DOBRY serwis laptopów (HP)

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

krzychu pisze:a nie jest tak ze jak im sie nie uda naprawic to zwracaja kase albo daja nowy sprzet
W przypadku HP działa to inaczej. Jak sie nie da albo jak nie chcą naprawić to wysyłają formule o tym, ze ingerowales w laptopa i to z twojej winy padł. Jak odpowiesz, ze nie ma takiej możliwości to oni zmienia formulke na taka, informująca cie iz laptop został zalany przez użytkownika. Przy okazji oględzin urwa ci mocowanie baterii i zeby nie wypadała to przykleja ja klejem do obudowy laptopa. Gdy znów odeslesz opisujac uszkodzenia jakie przybyly w laptopie, to stwierdza, ze sam to zrobiles mimo, iz nie miales go w rekach od 3 miesięcy.

Tak to wyglądało u mnie. W tej chwili laptop za którego zaplacilem 2700 zł, używany 2 miesiące leży na szafie i sie kurzy, a ja staram sie o nim zapomnieć. HP dv6.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Jeśli sprzęt ma mniej niż 6 miesięcy to powołaj się na niezgodność towaru z umową. Masz wtedy większe prawa.

Ja bym zainstalował jeszcze Windows 7 i sprawdził czy wtedy też występują takie problemy.
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Zrób jak mówi halford. Postaw zwykłą 7 32 bitową. I puść aktualizacje. Większość sterów powinna się dociągnąć. Jeśli czegoś będzie brakować wtedy doinstaluj brakujące z strony HP. Z win 8 jest dużo problemów na laptopach, wiem z autopsji.
Cinek seria dv6 jak i cała seria dvXXXX była nieudana także, nie ma co się dziwić.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Versacz pisze:Z win 8 jest dużo problemów na laptopach, wiem z autopsji.
Tak? Mam win8 na kilku laptopach w firmie i jakoś nic mi nie wiadomo o problemach.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Cubaza, bo problemy najczęściej są pomiędzy krzesłem a klawiaturą.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Cubaza pisze:
Versacz pisze:Z win 8 jest dużo problemów na laptopach, wiem z autopsji.
Tak? Mam win8 na kilku laptopach w firmie i jakoś nic mi nie wiadomo o problemach.
Że Ty nie masz to nie znaczy, że nie problemy występują. Mój Dell na Win8/8.1/Updade 1 (testowałem wszystkie wydania) ma problemy z grafiką podczas pracy na baterii w trybach niższych niż wysoka wydajność. Co jakiś czas ekran staje się nieczytelny. Na Windows 7 problem nie występuje. Sterowniki graficzne instalowałem te same na obu systemach.
3150 A Rh+


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Widzę, że słowa iż jest kilka laptopów w firmie oczywiście zostały pominięte. Od razu, że skoro ja nie mam to znaczy, że nie ma problemów.
Laptopów jest kilkanaście do kilkudziesięciu i nikt się nie skarży. Co nie znaczy, że nie ma tych problemów. Jednak nie jest ich dużo tak jak napisał Versacz.


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

ja mam swojego acerka z dual core i win 7 w zasadzie nie ma problemow poza jednym wlaczaja sie procesy 100% ktore albo mozna usunac albo nie mozna bo akurat pracuje na tym programie co ma 100% i strasznie huczy wiatrak na procesorze wtedy
a i jeszcze jedno klawiatura jest tak zrobiona ze trudno sie ja czysci i czasem jakies paprochy blokuja klawisze
ale mam go juz 2 lata i w sumie nie byl to zly zakup

Awatar użytkownika

Autor tematu
Burnago
Obywatel
Posty: 21
Rejestracja: 19-09-2011, 20:33
Lokalizacja: Tarnów - Krzyż

Post autor: Burnago »

halford pisze:Jeśli sprzęt ma mniej niż 6 miesięcy to powołaj się na niezgodność towaru z umową. Masz wtedy większe prawa.

Ja bym zainstalował jeszcze Windows 7 i sprawdził czy wtedy też występują takie problemy.
Było. Wszystko było :) Ala Ci ze sklepu pisali takie głupoty wykręcając się na wszelkie możliwe sposoby. Wymieniłem z nimi z 10 listów kłócąc się o swoje. Droga sądowa była by trudna więc olałem sprawę i chciałbym o tym zapomnieć.

Interesuje mnie już tylko co zrobić z komputerem. Nie ingerując w to ciemniaków z HP, Sferisa i reszte zoo. Skoda słów.

Słyszałem o takim serwisie/sklepie TIM Computers, że podobno są dobrzy i rzetelni. Spróbuję się tam udać zaraz po świętach :)


kaem
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 06-07-2012, 01:15

Post autor: kaem »

Krośnie jest świetny serwis laptopów. Nie wiem dokładnie jaka nazwa firmy ale to niewielkie miasto więc pewnie to jeden serwis. Szybko naprawiają, wszystko potem działa i dają gwarancję. W jednym laptopie wymienili mi wejście na słuchawki w jeden dzień. Drugi laptop praktycznie był na części i za 400zł go naprawili i działa już 3 rok :)


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

burnago oddaj jeszcze jeszcze raz do naprawy jak nie naprawią i dalej się to będzie działo to 5 naprawa automatycznie możesz żądać wymiany na nowy :), jak tak miałem z nokią w play, przy 3 naprawie żądałem wymiany ale powiedzieli że są nowe przepisy i przy 5 naprawie muszą Ci wymienić sprzęt na nowy. dopytaj się jak jest dokładnie w HP ale myślę że ta 5 naprawa to jest wymysł UE a nie firm.


Zimny
Proedroj
Posty: 327
Rejestracja: 22-11-2010, 00:19

Re: DOBRY serwis laptopów (HP)

Post autor: Zimny »

Prośba :)

Posiadam laptop Toshiba 17,3' w którym uszkodzona została matryca. Wybieram się do któregoś z tarnowskich serwisów po zakup nowej. Jak dobrać producenta (model) matrycy aby jakość była na poziomie tej oryginalnej montowanej w Tosibach?


kaem
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 06-07-2012, 01:15

Re: DOBRY serwis laptopów (HP)

Post autor: kaem »

Może lepiej poszukać na allegro oryginalnej matrycy z jakiegoś starego laptopa albo uszkodzonego do tego samego modelu.


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: DOBRY serwis laptopów (HP)

Post autor: krzychu »

deleted
LA ARTE

ODPOWIEDZ