ZETO - wolny internet wieczorami

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

Autor tematu
oszpiotrek
Obywatel
Posty: 12
Rejestracja: 05-06-2012, 14:08

ZETO - wolny internet wieczorami

Post autor: oszpiotrek »

Od dłuższego czasu (no już chyba z 3 miesiące, jak nie więcej) internet wieczorami jest bardzo wolny. Pomimo, że speedtest.net pokazuje transfery na poziomie 65 MB/s, to już pobieranie na steam to jest niecały 1 MB/s. Osiągnięcie 1.5 MB/s to już jest w ogóle coś niesamowitego. Dodam, że tak się dzieje od godziny 16, 17 (najwięcej klientów podłączonych do sieci). Mieszkam na osiedlu Zielonym.
I tutaj moje pytanie do klientów firmy ZETO - czy Wy też tak macie, że wieczorem internet to jest jakiś smiech?


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Skoro speedtest pokazuje Ci taką szybkość to masz problem z szybkością połączenia do Steamu co przekłada się na duże obciążenie ich serwera. Zeto nic Ci tutaj nie pomoże.


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

ja sie zastanawiam po co mi tak dobry net :-) i tak mysle jest w miare tanio to mam :-) dodatkowo nie musze sie stresowac ze MB zabraknie

gdybym nie mial pakietu 3 in 1 to bym sie zastanawial nad oferta ZETO 2 Mbps


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Mnie też :) A jeszcze bardziej mnie zastanawia jak można narzekać na transfery 1,5 MB/s ;)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6855
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Panie, bo ja kiedyś na DC miałem po 10 MB/s a teraz mam tylko 3 ze strony, wolno mi działa... :)


Autor tematu
oszpiotrek
Obywatel
Posty: 12
Rejestracja: 05-06-2012, 14:08

Post autor: oszpiotrek »

krzychu pisze:ja sie zastanawiam po co mi tak dobry net :-) i tak mysle jest w miare tanio to mam :-) dodatkowo nie musze sie stresowac ze MB zabraknie

gdybym nie mial pakietu 3 in 1 to bym sie zastanawial nad oferta ZETO 2 Mbps
To dlaczego tak samo się dzieje na transferach z uplay, origin i przy pobieraniu plików przez przeglądarke? To nie jest ani moja wina, ani serwerów steam/origin czy kogo tam jeszcze tylko providera.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6855
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Skąd wiesz? Skoro piszesz z takim przekonaniem to spróbuj mnie przekonać. Siedzę w temacie więc będzie ciężko.
Odpowiedz mi jeszcze na pytanie dlaczego serwery gier są przeładowane w godzinach gdy uczniaki wracają do domu i zjedzą obiad? Niedobrzy ISP zawiązali spisek czy jak? Człowieku 1,5 MB/s to mało?
Znam niejednego, co chciałby tyle mieć nawet od święta :P


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

To nie jest ani moja wina, ani serwerów steam/origin czy kogo tam jeszcze tylko providera.
To włącz jakieś download managera, odpal ściąganie 6-7 plików jednocześnie i zobaczysz jaki transfer sumaryczny będziesz miał.

Ps. Wiesz, że serwery celowo mają przycięte transfery?


Autor tematu
oszpiotrek
Obywatel
Posty: 12
Rejestracja: 05-06-2012, 14:08

Post autor: oszpiotrek »

To skoro twierdzicie, że to wina serwerów np. uplay to dlaczego multimedia w tym samym czasie potrafi zapewnić transfer na poziomie 3.5 mb/s?
LordRuthwen pisze:Skąd wiesz? Skoro piszesz z takim przekonaniem to spróbuj mnie przekonać. Siedzę w temacie więc będzie ciężko.
Odpowiedz mi jeszcze na pytanie dlaczego serwery gier są przeładowane w godzinach gdy uczniaki wracają do domu i zjedzą obiad? Niedobrzy ISP zawiązali spisek czy jak? Człowieku 1,5 MB/s to mało?
Znam niejednego, co chciałby tyle mieć nawet od święta :P
Tak, jest to mało kiedy płaci się za pakiet 100 mbps, a raczej Mbps.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

oszpiotrek pisze: Tak, jest to mało kiedy płaci się za pakiet 100 mbps, a raczej Mbps.

No bo na 100 Mbps większość internetu jest za wolna. Ty możesz teoretycznie tyle ściągać problem w tym aby ktoś jeszcze mógł tyle wysyłać :P
100 Mbps to trochę tak jak sportowy samochód na polskie powiatowe drogi.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

dlaczego multimedia w tym samym czasie potrafi zapewnić transfer na poziomie 3.5 mb/s?
Skoro MM jest taka boska to wystarczy złożyć wypowiedzenie w Zeto i Twoje cierpienia się skończą.

Awatar użytkownika

ZETO SA
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 06-04-2012, 21:11
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: ZETO SA »

Proszę o kontakt na PW zawierający adres instalacji, sprawdzimy sobie co nieco.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Czy w ZETO dalej jest blokada na adresy MAC ? W sensie kazdy nowy sprzęt mam zgłaszać do ZETO o odblokowanie ?
Mogę używać routera ? Obojętnie jakiego ?
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Beaver, teraz chyba każdy router ma możliwość zmiany MACa.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

W niektórych możesz podbić TTL i będzie hulało :)

ODPOWIEDZ