DOBRY serwis laptopów (HP)

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Burnago
Obywatel
Posty: 21
Rejestracja: 19-09-2011, 20:33
Lokalizacja: Tarnów - Krzyż

DOBRY serwis laptopów (HP)

Post autor: Burnago »

Witam.

Oddawałem laptopa 3 razy do serwisu producenta ale oni nie umieli sobie z nim poradzić. Postanowiłem, że zrezugnuję z gwarancji i oddam sprzęt do naprawy na własną rękę.

Szukam więc RZETELNEGO serwisu lub jakiegoś faceta który weźmie ten komputer do rąk i powie mi co w nim jest nie tak - takiego "magika" który będzie dobrze znał się na rzeczy, poświęci trochę czasu i nie drogiego. Jest tam system windows 8.1.

Jakie mam z nim problemy? Na początku tak się zawieszał że nie reagował na nic. Wymienili płytę główną i jakoś działa. Oczywiście zrobili to byle jak więc są z nim kolejne problemy. Jak wiele na nim nie robię to chodzi w miarę normalnie ale jak już coś jest włączone w tle to co chwile się zawiesza - wszystkie aplikacje itp. ale myszka chodzi normalnie i da się wcisnąć ctrl alt delete.




Laptop:
HP ENVY dv7, 17,3 full hd led

System: Windows 8.1 (+najnowsza aktualizacja)
CPU: Intel Core i7 3630QM, 2,4 GHz
HDD: Hitachi 750 GB
GPU: Nvidia GeForce GT 650M, 2GB
RAM: 2x 4GB, 1600MHz

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Burnago pisze:Wymienili płytę główną i jakoś działa. Oczywiście zrobili to byle jak więc są z nim kolejne problemy.
Jak można wymienić płytę byle jak?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Burnago
Obywatel
Posty: 21
Rejestracja: 19-09-2011, 20:33
Lokalizacja: Tarnów - Krzyż

Post autor: Burnago »

Skoro nie działa jak powinien czyli nie zrobili tego dobrze :)

Najśmieszniej było po pierwszej naprawie. Odebrałem komputer ze sklepu i w ten sam dzień zawiesił się dokładnie tak samo jak przed "naprawą". Pan zajmujący się naprawą komputerów dla HP NIE UMIE przywrócić go do stanu używalności :(

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11069
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Burnago pisze:Jak wiele na nim nie robię to chodzi w miarę normalnie ale jak już coś jest włączone w tle to co chwile się zawiesza - wszystkie aplikacje itp. ale myszka chodzi normalnie i da się wcisnąć ctrl alt delete.
Czyli się nie zawiesza, skoro działa mysz i można go z klawiatury zresetować. Może na początek system od zera postawić, bo to nie wygląda na sprawę sprzętową.
Jakby płyta była zepsuta, to by się restartował, zawieszał totalnie, walił blue screena. Jak RAM - to samo. Procek - też zwisy i resety.
lll pisze:Jak można wymienić płytę byle jak?
Z niesmakiem :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Burnago
Obywatel
Posty: 21
Rejestracja: 19-09-2011, 20:33
Lokalizacja: Tarnów - Krzyż

Post autor: Burnago »

Kolego Gościnny, jak bym nie robił stawiania nowego systemu to w ogóle bym nie pisał tego tematu :)
Było to już robione 4 razy. Ostatnio również - zaraz przed aktualizacją do 8.1.

Cały problem polega na tym, że coś mu dolega i nikt nie wie jak go naprawić :( Kiedyś pomógł mi kolega - sprawdził go jakimiś programami ale stwierdził, że nie ma na nim jakiegoś uszkodzenia sprzętowego.
Możliwe, że to wina oprogramowania. Ale dlaczego? Przecież system jest oryginalny, stawiany z recovery za pomocą fabrycznych płytek DVD i nic na nim nie mam takiego co mogło by zakłócać pracę ogólnie.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11069
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Burnago, może poprawki jakieś, wersje sterowników się gryzą. Jak pada sprzęt, to komputer się wiesza tak, że tylko reset pomaga. A tutaj śmierdzi mi to jednak oprogramowaniem.
Burnago pisze:Przecież system jest oryginalny, stawiany z recovery za pomocą fabrycznych płytek DVD
Które ci instalują masę syfu dostarczanego przez producenta. Zacząłbym od odinstalowania wszystkiego, co ci jest niepotrzebne, a dostałeś w komplecie z systemem (antywirus, jakieś badziewa HP, itd)
Potem zobaczyłbym, czy nie ma sterowników nowszych - niekoniecznie na stronie HP, ale np. na stronie nvidii.
Potem zarzuciłbym wszystkie poprawki.
A potem zostaje ci kadzidełko :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Burnago
Obywatel
Posty: 21
Rejestracja: 19-09-2011, 20:33
Lokalizacja: Tarnów - Krzyż

Post autor: Burnago »

Antywirus razem z systemem to Norton. Używam go i nie instalowałem żadnego innego bo ten jest dobry. Zamierzam nawet kupić klucz licencyjny po zakończeniu okresu próbnego.
Jakieś inne badziewia HP to ewentualnie jakieś aplikacje :) jak mała apka (z kefelków) może jakkolwiek wpłynąć na pracę komputera który nie jest najgorszy pod względem podzespołów :) to tak jak byś zainstalował allplayer i by Ci zakłócał wszystko w kompie. Przecież to nie jest windows 95 i procesor 800mhz :)

Sterowniki do Nvidii już zainstalowałem najnowsze - pobrane bezpośrednio ze strony producenta karty.

