Ostrzeżenie o naciągaczach - prawa autorskie

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
ZETO SA
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 06-04-2012, 21:11
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Ostrzeżenie o naciągaczach - prawa autorskie

Post autor: ZETO SA »

W związku z pojawieniem się u niektórych ludzi pism podpisanych rzekomo przez kancelarię prawną pracującą na zlecenie niemieckiego wydawcy żądających zapłaty "ugody" prosimy o nie płacenie tej kwoty.
Pismo informuje o nielegalnym ściąganiu jakiegoś pliku, o ugodzie i o kwocie do zapłaty, informujemy, że jest to oszustwo.
Jedyną instytucją, która może się ewentualnie kontaktować w przypadku nielegalnego udostępniania plików jest Policja, dopiero potem sprawa trafia (bądź nie) na jakąkolwiek wokandę.


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: marecki 0701 »

Zwłaszcza, gdy podpisane jest "Polizja" i jak mi już to zeżarło to musiałem backup robić bo się komp dotknąć inaczej nie dał ;)
Będziem życ


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

marecki 0701, Tutaj nie chodzi o słynnego "policjanta". Ktoś poszedł krok dalej i wysyła z jakiejś warszawskiej kancelarii pisma (listownie, na papierze) wezwanie do zapłaty 550 zł na rzecz ugody. Więc sprawa wygląda bardziej poważnie.

Zastawiana mnie skąd mają dane osobowe ?
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

halford pisze: Zastawiana mnie skąd mają dane osobowe ?
To akurat chyba nie jest jakiś problem - ostatnio Hyperiion dał ciała na tyle, że sprawa poszła do mediów, a ile jest takich wycieków, o których nikt nie mówi (lub jeszcze nie wie)? Poza tym ludzie namiętnie i dziko biorąc udział w rozmaitych kłytach marketingowych rozsiewają swoje dane szeroko jak chłop żyto.
Co innego, jakby w takim pisemku pojawiło się np. IP pacjenta - to już raczej mocny argument, że dane pochodzą w taki czy inny sposób od jego operatora.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

maup pisze:
halford pisze: Zastawiana mnie skąd mają dane osobowe ?
To akurat chyba nie jest jakiś problem - ostatnio Hyperiion dał ciała na tyle, że sprawa poszła do mediów, a ile jest takich wycieków, o których nikt nie mówi (lub jeszcze nie wie)? Poza tym ludzie namiętnie i dziko biorąc udział w rozmaitych kłytach marketingowych rozsiewają swoje dane szeroko jak chłop żyto.
Co innego, jakby w takim pisemku pojawiło się np. IP pacjenta - to już raczej mocny argument, że dane pochodzą w taki czy inny sposób od jego operatora.
IP pacjenta może mieć byle administrator z byle forum, to na początek. Jak już było wyżej: ludzie sieją swoimi danymi jak chłop żytem ;)
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

imlazy, pewnie, że może - nawet ma. Ale w powiązaniu z loginem, ew. z emailem. Ale powiązać to z konkretną osobą (imię, nazwisko, adres) to już sztuka wymagająca udziału operatora.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6855
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

ad2222, w dobie fejsbuka? Żaden problem.
Zauważ, że większość ludzi nie ma pojęcia o prywatności i udostępnia swoje dane jak popadnie.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen, no tak, nie wziąłem pod uwagę czynnika ludzkiego.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

eee...
zapytam bo nie używam - naprawdę na mordoksiążce prezentowane są pełne dane - imię nazwisko adres?????? :shock:
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6855
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

maup, wszystko zależy od inteligencji użytkownika, głupi przykład - chyba większość kojarzy imć "zybka", posiadając szczątkowe informacje pod tytułem: nick, kraj (zybek1, usa) w około 40 minut znalazłem jego imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer konta i prywatne zdjęcia (bynajmniej nie na twarzoksiążce). Niewiele osób wie jak szukać, ale z moich obserwacji wynika, że jeszcze mniej wie jak ukrywać swoje dane. Moje też są dostępne w sieci, ale trzeba wiedzieć jak szukać :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6855
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »


ODPOWIEDZ