wybór komputera

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Goscinny, no właśnie, zapis głupich ciasteczek, pierdół na pulpicie, dokumentów, aktualizacji, pliku wymiany... to nie serwer gdzie większość leci w ramie albo na partycji z danymi której bym w życiu na SSD nie postawił :P
I żywotność się skraca do 5 lat...


kiciek
Obywatel
Posty: 29
Rejestracja: 28-04-2010, 20:56

Post autor: kiciek »

Hmmm jak ktoś ma ważne dane to czy to ssd czy zwykły talerzowiec musi robić backup a z usterkowością to chyba jest tak jak pytałem kiedyś człowieka czy kupić volvo, odpowiedział no co Ty części drogie a jak zapytałem czy psują się odpowiedział no nie...


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

I żywotność się skraca do 5 lat...
Tradycyjne dyski zazwyczaj dłużej też nie służą...
Tu jak ci dysk padnie to w sumie nici z odzyskiwania danych.
Dlaczemu ? Przede wszystkim brak mechaniki więc nie ma uszkodzeń mechanicznych. Jak padnie zasilacz to bez większego problemu da się go wymienić. To samo z kontrolerem. Najgorzej jak padnie flash. Ale tych też mamy kilkadziesiąt(naście) więc i tak większość danych można odzyskać. Zresztą dyski SSD mają szereg mechanizmów wykluczających uszkodzone komórki z użycia.

Nie wiem jak hybrydy sprawdzają się
U zwykłych użytkowników bardzo dobrze. Widziałem w działaniu i polecam o ile ktoś nie obrabia filmów czy kilkuset-megowych plików graficznych/muzycznych, itp. Takie dyski mają zazwyczaj 8 GB SSD więc spokojnie mieszczą się najważniejsze pliki systemu + programy.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Hybrydy są ok. W laptopie mam taki patent: dysk 750GB + 32GB SSD jako cache + ffs. Śmiga pięknie - system w zasadzie startuje z tego SSD.

ODPOWIEDZ