Jaki lapek do 2000 pln.

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Jaki lapek do 2000 pln.

Post autor: ozi26 »

Panowie podpisalem umowe na internet w szybkosci 50 mb/s za 10 pln na okres 12 miesiecy. I pojawil sie powazny problem bo moj stary lapek chodzi wolniej niz smartfon. Praktycznie do konca roku pasowalo by cos kupic zeby moc wykorzystac szybkosc neta. Media markt, saturn albo rtv agd by mnie najbardziej interesowaly z racji latwego dostepu w lodzi.

A i jak by ktos doradzil jaki router do Wi-fi polecil
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

ozi26, kup jakiegokolwiek ultrabooka na procesorze intel i3 wzwyż, będziesz zadowolony :)
A router fifirifi bierz w standardzie N, konkretnego modelu nie podam bo w zasadzie wszystko w przedziale 70-150 zł to to samo różniące się tylko firmą, ceną i obudową.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Tak jak pisze Lord, każdy laptop z procesorem serii iX będzie ok. Co do marki to ja zawsze polecam Asusa, choć Samsung obecnie nie jest też zły.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Tylko uważaj na HPeki. Strasznie jakość wykonania im w dół poszła, często się psują. A jak nie masz przywiązania do marki rozglądnij się za czymś MSI. Dość głośno chodzą i się grzeją, ale zazwyczaj za podobną cenę masz znacznie lepsze bebechy niż konkurencja.
A jak laptop ma być do filmów i neta plus i edycji tekstów rozważ też czy nie kupić bez systemu i jakiegoś linuksa na nim nie zainstalować. (obecnie z instalacją większości dystrybucji nawet szympans sobie poradzi ;) )
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Małżonka kupiła miesiąc temu Asusa za 1800 zł i jest zadowolona :)
@up: po co? Nie zaoszczędzi na tym nic a Win8 na takim sprzęcie świetnie się sprawdza :)
Poza tym zawsze można postawić dwa.
Dodam tylko, że instalacja Windowsa na takim cudeńku to bajka, klucz zaszyty w kości, nie trzeba nic wpisywać :)


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

Ja polecę konkretny model ponieważ sama go przetestowałam i jestem bardzo zadowolona. za około 1800 kupiłam Asus S46C. Jest lekki ma w części aluminiową obudowę system Windows 8 wstaje ekspresowo, dysk SSD i zwykły. Jakość wykonania i jego działanie w stosunku do ceny jest rewelacyjne na tą chwile nie mam mu nic do zarzucenia ani jeśli chodzi o działanie pod kontrolą systemu Windows ani pod Linuxem.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Lilith, Tylko w Twoim laptopie zapomnieli zamontować DVD i Lord pół Internetu przeczytał zanim doszedł jak zainstalować system z USB :P
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Nie do końca tak było, jeden system z USB zainstalować się da bez problemu, problem pojawia się w przypadku dwóch systemów. Jestem w trakcie pisania artykułu jak to zrobić, tak, że luz :)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

LordRuthwen pisze: @up: po co? Nie zaoszczędzi na tym nic a Win8 na takim sprzęcie świetnie się sprawdza :)
Poza tym zawsze można postawić dwa.
Gdy szukałem lapka dla siebie różnica pomiędzy takim z systemem a takim bez systemu dochodziła nawet 200 złotych dla niektórych konfiguracji. Więc oszczędzić jednak można.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Autor tematu
ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

http://allegro.pl/laptop-asus-x550cc-i3 ... 04821.html a co sadzicie o czyms takim. Odbior mam dobry bo mozna w manofakturze odebrac wiec raczej w ciemno nie kupuje.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Przyznam się, że dopiero oglądając specyfikację tego laptopa dowiedziałem się o istnieniu i3 o taktowaniu 1,4 Ghz. Patrząc na jego wydajność to rewelacji nie ma i ja jednak szukałbym czegoś lepszego. Np.:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... O072H.html

Ma procek 1,8 Ghz - przede wszystkim 3 generacji, wydajniejszy o blisko 25 %.


kelam
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 17-11-2013, 12:30
Kontakt:

Post autor: kelam »

Z laptopów polecam marki ASUS i LENOVO, z doświadczenia serwisowego wiem że HP lepiej omijać szerokim łukiem. Jeśli chodzi natomiast o SAMSUNGA to są dość dobre i tanie jak na swoje możliwości jednak chciałem was przestrzec przed drogimi częściami zamiennymi.
Z ASUSA i LENOVO jest mnóstwo modeli do 2000 tyś i jest z czego wybrać.

Awatar użytkownika

Autor tematu
ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Kupiłem LENOVO G500 S za 1750 pln w Sferisie. Do samego neta i filmów mi w zupełności wystarcza.Jedyny minus to źle spasowana obudowa klawiszy pod SPACJE, która trochę trzeszczy po naciśnięciu na spacje.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


kelam
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 17-11-2013, 12:30
Kontakt:

Post autor: kelam »

Bardzo ciekawy laptop to też ASUS z serii X550CC.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

kelam pisze: jest mnóstwo modeli do 2000 tyś i jest z czego wybrać.
Szukałem, ale nic nie znalazałem za 2 000 000.


_____________________________________________

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

ODPOWIEDZ