Netbook

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Netbook

Post autor: Versacz »

Mam zamiar kupić netbooka, ale nie jestem zdecydowany na żaden konkretny model. Możecie coś doradzić??? Przydało by się, żeby taki netbook miał tak 1 - 1.6 Giga procka, tak 1 Gb ram, jakąś dobrą kartę dźwiękowa no i troszkę na dysku. Ma ktoś jakieś propozycje?? Tak myślę, że gdzieś do 1000-może 1100pln.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ja mam Samsunga N130 i jestem bardzo zadowolony. Model N140 jest niby lepszy, ale mnie się nie podobają lakierowane obudowy i błyszczące ekrany i dlatego wybrałem N130. Teń tańszy model widziałem w GT po 1111 zł.


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Też mam takiego i jest w porządku.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Mam Samsunga (chyba) NC10 ?! z wbudowanym modemem do mobilnego internetu ;) sobie chwalę ... ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


atril
Obywatel
Posty: 42
Rejestracja: 19-09-2009, 15:51
Lokalizacja: Tarnów / UK
Kontakt:

Post autor: atril »

NC10 - nie mam problemow. Nie mam modemu wbudowanego :P. Dokupilem baterie 9cell i 8h mozna posmigac na kompie. Tylko przez wage baterii troche mobilnosc spadla ale fajna zabawka

Awatar użytkownika

Autor tematu
Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

A co sądzicie o firmie Acer i Compaq???

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ile użytkowników tyle opinii, ja mam Acera od 4 lat, nie narzekam, siostra kupiła tego małego, też nie narzeka bo 8h na baterii trzyma.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Ja mam już drugiego acera i w pierwszym padły zawiasy no i miałem monitor na kablach... poza tym małym szczególikiem wszystko super. Drugi jest od roku i jest wszystko OK, dużo się poprawiło na plus, nie wspomnę już o tym że w tej cenie miałem naprawdę wypasione parametry. :mrgreen: Najlepszy jednak laptop z tych co mam to vaio soniacza - tu nie ma się do czego doczepić.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Compaq = HP (przynajmniej teoretycznie)
Acera osobiście bym nie polecał - zwłaszcza serie dla "marketów". Kolega kupił w merkecie Acera i trzeci dopiero był sprawny :)

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

No ogólnie w marketach zazwyczaj mają kiepski towar... Polecam internet :P

Awatar użytkownika

Autor tematu
Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

No wiem wiem mam zamiar kupić właśnie przez neta.


Beny
Archont
Posty: 506
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Beny »

Przeważnie większość netbookow jest podobnych parametrów czyli właśnie procesor atom 1,6, 1Gb pamięci i ok 160 Gb dysk. o wyborze często decydują szczególiki.
Nie polecam na pewno netbookow firmy Acer duża awaryjność.

Chciałem tez przestrzec przed polecanym wyżej modelem Samsung N130 miałem go jeden dzień i podziękowałem a to z winy dźwięku, ja rozumiem ze w netbooku dźwięk jest mniej ważny ale bez przesady model ten cofnął się jeśli chodzi o dźwięk do lat 90, wyobraźcie sobie że w modelu tym zamontowano jeden głośnik co powoduje ze dźwięk jest mono,jakość jakością ale żeby było mono??? wybaczcie ale już w lepszych komórkach montują dwa głośniki aa tu nie wiem co chcieli tym osiągnąć, model ten dzieki temu ani nie jest mniejszy,lżejszy ani tez nie pobiera mniej energii, zresztą jakby użytkownik chciał ograniczyć pobór prądu przez głośnik czy nie mógł by sobie wyłączyć dźwięk??? a nie konstruować netbooka z jednym głośnikiem??Karta dźwiękowa HD stereo i tylko jeden głośnik?? żeby usłyszeć efekt stereo trzeba włączyć słuchawki dla mnie nie zrozumiałe dlatego nie polecam.

Za to z czystym sumieniem mogę polecić ASUS Eee PC Seashell 1005HA sa wersje z czarna obudową i podświetloną led matową matrycą, jedyna wadą jaka zauważyłem jest połyskliwa obudowa na której odbijają się palce ale prócz tego netbook godny polecenia.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Mam seashell ale 12", bardzo fajny, ma nawet hdmi :) i jest lżejszy i cieńszy od mojego poprzedniego laptopa, też 12" - ale to może to przez to, że nie ma cd-rom :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

A sądzicie, że warto kupować laptopa w lombardzie. Jest Niby nowy a przynajmniej tak pisze właściciel i na fotkach też niby tak wygląd. Jak pytałem się go o gwarancję mówi, że wystarczy zalogować się na stronie producenta. To prawda???

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jeśli laptop jest zarejestrowany u producenta (np. Sony) to można sprawdzić kiedy był kupiony i do kiedy gwarancja, ale... i tak musisz mieć kartę gwarancyjną lub dokument zakupu, żeby ją wyegzekwować. Teoretycznie niby można w takim wypadku bez papierów do serwisować, ale w zależności od producenta różnie to bywa.

ODPOWIEDZ