netbook - porada potrzebna

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

Autor tematu
taksoofka
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 25-03-2013, 14:08

netbook - porada potrzebna

Post autor: taksoofka »

jestem na kupnie netbooka, 11 do 12 cali z win 7. Obecnie mam acera 1.2 GHz, 2.00 ramu ale juz ledwo zipie, nowy musi byc mocniejszy. Ma sluzyc glownie do neta, edycji tekstow, niewielkich edycji w PS a nie do grania i ogladania filmow. Wypatrzylam na allegro ten model: http://allegro.pl/dell-inspiron-3137-2x ... 05472.html

mozecie doradzic / odradzic czy kupic?


z gory dzieki

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

taksoofka pisze:Ma sluzyc glownie do neta, edycji tekstow, niewielkich edycji w PS a nie do grania i ogladania filmow
To może wystarczy tylko odkurzyć starego? Tune-upem przeskanować, powyłączać niepotrzebne programy, a w akcie rozpaczy ewentualnie przeinstalować system?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Procesor nie powala. Ja bym szukał czegoś na i3 lub i5 trzeciej (lub chociaż drugiej) generacji kosztem dotykowej matrycy, która moim zdaniem jest zbędnym bajerem.


Autor tematu
taksoofka
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 25-03-2013, 14:08

netbook

Post autor: taksoofka »

dzieki za odpowiedzi,

stary ma juz ponad 7 lat, grzeje sie jak cholera, pasta pod prockiem wymieniana, chodzi non stop na podstawce chlodzacej a i tak sie sam wylancza, prawdopodobnie zabezpieczenie przed przegrzaniem...


szukam czegos z W7 bo slyszalam ze W8 jest cienki, w dodatku nie wiem co sie dzieje ze softem na W7 odpalonym na W8, zadziala???

dotykowa matryca nie jest mi potrzebna do niczego, po prostu nie znalazlam niczego o podobnych parametach BEZ tego bajeru

mocniejsze procki sa owszem, ale w laptopach 15-17 cali - to dla mnie za duzo bo czesto podrozuje samolotami

no, nic, szukam dalej...

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

taksoofka pisze:szukam czegos z W7 bo slyszalam ze W8 jest cienki, w dodatku nie wiem co sie dzieje ze softem na W7 odpalonym na W8, zadziala???
Akurat W8 przy netbookach sprawdza się bardzo fajnie.
Soft który działał pod W7 pójdzie i pod W8 - chyba, że jakiś stary i mający dziwne wymagania.
Jeśli ten netbook będzie mial jednak matrycę dotykową, to W8 ma tutaj dodatkowego plusa.


Autor tematu
taksoofka
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 25-03-2013, 14:08

netbook

Post autor: taksoofka »

aha, to musze w takim razie rozwazyc W8

i jeszcze jedno pytanie mam do was Jezeli w opisie z linka powyzej pisze ze 'taktowanie procesora 1,7 MHz' a dalej pisze ze procesor ma 2 rdzenie 2x1,7 MHz to jak szybki jest wlasciwie ten procesor? Sorry, ale troche lama jestem :oops: :mrgreen:


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Re: netbook

Post autor: Kirk »

taksoofka pisze: i jeszcze jedno pytanie mam do was Jezeli w opisie z linka powyzej pisze ze 'taktowanie procesora 1,7 MHz' a dalej pisze ze procesor ma 2 rdzenie 2x1,7 MHz to jak szybki jest wlasciwie ten procesor? Sorry, ale troche lama jestem :oops: :mrgreen:
Chyba raczej GHz a nie MHz. ;) Dwa rdzenie, to w takim dużym uproszczeniu 2 procesory w jednej obudowie.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Jeśli ten netbook będzie mial jednak matrycę dotykową, to W8 ma tutaj dodatkowego plusa.
Po paru dotknięciach matrycy paluchami nie wyobrażam sobie pracy na niej. Ale kwestia gustu ;)



Autor tematu
taksoofka
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 25-03-2013, 14:08

Post autor: taksoofka »

Kirk pisze:Chyba raczej GHz a nie MHz. ;)
masz racje zle przepisalam :-(


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

jak przesiadasz sie z atoma na dual core to zobaczysz roznice

i do windows 7 musi byc przynajmniej 2 GB RAM

kolega ma atoma z 1 GB RAM i system windows 7 dziala to fatalnie

dobra cene zrobil dell na tego laptopa co podalas

ale matryce dotykowa mozna sobie rzeczywiscie darowac

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Na twoim miejscu dał bym sobie spokój z netbookami. Lepiej popatrz za małym laptopie 12". Na allegro jest pełno po lizingowych laptopów na cor2 duol. Wierz mi, że to będzie 1000% wydajniejsze niż najlepszy atom. Ja osobiście niedawno kupiłem HP nc4400 i muszę przyznać, że hula jak głupie. A dałem tylko 350pln.


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Versacz pisze:Na allegro jest pełno po lizingowych laptopów na cor2 duol. Wierz mi, że to będzie 1000% wydajniejsze niż najlepszy atom.
No tylko, że z tymi poleasingowymi też można się naciąć, bo pomimo, że ładnie wyodkurzane i wyczyszczone, to może się trafić nieźle wygrzany egzemplarz i będzie chodzić tak sobie.


kelam
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 17-11-2013, 12:30
Kontakt:

Post autor: kelam »

taksoofka wszytko zależy od tego ile chcesz wydać na nowego laptopa. Jak ma służyć do częstych podróży to tak jak koledzy wspomnieli kupić coś 12, 13 calowego, albo zastanowić się nad zakupem ultrabooka - jeżeli nawet wielkością są porównywalne z laptopami to jednak są znacznie lżejsze, a o to chyba Ci chodzi podczas podróży samolotem aby bagaż był jak najlżejszy. Jeśli chodzi o zakup laptopów po leasingowych to zdecydował bym się na nie gdy bym znał ich przeszłość. Owszem można trafić na fajną sztukę ale niestety nie oszukujmy się - to były laptopy używane w firmach na 100 %.
Netbooka bym sobie odpuścił nie tylko ze względu na wydajność ale też dlatego że przy dłuższej pracy na nich mocno męczy się wzrok.

ODPOWIEDZ