Aktualizacje też mam zrobione. A może trzeba to wszystki zrobić w określonej kolejnośći? Wgrać czystego win 8, zainstalować dwie aktuzalizacje, zainstalować 8.1, potem wgrać wszystkie inne aktualizacje? Nie mam pojęcia jak to zrobić. DLatego chciałbym poznać takiego kogoś dla którego ten komputer będzie kolejnym wyzwaniem :D I kto mi jasno powie DLACZEGO tak jest a nie tylko będzie przypuszczać i naprawiać metodą prób i błędów. Ta metoda się już zużyła właśnie dlatego, że system był stawiany od początku nie raz.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Faktycznie sprzęt jest zbyt mocny aby badziewie dodawane do systemu przez producenta go zamulało. Sprawdź jakie masz na nim temperatury - jak się przegrzewa procek to mogą być objawy takie jak piszesz.
Możliwe też, że z samym procesorem jest coś nie tak - takie objawy mogą być gdy się wcześniej przegrzał i część logiki się usmażyła. Mogą to też być problemy z zasilaczem. Na baterii też masz takie problemy ?

Nie rezygnowałbym jednak z serwisu producenta bo jeżeli to sprzęt to wymiana na własną rękę sporo Cię będzie kosztowała. Zanieś do pierwszego lepszego serwisu laptopów i poproś po porostu aby Ci go sprawdzili, zwłaszcza dokładnie zbadali temperatury i napięcia na procku - a potem z tą diagnozą wracaj do HP (tylko nie mów, że serwis zewnętrzny w nim grzebał bo u części producentów może skutkować to utratą gwarancji)

A na przyszłość pamiętaj aby nie kupować HPka ;)

lll pisze:
Burnago pisze:Wymienili płytę główną i jakoś działa. Oczywiście zrobili to byle jak więc są z nim kolejne problemy.
Jak można wymienić płytę byle jak?
Na wiele sposobów - np zapominając podpiąć zasilania do wentylatorów :D
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

defekator pisze:np zapominając podpiąć zasilania do wentylatorów
No tak - tego nie przewidziałem. Wydawała mi sie to czynność tak trywialna, że byłem zaskoczony tym co napisał Burnago :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Burnago
Obywatel
Posty: 21
Rejestracja: 19-09-2011, 20:33
Lokalizacja: Tarnów - Krzyż

Post autor: Burnago »

No właśnie dlatego założyłem ten temat aby się dowiedziec GDZIE mam nim pójść :) zapewne sa takie "warsztaty" w których pracują oszuści (akurat mój znajomy miał kłoopot - 3 miesiące czekał "na części"). Dlatego więc zależy mi ma polecanym serwisie przez kogoś. Takim, żebym wiedział że zrobią to DOBRZE i nie wcisną mi kitu. Już się sparzyłem nie raz;)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

To tu Ci nie poradzę - nie oddawałem nigdy laptopa do serwisu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11069
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

defekator pisze:A na przyszłość pamiętaj aby nie kupować HPka
Lepiej by było: nie kupuj HP, chyba, że ci pod stołem zapłacą :)


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

a nie jest tak ze jak im sie nie uda naprawic to zwracaja kase albo daja nowy sprzet

Awatar użytkownika

kwaciu
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 14-03-2011, 14:28
Lokalizacja: exMrówkowiec

Post autor: kwaciu »

krzychu pisze:a nie jest tak ze jak im sie nie uda naprawic to zwracaja kase albo daja nowy sprzet
Właśnie. Sprzęt na gwarancji, 3 naprawy i dalej nic. Już dawno bym żądał zwrotu kasy albo wymiany na nowy.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Burnago
Obywatel
Posty: 21
Rejestracja: 19-09-2011, 20:33
Lokalizacja: Tarnów - Krzyż

Post autor: Burnago »

Wnioskowałem o wydanie nowego sprzętu i sprawa z rzecznikiem k. trwała rok. Problem w tym, że sklep Sferis popełnił "błąd" dając do podpisania mi niewłaściwy papier. Generalnie rzecz biorąc opisanie całej historii zajęło by 3 strony A4. Zaraz przed przekazaniem sprawy do sądu zrezygnowałem bo ciągnęło by się to latami.
:(

I tak: do tych partaczy z HP tego nie odeślę chyba, że będę musiał. :( Dlatego szukam kogoś kto mi pomoże (nie za darmo oczywiście).

ODPOWIEDZ