Gdzie oddać laptopa do naprawy?

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

Autor tematu
incredibles
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 05-05-2013, 23:32

Gdzie oddać laptopa do naprawy?

Post autor: incredibles »

Czy może ktoś polecić dobry serwis laptopów. Zepsuł mi się ultrabook Toshiba i potrzebuję fachowca...
Z góry dzięki za wskazówki.


kelam
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 17-11-2013, 12:30
Kontakt:

Post autor: kelam »

A co się konkretnie stało ? Jakie są objawy ?


Autor tematu
incredibles
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 05-05-2013, 23:32

Post autor: incredibles »

Nie włącza się. To jest komputer teściowej, więc mogła z nim różne cuda wyprawiać :P
Po podłączeniu zasilacza kontrolka od ładowania jednak się zapala...


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Czyli po wciśnięciu przycisku zasilania żadna dioda się nie zapala, ani nie słychać żadnych dźwięków dysku ani wentylatorów?


kelam
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 17-11-2013, 12:30
Kontakt:

Post autor: kelam »

Dokładnie czy słychać jakieś dźwięki uruchamiania się dysku albo wentylatora ? Czy matryca się rozjaśnia ? Czy cały czas taka sama czerń ? Proszę spróbować wyjąć baterię na parę minut i włożyć ponownie i spróbować uruchomić ponownie. Proszę sprawdzić też czy po wyjęciu baterii i podłączeniu laptopa przez zasilacz nie uruchamia się dalej ? Jeżeli to nie pomoże to trzeba było by w następnej kolejności spróbować go rozkręcić i odłączyć RAM i inne podzespoły - wyjąć baterię BIOS-u na chwilę i po ponownym włożeniu spróbować go uruchomić. Jeżeli to nie pomoże to trzeba będzie go poddać głębszej diagnozie, zapraszam do siebie.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6844
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

kelam, baterię biosu? W laptopie? Wiesz dobrze, że w większości laptopów bateria jest w takim miejscu, że trzeba go rozebrać niemal w całości, np. pod klawiaturą ale od spodu.


Autor tematu
incredibles
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 05-05-2013, 23:32

Post autor: incredibles »

Zacznę od tyłu - baterii nie mogę zdemontować, bo jest zamontowana na stałe pod obudową (cały ultrabook ma ok. 20 mm grubości - może dlatego takie rozwiązanie).

Jeżeli chodzi o reakcję komputera to nie reaguje na nic - naciskając włącznik brak jakiegokolwiek sygnału - nie mruga, nie "pipczy", ekran i wentylatory nie reagują. Po podłączeniu zasilania te same objawy. Jedyna różnica, to że przy podłączonym zasilaczu na obudowie zapala się kontrolka mówiąca o podłączeniu zasilacza i nic poza tym...


kelam
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 17-11-2013, 12:30
Kontakt:

Post autor: kelam »

LordRuthwen no to właśnie napisałem że trzeba go rozebrać, chciałem pomóc jak tylko się da - jak masz inny pomysł to rzuć na forum. To są podstawowe rzeczy które należy wykonać jak są takie problemy z laptopem. Jak ktoś nie może wykonać tego sam to musi skorzystać z serwisu.
incredibles ciężko mi coś więcej powiedzieć - widać awaria może być poważniejsza, mi to śmierdzi jakimś zalaniem. Jeżeli coś takiego miało miejsce to wyciągnij baterię i nie odpalaj go więcej i po prostu zanieść do serwisu. Jak jesteś zainteresowany to jestem w stanie Ci go zdiagnozować gratis.


Autor tematu
incredibles
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 05-05-2013, 23:32

Post autor: incredibles »

kelam jak widzę po podpisie zajmujesz się profesjonalnie naprawą laptopów więc byłbym jak najbardziej zainteresowany.
Co do zalania to nie wchodzi w grę. Teściowa korzystała z laptopa potem spakowała go do walizki na czas powrotu z ferii, a po wyciągnięciu go w domu po kilkunastu godzinach zastała stan jak wyżej opisałem. No chyba że go nie wyłączyła i się przegrzał w walizce...?! Nie pamiętam dokładnie, ale coś wspominała, że jak go wyciągnęła to był ciepły.

Daj do siebie kontakt, to jeżeli jest taka możliwość to podrzucę Ci go jutro w godzinach 17.00-20.00.


kelam
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 17-11-2013, 12:30
Kontakt:

Post autor: kelam »

To w takim razie zapraszam jutro pod adres Marynarki Wojennej 3c/8, przed wyjściem proszę o kontakt bo bywam też czasem poza firmą u klientów.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

a może zepsuł się wyłącznik?
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Autor tematu
incredibles
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 05-05-2013, 23:32

Post autor: incredibles »

Ok, jasne. Skontaktuję się wcześniej na nr tel. podany na www.

ODPOWIEDZ