim. Plusem na pewno jest ich zdecydowanie największa dostępność oraz różnorodność, a jak ktoś lubi spore możliwości w modyfikacji i personalizacji systemu to na pewno się nie zawiedzie. Największy minus "andka" to apetyt na energię, której ciągle mu mało.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6847
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Miałem telefon na androidzie, żona obecnie ma na WP8, kolejny jaki będę kupował będzie właśnie na WP, bo chodzi szybko i stabilnie.
Oczywiście kupię o ile będę miał jeszcze do wyboru telefony o wielkości max Nokii Lumia 520, nie potrzebuję deski do prasowania tylko coś co się zmieści w kieszeni spodni.

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Samsungi z Andkiem czasami tak się zagrzeją, że można by nimi prasować koszule :)


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

huziu pisze:Samsungi z Andkiem czasami tak się zagrzeją, że można by nimi prasować koszule :)
Które ? ;) ? Bo chyba nie wszystkie
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

Autor tematu
redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

Post autor: redakcjazh »

imlazy pisze:
huziu pisze:Samsungi z Andkiem czasami tak się zagrzeją, że można by nimi prasować koszule :)
Które ? ;) ? Bo chyba nie wszystkie
byś się zdziwił - wszystkie - tylko trzeba zaznaczyć, że to się dzieje przy pewnych operacjach - typu dużo wymagające gry, długa rozmowa.
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz


Cubaza
Rhetor
Posty: 3793
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Przy wymagających grach i długiej rozmowie to każdy telefon będzie się grzał.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6847
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Cubaza, dlaczego nazywasz urządzenia działające pod kontrolą andka "telefonem"?
Telefon ma służyć do dzwonienia :P


Cubaza
Rhetor
Posty: 3793
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ech już nie czepiajmy się słówek ;) Naprawdę :P

ODPOWIEDZ